Skocz do zawartości

Astrospęd - łyżka dziegciu do tej beczki miodu


Gość leszekjed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Leszek - nie jestes jedyny ktory ma takie wyobrazenie o tego typu wyjazdach!

 

Choc zaraz pewnie wybuchnie bo nie bylo mnie tam to:

- na OZMIE poradzono sobie z brakiem sali konferencyjnej (albo w jadalni albo na trawce)

- dziwi mnie ze za sale trzeba bylo placic - skoro zapelniliscie im caly osrodek to chyba cos nie tak. Wiem wiem: prad, naglosnienie - z calym szacunkiem - podczas poniedzialkowych wykladow w PTMA czasami nie ma naglosnienia a swiatla sa zgaszone - czyzby sala konferencyjna byla sterylnie czysta?

- Januszu - wstydz sie :-P Tak nie wolno! Przeciez mogles poinformowac wszystkich o slajdach i ze mozesz nimi zorganizowac wszystkim 30 minut! Przeciez byles na OZMIE w krolikowie - widziales prezentacje sklajdow?

 

Prosze wszystkich - nie gniewajcie sie i nie bierzcie tego do siebie :) Niektorzy po prostu maja to szczescie ze w kazdej chwili moga sie zebrac i pojechac do domu - ale to przeciez nie o to chodzilo! Wiadomo wszystkiemu winna pogoda ;) Bo gdyby ona wypalila to tak jak juz pisali nikt nie wstawalby przed obiadem :)

 

na poczatku bylo mi przykro ze nie jade ale po przeczytaniu postow i pogody to sie wyluzowalem!

___

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając informację Janusza na temat przygotowanych przez wielu kolegów prezentacji i dyskusji aż żal, że to się nie udało. Na przyszłość proponuję takie informacje upubliczniać przed spędem co nada im rangę wykonalności w miarę dostępnych sił i środków. Może też uda się odciążyć głównych organizatorów o pamiętaniu o wszystkich szczegółach delegując część obowiązków na zainteresowanych wygłoszeniem i wysłuchaniem tematu. Jeszcze raz proszę Janusza i Agnieszkę aby nie brali moich uwag wyłącznie do siebie. Jak mówiłem, zrobiliście wszystko by spęd się odbył i nie mam w tej sprawie żadnych uwag.  Nad treścią spędu i jego formułą musimy popracować wszyscy.

L.J.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak to wszystko czytam to aż żal mnie ściska.........

Jeśli chodzi o ozmę to nic sobie nie poradzono i nie była to żadna impreza zamknięta :o

Była to parodia imprezy astronomicznej!!!!!

Zjechała sie banda nastolatków i piła wódę przy ognisku a jak było czyste niebo a obserwację prowadziło jakieś 25% uczestników!!!

Januszowi ukradli lantanowca a koledze telefon komórkowy, no i organizacja była dosyć kiepska.

Z całym szacunkiem dla PPSAE i prezesa Karola Wenerskiego który jest super facetem ale impreza była kiepska pod kilkoma względami.

I np GrandOz a kategorii astrofoto został rozdany nie tematycznie i takie tam....

A Astrospęd był imprezą luźną na którą przyjechali tylko Ci którzy byli zainteresowani tematem - bez małolatów rozrabiających.

Aga Jestem ZA!!

 

pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZMA została zmieniona na imprezę zamknietą właśnie z powodu tego ze organizatorzy nie mogli zapanować nad częścią uczestników. Spotkało się to z tego co ja pamiętam z dużym niezadowoleniem cześci środowiska i dodatkowo nie uniknęto jednak pewnych incydentów.

Na V OZMA rozmawiałem o tym m.in. z Maciejem Grzemskim z Ob.w Olsztynie, bo miałem dosyć (on zresztą też) jak przez namioty ganiała wataha pijanych dzieci. To smutne, ale osoby poniżej pewnego wieku nie powinny zjawiać się na takie imprezy bez opiekuna. A czy to będzie 16 czy 18 lat to kwestia ustaleń. Zachowują się jak psy spuszczone z łańcucha. Nie bronię ludziom picia soczków, piwa czy ogólnie alkoholu -one są dla ludzi, ale trzeba go spożywać z mózgiem, a nie bez niego. Dlatego popieram decyzję organizatorów OZMA jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do "klasy jaka niektorzy pokazali" na OZMIE to zgadzam sie - pijanstwo bylo smutne. Jeden koles caly dzien po "imprezie" spal na "mojej" sciezce do jadalni!!!

 

Wiecej wiecej wiecej wiecej... niz 25 % - obserwowalismy przepiekne niebo pierwszej nocy - ja bylem szczesliwy jak dziecko!

Caly nasz domek siedzial wpatrzony w gwiazdy i bylo suuuper!

 

Uwazam jednak ze skoro odmowiono wam sali bo za kilka dni cos mialo byc to ja bym sie zezlil i ruszyl caly ten osrodek i kierownictwo za d...ę (przepraszam!). Nie byliscie banda przedszkolakow ale klientami, ktorzy placa!!!

___

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady Janusz - program był do wglądu i nawet poniewierały się kartki z jego spisem na sali z teleskopami w Jachrance. Tak wiec organizatorzy spisali się na medal. A do prowadzenia obwoźnego straganu zbytnio by się ten program nie nadał , no i do tego chyba nie był Ci bardzo konieczny ?

 

Nie wiem jak Wam ale mnie się bardzo podobało i chylę czoła przed organizatorami łatwo jest krytykować gdy się w to nie wkłada wysiłku tylko z tego czerpie czy przyjemność czy zyski . Ciekaw jestem jak wypadnie kolejny zlot przygotowany przez kogoś innego - pożyjemy zobaczymy.

 

Pewne jest iż nigdy się wszystkich niezadowoli ale proszę zwrócić uwagę na to iz 80 ludzi i naprawdę wszystko odbyło się kulturalnie i bez problemowo - wniosek jest jeden zarówno organizatorzy jak i uczestnicy spisali się i proponuję łyżkę dziegciu dodać do wieczornej kawy a nie do miodu organizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady Janusz - program był do wglądu i nawet poniewierały się kartki z jego spisem na sali z teleskopami w Jachrance. Tak wiec organizatorzy spisali się na medal. A do prowadzenia obwoźnego straganu zbytnio by się ten program nie nadał , no i do tego chyba nie był Ci bardzo konieczny ?.................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Barku chyba jesteś już za bardzo złośliwy bo pisannie o poniewierających się kartkach tego programu świadczy o tym że też świadomie dodajesz dziegciu do tej beczki wybornego poniekąd miodu a i określenie mojego firmowego stoiska handlowego  "obwoźnym straganem" z którego sam nota'bene kupiłeś dwie złaczki do web kamerek to też mała przesada i proszę Cię na przyszłość lepiej dobieraj słowa bo obrażasz nie mnie (ja cię za dobrze już znam żeby traktować poważnie tego typu lekceważące wypowiedzi) ale moich klientów, bo jak piszesz stragan masz zapewne w domyśle przekupki.

Dzięki mojemu jak piszesz lekceważąco "straganowi" wielu Miłośników Astronomii mogło zobaczyć na własne oczy jak wyglądają poszczególne okulary i akcesoria, zapoznać się z nowościami na rynku i miało możliwowość prztestować je przed zakupem w wystawionych na zewnatrz teleskopach co ma duże znaczenie poznawcze i dydaktyczne dla przyszłych ich użytkowników.

Szkoda ze nie wziąłeś swoich kamerek i innych sprzedawanych drobiazgów dla astro-amatorów choć wszyscy zapewne na twoją ekspozycję  też w duchu liczyli :):D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie jest to polemika na publiczne forum ale Twoje zachowanie poprostu powaliło mnie :

- Miałeś zabrać osoby po drodze - wystawiłeś ich do wiatru, wiem że mogły to spowodować czynniki zewnętrzne ale tak się nie robi w szczególności iz na Ciebie liczyli,

- Wpadłeś jak meteor nie przywitawszy się z nikim rozpocząłeś swoją codzienną działaność , która jak mi się wydaje była jedynie Twoim planem na ten zlot.

 

Może mnie to razi może ja mam złe wyobrażenie o takich imprezach ale ja nie lubię wiązać interesów z przyjemnością - mnie to bardzo razi. Nie chce kontynuowac tego wątku bo jak pisałem już na początku nie jest to miejsce na to i jak zapowiedziałem przejmując obowiązki na tym forum komercję bedę tutaj raczej piętnował.

Myślę że przerabianie zlotu ludzi chcących się poznac za sobą wymienić swoje luźle opinie i spostrzeżenia w impreze handlową jest nie bardzo na miejscu.

Ja naprawdę nieraz mam dziwne poglądy na robienie interesów ale rozdanie ulotek czy cenników , czy nawet prezentacja swojej oferty była by bardziej na miejscu niż otwarcie (skoro nie kramiku) to przenośnej jednostki handlowej .

 

Wiesz że ja mam dziwne zasady i napewno są one bardzo kontrowersyjne ale taki jestem i jeśli mnie coś razi to nie owijam tylko piszę .

 

Wkład jaki został dany przez Janusza Wilanda i Agę nalezy docenić , i uważam że nawet niedociągnięcia należało przemilczeć gdyż podjęli tak wielki trud i odpowiedzialnośc że jakakolwiek krytyka jest tutaj nie na miejscu a szczególnie ze strony uczestników takich jak ja cz Ty którzy przyjechali na gotowe i znakomicie przygotowane warunki.

 

Takie jest moje zdanie i nie mam zamiaru go zmieniać. Ja nie odważył bym się podjąć takiego wyzwania a do głowy nawet nie przyszło by mi krytykowac organizacji tak wielkiego przesięwzięcia.

 

Dokiedy nie rozdzielisz zamiłowania z interesami bedę Cię krytykował - w Twoim przypadku jest to bardzo trudne i rozumiem to dlatego nie zawsze podnosze alarm , ale jeśli mnie coś porazi to nie przemilczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz tedy co Ci leży na wątrobię a demokracja i pluralizm na forum nie ucierpi, ja akurat uważam że dobrze zrobiłem dając możliwość ludziom zapoznania się z oferowanym przez nas sprzętem bo to była wspaniała ku temu okazja i takie jest moje zdanie z którym też nie zamierzam się kryć po kątach przed Tobą.

Jestem jak i Ty już dużym chłopcem i też mam swój sposób na życie który harmonijnie łączy zinteresowania z interesami czego ty nie lubisz lub nie chcesz zrobić ze swoich przekonań za co Cię na codzień  szanuję.

Może niech czytelnicy się wypowiedzą czy wg. nich moja działalność dydaktyczno handlowa była dla nich niemiła lub niepożądana bo Twoje zdanie już znam wszakże w tej sprawie, mamy przecież na forum demokrację i to normalne że większościową ;D ;D ;D.

 

Ps. Wystraszyłem może tylko Jesiona gałką mikroruchów ze "zrzutu" ale chyba mi już wybaczył ten żart spadający z nieba na jego ręce ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A czy nie lepiej zamiast się kłócić i "kitować' serwer, pomyśleć o zorganizowaniu astroexport 2003? Zebrać gdzieś w jednym miejscu i czasie wszystkich polskich producentów, importerów i dealerów astro, zaprosić miłośników (i nie tylko) i umożliwić im obejżenie i zakup (tym razem "legalnie ;) ???"), tego co im do uprawiania astronomii potrzebne. To chyba lepsze niż te wszystkie łyżki dziegciu, smoły, łajna i diabli wiedzą czego tam jeszcze, dolewane do beczki miodu Astrospędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów..

moje wrażenia ze zlotu są b. pozytywne,nie konieczne okazały się wykłady choć były planowane.Poznałem ciekawe postacie z którymi mogłem wymienić poglądy na sprawy tecniczno-konstrukcyjne, rozmowy były pouczające, w ciągu kilku dni moje horyzonty znacznie się poszerzyły,nie było kradzieży, awantur itp, każdy zachowywał się kulturalnie i taktownie i ta atmosfera pozytywnie promieniowała chyba na każdego. Dlatego odnoszę się z całym szacunkiem do organizatorów spotkania. Nie odpowiadała mi tylko nazwa, można spędzić ludzi na wiec, do obozu koncentrac. i do Jachranki.

Pomysł Aquariusa bardzo mi się podoba Astro Expo of Poland pod warunkiem,że będzie więcej firm jak dwie trzy połączone z promocyjną sprzedażą. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe chwile na spotkaniu w Jachrance.

andrzej z opola

ps. Panie Maćku z Sochaczewa w meilu jest błąd i wrócił spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.