Jump to content
Sign in to follow this  
Viaderny

Książka Przemasa podobno pierwsza klasa

Recommended Posts

Mirek Krasnowski wspominał coś, jakoby widział rękopis książki która niebawem ma się ukazać, a napisana została przez naszego kolegę.

Myślę że fajnie by było aby Przemas opowiedział nam o niej na forum.

Myślę też że zainteresowani użytkownicy forum będą mogli zakupić wersję de luxe z dedykacją autora.

Czekamy na jakieś info (chyba że było a ja temat przespałem)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Janusz P. miał ponoć recenzować to dzieło w Jachrance, ale ponieważ było to w nocy z soboty na niedzielę, więc skończyło się na szybkim przeglądnięciu i wypiciu kilku browarów. Podobno ksiązka zapowiada się b. interesująco. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Janusz_P.

I jest interesująca i wartościowa ale na litość boską poczekajmy na premierę w ostatecznym kształcie po Przemas jeszcze będzie miał przez nas kłopoty z wydawcą jak zaczniemy polemizować czy warta czy nie warta grzechu zakupu   ;););) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Janusz jakie Przemas może mieć problemy. Przecież wydawcy także zależy aby książka się dobrze sprzedawała a aby tak było to ludzie musząo niej wiedzieć.

 

Pierwsze egzemplarze będzie Przemo podpisywał publicznie w Jeziorach na Warsztatach. Oczywiście jeszcze nie jest do tego przygotowany nie ma pióra (wiem bo pytałem) ale do Warsztatów pióro mieć będzie.

 

Jeszcze jedno niech mi ktoś tylko spróbuje coś złego o tej książce napisać albo powiedzieć to będzie miał ze mną do czynienia. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Książka jest fajowa i basta!!!! Dawno takiej na rynku polskim nie było, ja biorę od razu pięć egzemplarzy, będę miał na prezenty dla brata i kumpli. No i zdjęcia skombinował do niej pierwszorzędne.

 

Pozdrowienia

 

P.S. Przemas, trzymam mocno kciuki za to epokowe dzieło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem, że Przemek chodził z jakąś księgą pod pachą, ale nie wiedziałem, że to dzieło książkowe do wydania. Czy można wiedzieć, czego dotyczy ta książka?

 

PS. Przemek czytaj uważnie umowę z wydawcą!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Odpowiem za Przemasa, a on doda więcej.

 

Jest to krótko mówiąc poradnik astroamatora. Jest tam: historia astronomii, podstawy optyki i mechaniki nieba, czas i kalendarze, gwiazdozbiory (bardzo ciekawie opisane), jest też rozdział ATM-u napisany chyba przez Janusza Wilanda. No i zdjęcia także z naszych spotkań np. w Borucinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie koledzy po fachu!!!

 

Książka jaka napisałem skierowana jest przede wszystkim do poczatkujących miłosników astronomii. Ma ona na celu wprowadzić Czytelnika w przystępny i prosty sposób w arkana naszego genialnego hobby. Jeśli miałbym porównać jej treść do czegoś konkretnego to bedzie to połączenie Nieba Na Dłoni i legendarnego Poradnika Miłośnika Astronomii.

 

Do jej napisania musiałem zgromadzić w swoim pokoju mnóstwo literatury źródłowej, którą zresztą podaję na końcu w przypisach, odwiedziłem setki stron internetowych w poszukiwaniu materiałów. Nie jestem przecież geniuszem, który wszystko wie. Moim głównym zadaniem było zebranie do kupy materiału rozsianego w tych wszystkich mediach (analogicznych i cyfrowych) i ubranie tego w poprawny stylistycznie i formalnie twór, który mam nadzieję spodoba się i mi i Wam i tym, do których jest przede wszystkim skierowany.

 

Rozdział o szlifowaniu zwierciadeł napisał Janusz Wiland, którego o to porosiłem. Nie ma jak zaczerpnąć informacji ze źródła. Pomoc swą zaoferował też Krzysiu Gaudy, który udostępnił mi treść jednego ze swych tekstów o pierwszych krokach w astrofotografii - dzięki wielkie!!! Swoje 5 groszy włożył tu też Papatki, Michał Witkowski, Grzechu Koralewski (Eunomia!!!) i Stasiu Swierczyński.

 

Janusz Wiland sprawdzał treść pod względem merytorycznym, dołożył też kilkanaście fotek własnej roboty.

 

Mam nadzieję, że nie będziecie mnie za bardzo strofowali za ewentualne błędy i niejasnosci zawarte w książce. Pisałem ją zaledwie 3 miesiące wieć tempo było cholernie duże, słowem nobodys perfect :)

 

Wszystkim dziękuję za słowa otuchy!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Przemas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako początkujący czekam z niecierpliwością. Kiedy premiera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super Przemas!

Nie chodziło mi o to czy książka jest dobra czy zła jak to zrozumiał Janusz ale o to co zawiera. Zapowiada się świetnie, napewno kupię   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

PRZEMAS ! BIG KCIUKASY!!!! Musi się udać i basta!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemas,

Jak na trzy miesiące, to w/g mnie zawrotne tempo.

Pracowałeś chyba 25 na 24 godziny (tj. wstawałeś o godzinę wcześniej bez spania)

Oglądałem kopię i życzę udanej premiery.

Brakowało czegoś takiego na polskim rynku.

Moje gratulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Po raz kolejny dziękuję za dobre słowo Mistrzowie moi mili :) )))))))))

 

Przemas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem kolejny na liście chętnych   ;) . Gratuluję i pozdrawiam! Rysiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde a ja już pytałem gdzie ja można kupić. We Włocławku mam już ze 30-tu chętnych a to tylko dość bliscy znajomi. Co to będzie jak na kole zapodam wiadomość o niej. ;D ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
  • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
   "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
   • 13 replies
  • Montaż "Wirus 2020"
   A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
   • 117 replies
  • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
   Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
    • Like
   • 17 replies
  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Thanks
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.