Skocz do zawartości

Gdzie logika?


Arrazak

Rekomendowane odpowiedzi

Przywiozłem ze stanów dwie cenne rzeczy: Canona A70 dla żony (niech sobie pstryka) i refraktor Meade LXD55 na statywie z GoTo jako lekarstwo na swoją chorobę . Niestety nie starczyło funduszy na Fuijnona. Po powrocie sprawdziłem ceny w Polsce i tu lekki szok. Fujinon w US z podatkiem i przesyłką ok 620$ a u nas 4500!!! :evil: Ponad 180% ceny w US. Podobnie jest z Meade, prawie 2x drożej. A Canon ? Tam 300$ u nas 1600 pln czyli ok 130 % i to już jest do przyjęcia. Gdzie logika w tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nas tu trochę skubie. Biorąc aparat Canon A70 za odniesienie można oczekiwać ceny Fujinona 16x70 na poziomie 3200 pln i to przynajmniej dla mnie byłoby do przyjęcia. Wiem, że towar jest nietypowy ale wychodzi , że importerzy pracują na marży 40-50%. Mam firmę handlową wynajmuję lokal , zatrudniam ludzi, i moja marża oscyluje koło 25% nawet jeżeli robię import i jakoś można utrzymać interes a nawet się rozwijać. Swego czasu Delta Optical sprzedawała Celestrona GT4 za jakieś 2600 pln (w US jakieś z podatkiem i przesyłką 490$) czyli znowu 130% a gdy poszła wieść , że sprzęt jest całkiem całkiem cena skoczyła na 3100 przy prawie nie zmienionym kursie zielonego. Chore praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie okazalo, ze lornetki bpc 26x70 zbieraja pochlebne opinie, to cena skoczyla na 1499zl (przedtem, bodajrze ponizej 1000zl).

 

Wg mnie, firma wiecej zarobi, gdy sprzeda wiecej produktow za mniejsza cene, niz kilka za duza, przy okazji wyrobi sobie marke i zacheci ludzi do kolejnych zakupow.

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać FotoAparatu do niszorynkowego teleskopu :!:

 

Aparaty są sprowadzane tonami i schodzą jak ciepłe bułki. Od dzieci do emerytów pstrykających na wczasach.

 

A teleskop niestety bedzie drogi bo sprowadzany "gigantycznymi seriami" :lol: ....po 10sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest w tym, że  u nas jest za mała konkurencja. Gdyby było więcej dostawców ceny musiałyby być niższe.

Nie dostawcow Oskarze bo szybko by splajtowali tylko Nabywców a wtedy konkurenci bili by się o ten rynek zaciekle jak w USA i ceny leciały by na pysk :lol::lol::lol:

Zważ na to że nie jest tak źle bo mamy w Polsce przykładowo Soligorki tańsze od sklepu w Niemczech, wiem że jedna jaskółka dla ciebie wiosny nie czyni bo polskie sądownictwo nie uznaje precedensów ale zawsze może nadać cenom odpowiedni kierunek czy też trend na naszym dziwnym przyznaję astro-rynku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać FotoAparatu do niszorynkowego teleskopu  :!:  

 

A teleskop niestety bedzie drogi bo sprowadzany "gigantycznymi seriami"  :lol: ....po 10sztuk.

 

Niekoniecznie, szukałem również słuchawek i Shennheiser HD 580 bo taki model chce kupić kosztuje w markecie w NY 150$ a u nas w audiofilskim sklepie 750pln (ok 20% różnicy, dam więc zarobić rodakom) . Longines Oposition Chronograph , który kupiłem w salonie Kruka za 3000 pln tam kosztuje 580 (zapłaciłem więc 30% drożej). Nie są to raczej produkty masowe sprowadzane kontenarami . Upieram się, że nasze firmy za słabo się starają , lub są źle zarządzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ty socjalizmem to przesada...u nas wszystko jest drożej bo :

-brak takiej konkurencji między dostawcami jak na zachodzie

-brak stowarzyszeń konsumenckich z prawdziwego zdarzenie, które by pilnowały czy jakiś dostawca (handlowiec) nie robi nas w konia narzucając 30-40 i wiecej procent marży.

Argument że społeczeństwo jest biedne(prawda) i rynek niewielki (skutek poprzedniego) jest cienki, bo żyłując wzwyż ceny tego rynku nie poszerzy się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co was obchodzi marza. Sprzedawca nalozy zawsze najwyzsza jak moze i nikomu nic do tego bo to jego sprawa... ale sa tez inni sprzedawcy do wyboru - i tu juz jest wybor klijenta komu pomoze splajtowac.

A ze w Polsce rynek jest maly to i obroty male.a podatki wysokie...i przemyt indywidualny ze stanow sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ty socjalizmem to przesada...u nas wszystko jest drożej bo :

-brak takiej konkurencji między dostawcami jak na zachodzie

-brak stowarzyszeń konsumenckich z prawdziwego zdarzenie, które by   pilnowały czy jakiś dostawca (handlowiec) nie robi nas w konia narzucając 30-40 i wiecej procent marży.

Argument że społeczeństwo jest biedne(prawda) i rynek niewielki (skutek poprzedniego) jest cienki, bo żyłując wzwyż ceny tego rynku nie poszerzy się.  

Pozdrawiam

 

Sorry ale nie masz racji

 

podam przykład Celestron NexStar 5i kosztuje w Niemczech 1790Euro, a w Polsce 6590zł. Gdzie jest taniej?

 

W Polsce i na zachodzie Europy panuje socjalizm i nie ma w tym żadnej przesady. Jeszcze tego by brakowało aby stowarzyszenia konsumenckie narzucały marże jakie firmy mają stosować. To jest właśnie socjalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę trzeba zmieniać co czas pewien.

Politycznie nic się nie zmieniło za stary jestem. Tylko niestety zaczynają się sprawdzać moje obawy, a mianowicie to, że jedynym pomysłem Millera & Co. jest przystąpienie do UE. Tak naprawdę to wejście do UE jest tylko daniem sobie szansy nic więcej. Zresztą szczał ich pies ja sobie i tak poradzę nawet jak tu Lepper będzie rządził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.