Skocz do zawartości

Jowisz 2009


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Ci za trud Oberonie, bo Twoja fotka, acz niedoskonała, potwierdza skutecznie efekty moich działań w wizualu. Polowałem na WCP i WRESZCIE w niedzielę byłem pewien,że ją widziałem. Dostrzegłem też [i to łatwiej]tę małą plamkę na tle ciemnego pasa chmur tuż na lewo od WCP [kolega obserwujący równolegle w tym czasie z innej miejscówki też] Oświećcie mnie, bo nie na bieżąco jestem, co to takiego -czy to ślad po tym sławnym impakcie w lecie [który przespałem chyba będąc w Chinach], czy też Mała Czerwona Plama, co to rezyduje na Jowiszu już czas jakiś?

Pozdrawiam

-J.

Bliżej biegunów są białe owale, a jasna kropka to czasem satelita. Ciemna kropka po impakcie była też bliżej biegunów. Patrz poprzednie posty. Na linku do fotek D. Peacha (post Warpala) zobaczysz strukturę chmur Jowisza o niebo wyraźniej. A te ciemne plamy to jak sądzę chmury gdzie jest jakiś sztorm. Bardziej podobało mi się przechodzenie Europy przed tarczą, bo wchodzący przed tarczę księżyc jest dużo jasniejszy od brzegów planety. P. foto.

 

Pozdrowienia

Jowisz IR 2009-09-20 23-51-55 Europa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyT, ta ciemna struktura obok WCP jest już dłużej widoczna, patrz zdjęcia poprzednie w tym wątku. Jakaś chmura ciemniejsza od innych (wir), bo kolor podobny. Ładnie widać na fotkach Ikemury z 25 września:

http://alpo-j.asahik...09/j090925z.htm

Jak i w sierpniu na wielu zdjęciach, jak piszą "...Jupiter with the GRS and what appears to be an emergence of the STB fol. the GRS." huh.gif ??

http://alpo-j.asahik...09/j090831z.htm

 

Nie była ta podłużna ciemna plama (PCP obok WCP rolleyes.gif ) widoczna w maju, było widoczne jakby zawirowanie, patrz zdjęcia Christopera Go.

http://alpo-j.asahik...09/j090514z.htm

 

A moja fotka z 24.09 z 21:32 bez GRS na STB szczerbaty.gif Ale są jakieś cienie i księżyce za to. A co.

 

Pozdrowionka

Jowisz 2009-09-24 21-32 RGB.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ponizej zestawienie Jowisza z 19/20 wrzesnia. Widac na nim ruch ksiezycow Io i Kallisto i zacmienie ostatniego przez cien Jowisza. Seeing byl raczej sredni ale polepszyl sie raptownie pod koniec sesji i to w momencie tranzytu Io (widac to polepszenie na ostatnim zdjeciu w fotce). Zatarlem wiec rece i postanowilem nagrac animacje ale tak jak nagle sie seeing polepszyl, tak tez sie pol godziny pozniej zepsul, zakonczylem wiec na tym sesje.

 

Jupiter 170909_Bildfolge_Callisto_Bedeckung.jpg Animation.gif Jupiter 1709090029_LRGB_4.jpg

 

Pozdr.,

Maciek

Edytowane przez Matt
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodaje 2 fotki z wczoraj, trochę chyba lepiej obrobione ;)

 

Jowisz_2009_09_01_2.jpgJowisz_2009_09_01_3.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

 

Pobawiłem się jeszcze raz materiałem (główny powód to brak innych możliwości działania na zewnątrz) i o dziwo udało mi sie wycisnąć troszku więcej, choć różnicy klas na pewno nie przeskoczę - materiał to podstawa. Ale liczy się dobra zabawa :)

 

CCDCap0010_3_1a.jpgCCDCap0017_2aa.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

Edytowane przez Iro
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak ma się to do Waszych zdjęć, a pokażę:

W ramach testów kamerki QuickCam VC, którą kupiłem do nieco innych celów, popełniłem wczoraj avi Jowisza i poskładałem, najlepiej jak umiałem :D

SCT 5" na SLT + QuckCam VC. AVI około 200 klatek, wybrane najlepsze, stackowane w Registax 2. Resize 150% oryginału, crop. Obróbka GIMP2.

 

jowisz1.jpg

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Io? Gdybyś nie powiedział, to nic bym nie zauważył, poważnie. Mój monitor jest trochę do pupy.

Odwróciłem zdjęcie, gdyż zdaje się, ze taką powinno mieć orientację :) I wyciągnąłem trochę w Gimpie domniemaną Io. Mam nadzieję, że to rzeczywiście ona, a nie jakiś paproch. ;)

 

jowisz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z małej apertury c.d. ;) ED80.

Seeing kiepski ale wdzięczny byłem i za taką chwilę pogodnego nieba.

Na fotce symulacja calsky.com dla apertury 3".

Wydaje mi się, że w dobrych warunkach 3" pokaże więcej szczegółu.

Może symulacja jest pod kątem wizuala?!

 

EDIT

Na pierwszej fotce Jowisz z Io. Jasność Io została celowo zwiększona.

Jow_ED80.jpg

Joww_4_RGB.jpg

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jowisz z małej apertury c.d. ;) ED80.

Seeing kiepski ale wdzięczny byłem i za taką chwilę pogodnego nieba.

Na fotce symulacja calsky.com dla apertury 3".

Wydaje mi się, że w dobrych warunkach 3" pokaże więcej szczegółu.

Może symulacja jest pod kątem wizuala?!

 

EDIT

Na pierwszej fotce Jowisz z Io. Jasność Io została celowo zwiększona.

 

Cóż, refraktor...! Bardzo OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.