Skocz do zawartości

PC Login Now v2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj żona do mnie dzwoni, że nie może zalogować się do Windowsa. Chciała usunąć hasło, ale cos widocznie zle zrobiła i hasło logujące pozostało tylko nie to co poprzednio (dziwne, ale cóż). Myslałem już, że trzeba będzie system na nowo stawiać, więc zacząłem szukać po sieci jak odzyskac dane przed resetem systemu. Trafiłem jednak na takie cudo:

 

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetr...loginnowsbs.htm

 

Z dużym sceptyzme, do tego podszedłem, gdyż to za łatwe się wydawało, jednak nic nie szkodziło spróbować i o dziwo program wykasował hasło logujące :blink:

 

System ponownie się uruchomił i wszystko cacy (żona najbardziej zadowolona :wub: )

 

Powstaje tu pytanie, po co wogóle taka opcja z hasłem, skoro taki prosty i łatwy w obsłudze program potrafi w 2 min wykasować wszystkie hasła? Zdaje sobie sprawę, że bardziej zabezpieczone systemy nie pozwolą sobie na takie cos, ale skasować hasło do komputera normalnego usera nie jest problemem (z założeniem, że umie się nagrać obraz płyty i zmienić kolejnosć bootowania:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inne sposoby niż kasowanei hasła, chociażby zbootowanie komputera z jakiejś płytki livecd np. z linuksem z poziomu którego masz dostęp do całej zawartości na dysku. Po takiej operacji właścicel komputera nie będzie wiedział, że mu coś wykradłeś. Jeśli chcesz zabezpieczyć dane to użyj np. truecrypt'a, według mnie jedyna pewna metoda czyli zaszyfrowanie danych, sam stosuję (dyski, pendrive) i polecam.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę gdy ma się dostęp fizyczny do komputera to nie jest wielkim problemem 'włamać się' Rozwiązaniem może być szyfrowanie dysku. Jak już wspomniał tomekL No ale jak by ktoś miał dostęp to super-komputera to już zabezpieczenia nie ma :P

A i jeszcze można stosować mało popularne systemy operacyjn. Np jakąś mało popularną dystrybucje linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jestem pewien na ile superkomputer by pomógł. Przy odpowiednio długim i przemyślanym haśle wydaje mi się, że nawet superkomputer musiał by je łamać licząc raczej w dniach albo tygodniach. Co do mało popularnego linuksa to generalnie chyba słaby pomysł, bo bardziej chodzi o system plików na dysku niż o system operacyjny. Trochę się interesowałem tematem i moim zdaniem szyfrowanie dysku jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa czyli hasło nie jest zapisywane tylko za każdym razem wprowadzane, etc. Tego TrueCrypta zainstalowałem sobie na pedrive i naprawdę fajnie to działa, odpala się z automatu, wpisuję hasło i już mam podłączony dysk. Dodatkowo jest tam taka opcja, coś jakby dysk w dysku. Jeśli ktoś na siłę zmusi człowieka do podania hasła, np. policja to podajemy i dysk się montuje ale nic tam nie ma, bo w rzeczywistości jest jeszcze jeden ukryty volumen i nie sposób sprawdzić czy on jest czy go nie ma :)

 

Tak poza tematem czytałem jakiś artykuł o możliwości załamania zaszyfrowanego dysku i jedyne sensowne metody to próba odzyskania hasła z pamięci kompa czyli trzeba by go dostać w ręce kiedy jest włączony. W ekstremalnych przypadkach kiedy trzeba było przeładować system, macherzy od łamania haseł schładzają kości pamięci do ekstremalnie niskich temperatur aby pamięć utrzymała się przez ileś tam sekund. Ale nie wiem czy to prawda. Nie mniej z tego co wyczytałem to jedyne sensowne metody złamania takich haseł, a nie superkomputery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcemy kasować hasła, a tylko je odzyskać/odgadnąć to polecam to: http://ophcrack.sourceforge.net/

Bootujemy komputer z linuksowej płytki a po chwili mielenia dostajemy hasła do wszystkich kont.

Program ma ograniczenia - np nie odszyfruje znaków specjalnych. Ale większosc osób używa prostyk haseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcemy kasować hasła, a tylko je odzyskać/odgadnąć to polecam to: http://ophcrack.sourceforge.net/

Bootujemy komputer z linuksowej płytki a po chwili mielenia dostajemy hasła do wszystkich kont.

Program ma ograniczenia - np nie odszyfruje znaków specjalnych. Ale większosc osób używa prostyk haseł.

 

 

na poczatku probowalem ten program, ale jest bardziej skomplikowany i trzeba wiedziec co sie robi, poza tym jesli haslo ma wiecej niz 14 znakow to lipa, program wysiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.