Skocz do zawartości

celestron czy skywatcher??


areek_92

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie będzie żadnego problemu jednak ich wielkość nie będzie cie przerażać :D maksymalne powiększenie to 140x jednak jeśli masz dobre warunki możesz władować 175 x obraz może być trochę ciemniejszy ale to ci nie powinno przeszkadzać . Dla porównania masz recenzje tej 90-tki tylko na AZ3

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...8&hl=90/900

Jest tam saturn i mars w powerze 90 x a skoro możesz dać prawie 2x większy power to możesz sobie wyobrazić jak będą wyglądać planety w twojej 70-tce

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No fazy Wenus golym okiem to raczej nie obejrzysz. Niby niektorzy widza.... no zalozmy ze tak jest.

Bierz ta 90/900. Ja 80/400 ogladalem Saturna i widzialem nawer pasy(pociemnienie) na tarczy w powierze 88x. Pierscienie dobrze widoczne.

Brak aberracji na tej planecie nawet w f/5 z barlowem2x Soligor.

 

Ta 90 jest juz dobrym sprzetem. Dozbieraj na to. Jest to ok. Lornetki nie bierz, jak chcesz planerki. 20x power to STANOWCZO ZA MALO na planety, a pozatym czy za 500 kupisz dobra lornetka z powerem 20/25 i duza apertura? Odpowiadam- nie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię że dozbiera 200 zł w miesiąc biorąc że ma mało kasy. Czemu w miesiąc? bo tyle mniej więcej potrwa ta promocja a potem już normalna cena. Wcześniej ci napisałem weź pożyczkę od babci lub dziadka :D. Jak nie da rady bierz celestrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dobre rady zobacze co sie da zrobic jak nie to kupie celestrona 70/700 :D

 

a i jeszcze jedno w ktorych godzinach ma sie odbyc ten pokaz 7 marca??

moze tam cos kupie podobno mają byc znizki ...a ile w tym prawdy...;/

Edytowane przez areek_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu Sky Luxa 70/700 oraz Celestrona FirstScope 114/900.Jeśli chodzi o możliwości obserwacyjne większe posiadał właśnie Newton114/900,sprawdzałem to niejednokrotnie porównując oba sprzęty.Jeśli miałbym teraz wybierać między refraktorem 70mm,a Newtonem 114mm zdecydowanie wybrałbym ten drugi.Jeśli zdecydujesz się na Newtona pamiętaj aby wybrać model na montażu EQ2 http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-...49eq2,d695.html

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek on na pewno się nie zdecyduje na tego newtona ponieważ za tą samą cenę mógłby już brać refraktorka 90 tez na EQ2 , i weź pod uwagę że arek chciał wybrać między celestronem 70/700 a newtonem 114/500 nie 114/900. Wiadomo że ten z dłuższą ogniskową będzie bardziej uniwersalny ale za to musi już mieć lepszy montaż a co za tym idzie cena idzie w górę . Widać nie doczytałeś bo sugerowaliśmy arkowi żeby brał refraktorek 90/900 na EQ2 ale ten stwierdził że niema tyle kasy . I że chce oglądać planety i księżyc a wiadomo że refraktor 90/900 będzie w tym lepszy niż newton 114/900 mimo że kosztują tyle samo ( bo refraktor jest w promocji ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie schiza w glowie:)

jeszcze mam nadzieje pojade na ten pokaz 7 marca i tam porownam sobie celestrona 70/700 i synte 90/900 :D

 

jesli jednak nie uda mi sie jechac najprawdopodobniej wezme celstrona za 339zł

 

Arek - ja kilkanaście lat temu zbudowałem refraktror bazując na achromatycznej soczewce o średnicy 50 mm i ogniskowej 550 mm. Fakt optyka była bardzo dobrej jakości (kupiona u optyka w Krakowie na Solskiego czy Jana - juz nie pamiętam).

Teleskop ten pozwolił mi dostrzec kontynenty na marsie ( w czasie wielkiej opozycji) pasy na Jowiszu i bardzo ładna powierzchnie księżyca. Tak że juz ludziska nie przesadzajcie, że 70 mm obiektywu Go nie zadowoli. Zlapie bakcyla to w przyszłości sprzeda ten refraktor kupi cos wiekszego a samego rerfraktorka bedzie dobrze wspominał.

 

Pozdr. Artur

 

P.S. Looknij tu :

http://www.nokaut.pl/oferta/teleskop-celes...eeker-80eq.html

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten 80EQ jest lepszy do planet niz 70-tka??

jaką on ma swiatlosila bo chyba nie pisze?

 

 

 

Czytałes Celestie jak Ci radzono ? Tam jak byk pisze co to jest swiatłosiła, Nie bądź leniem sam sobie oblicz.

 

Pozdr. Artur

 

P.S. Jak mi ten wątek wskoczy na 6 stronę - kończe udzielanie się w tym temacie.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłosiłę uzyskujesz dzieląc ogniskową przez obiektyw np w tym celestronie 70 - 700 :70 = 10 a zatem f=10. Oczywiście że celestron 80 będzie lepszy to logiczne bo pozwoli na uzyskiwanie większych powiększeń niż 70

EDIT : spóźniłem się , no cóż możliwe że montaż będzie trochę za słaby bo powinien już być EQ2 jednak nie wiem czy aż tak będzie przeszkadzać

Edytowane przez Mith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. on ma swiatlosile 11,25 nie będzie za mala na księżyc i planety??

i czy ten montaz EQ1 wystarczy na tą tube?? bo taki sam jest w 70EQ:)

 

Taka swiatłosila jest wskazana do planet i księżyca.

Male pole widzenia będzie jeszcze wizualnie potęgowało efekt powiększenia :-)

Montaż jest lichy ale czego wymagać za tą cenę ? Na początek bedzie.

 

Mój pierwszy montaż to tuba teleskopu wciśnięta pomiędzy szczebelki bramy wjazdowej na podwórko u znajomych na tyle silnie aby nie uciekała w pione. Ruch w azymucie ... otwieranie i zamykanie bramy. Brama była na południe jak ulał na planetki. Więc nie narzekaj :D

 

 

Poczytaj chłopie Celestie bo Twoje pytania są żenujące !

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć bo EQ2 jest zupełnie inny

 

Jak dla mnie są identyczne. W wersji 80 mm wydaje sie mniejszy, ale to ze wzgledu na rozmiar tuby.

 

EQ-1 i EQ-2 i tak są słabymi montażami wiec należy sie skupić na tubie.

 

looknij sobie Arek.

http://www.celestia.pl/Monta%C5%BC_paralaktyczny

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są identyczne. W wersji 80 mm wydaje sie mniejszy, ale to ze wzgledu na rozmiraty tuby.

 

EQ-1 i EQ-2 i tak są słabymi montażami wiec należy sie skupić na tubie.

 

Pozdr. Artur

 

ale znów tuba nie moze byc za duza bo montaz nie wytrzyma :rolleyes:

 

to radzisz mi brac 80EQ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znów tuba nie moze byc za duza bo montaz nie wytrzyma :rolleyes:

 

to radzisz mi brac 80EQ??

 

Nic Ci nie radzę, ja bym dozbierał i kupił większy refraktror na lepszym montażu, ale Ty jesteś napalony więc sam wybierz.

Po prostu kup 70 lub 80. Nikt za Ciebie wyboru nie zrobi .

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.