Jump to content

PC Login Now v2.0


bamus
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj żona do mnie dzwoni, że nie może zalogować się do Windowsa. Chciała usunąć hasło, ale cos widocznie zle zrobiła i hasło logujące pozostało tylko nie to co poprzednio (dziwne, ale cóż). Myslałem już, że trzeba będzie system na nowo stawiać, więc zacząłem szukać po sieci jak odzyskac dane przed resetem systemu. Trafiłem jednak na takie cudo:

 

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetr...loginnowsbs.htm

 

Z dużym sceptyzme, do tego podszedłem, gdyż to za łatwe się wydawało, jednak nic nie szkodziło spróbować i o dziwo program wykasował hasło logujące :blink:

 

System ponownie się uruchomił i wszystko cacy (żona najbardziej zadowolona :wub: )

 

Powstaje tu pytanie, po co wogóle taka opcja z hasłem, skoro taki prosty i łatwy w obsłudze program potrafi w 2 min wykasować wszystkie hasła? Zdaje sobie sprawę, że bardziej zabezpieczone systemy nie pozwolą sobie na takie cos, ale skasować hasło do komputera normalnego usera nie jest problemem (z założeniem, że umie się nagrać obraz płyty i zmienić kolejnosć bootowania:))

Link to comment
Share on other sites

Są inne sposoby niż kasowanei hasła, chociażby zbootowanie komputera z jakiejś płytki livecd np. z linuksem z poziomu którego masz dostęp do całej zawartości na dysku. Po takiej operacji właścicel komputera nie będzie wiedział, że mu coś wykradłeś. Jeśli chcesz zabezpieczyć dane to użyj np. truecrypt'a, według mnie jedyna pewna metoda czyli zaszyfrowanie danych, sam stosuję (dyski, pendrive) i polecam.

Edited by tomekL
Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę gdy ma się dostęp fizyczny do komputera to nie jest wielkim problemem 'włamać się' Rozwiązaniem może być szyfrowanie dysku. Jak już wspomniał tomekL No ale jak by ktoś miał dostęp to super-komputera to już zabezpieczenia nie ma :P

A i jeszcze można stosować mało popularne systemy operacyjn. Np jakąś mało popularną dystrybucje linuksa.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie jestem pewien na ile superkomputer by pomógł. Przy odpowiednio długim i przemyślanym haśle wydaje mi się, że nawet superkomputer musiał by je łamać licząc raczej w dniach albo tygodniach. Co do mało popularnego linuksa to generalnie chyba słaby pomysł, bo bardziej chodzi o system plików na dysku niż o system operacyjny. Trochę się interesowałem tematem i moim zdaniem szyfrowanie dysku jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa czyli hasło nie jest zapisywane tylko za każdym razem wprowadzane, etc. Tego TrueCrypta zainstalowałem sobie na pedrive i naprawdę fajnie to działa, odpala się z automatu, wpisuję hasło i już mam podłączony dysk. Dodatkowo jest tam taka opcja, coś jakby dysk w dysku. Jeśli ktoś na siłę zmusi człowieka do podania hasła, np. policja to podajemy i dysk się montuje ale nic tam nie ma, bo w rzeczywistości jest jeszcze jeden ukryty volumen i nie sposób sprawdzić czy on jest czy go nie ma :)

 

Tak poza tematem czytałem jakiś artykuł o możliwości załamania zaszyfrowanego dysku i jedyne sensowne metody to próba odzyskania hasła z pamięci kompa czyli trzeba by go dostać w ręce kiedy jest włączony. W ekstremalnych przypadkach kiedy trzeba było przeładować system, macherzy od łamania haseł schładzają kości pamięci do ekstremalnie niskich temperatur aby pamięć utrzymała się przez ileś tam sekund. Ale nie wiem czy to prawda. Nie mniej z tego co wyczytałem to jedyne sensowne metody złamania takich haseł, a nie superkomputery :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcemy kasować hasła, a tylko je odzyskać/odgadnąć to polecam to: http://ophcrack.sourceforge.net/

Bootujemy komputer z linuksowej płytki a po chwili mielenia dostajemy hasła do wszystkich kont.

Program ma ograniczenia - np nie odszyfruje znaków specjalnych. Ale większosc osób używa prostyk haseł.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcemy kasować hasła, a tylko je odzyskać/odgadnąć to polecam to: http://ophcrack.sourceforge.net/

Bootujemy komputer z linuksowej płytki a po chwili mielenia dostajemy hasła do wszystkich kont.

Program ma ograniczenia - np nie odszyfruje znaków specjalnych. Ale większosc osób używa prostyk haseł.

 

 

na poczatku probowalem ten program, ale jest bardziej skomplikowany i trzeba wiedziec co sie robi, poza tym jesli haslo ma wiecej niz 14 znakow to lipa, program wysiada

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.