Jump to content
Sign in to follow this  
Viaderny

Książka Przemasa podobno pierwsza klasa

Recommended Posts

Mirek Krasnowski wspominał coś, jakoby widział rękopis książki która niebawem ma się ukazać, a napisana została przez naszego kolegę.

Myślę że fajnie by było aby Przemas opowiedział nam o niej na forum.

Myślę też że zainteresowani użytkownicy forum będą mogli zakupić wersję de luxe z dedykacją autora.

Czekamy na jakieś info (chyba że było a ja temat przespałem)

Guest

Janusz P. miał ponoć recenzować to dzieło w Jachrance, ale ponieważ było to w nocy z soboty na niedzielę, więc skończyło się na szybkim przeglądnięciu i wypiciu kilku browarów. Podobno ksiązka zapowiada się b. interesująco. 8)

Guest Janusz_P.

I jest interesująca i wartościowa ale na litość boską poczekajmy na premierę w ostatecznym kształcie po Przemas jeszcze będzie miał przez nas kłopoty z wydawcą jak zaczniemy polemizować czy warta czy nie warta grzechu zakupu   ;););) !!!

Guest

Janusz jakie Przemas może mieć problemy. Przecież wydawcy także zależy aby książka się dobrze sprzedawała a aby tak było to ludzie musząo niej wiedzieć.

Pierwsze egzemplarze będzie Przemo podpisywał publicznie w Jeziorach na Warsztatach. Oczywiście jeszcze nie jest do tego przygotowany nie ma pióra (wiem bo pytałem) ale do Warsztatów pióro mieć będzie.

Jeszcze jedno niech mi ktoś tylko spróbuje coś złego o tej książce napisać albo powiedzieć to będzie miał ze mną do czynienia. 8)

Książka jest fajowa i basta!!!! Dawno takiej na rynku polskim nie było, ja biorę od razu pięć egzemplarzy, będę miał na prezenty dla brata i kumpli. No i zdjęcia skombinował do niej pierwszorzędne.

Pozdrowienia

P.S. Przemas, trzymam mocno kciuki za to epokowe dzieło

Widziałem, że Przemek chodził z jakąś księgą pod pachą, ale nie wiedziałem, że to dzieło książkowe do wydania. Czy można wiedzieć, czego dotyczy ta książka?

PS. Przemek czytaj uważnie umowę z wydawcą!

Guest

Odpowiem za Przemasa, a on doda więcej.

Jest to krótko mówiąc poradnik astroamatora. Jest tam: historia astronomii, podstawy optyki i mechaniki nieba, czas i kalendarze, gwiazdozbiory (bardzo ciekawie opisane), jest też rozdział ATM-u napisany chyba przez Janusza Wilanda. No i zdjęcia także z naszych spotkań np. w Borucinie.

Witajcie koledzy po fachu!!!

Książka jaka napisałem skierowana jest przede wszystkim do poczatkujących miłosników astronomii. Ma ona na celu wprowadzić Czytelnika w przystępny i prosty sposób w arkana naszego genialnego hobby. Jeśli miałbym porównać jej treść do czegoś konkretnego to bedzie to połączenie Nieba Na Dłoni i legendarnego Poradnika Miłośnika Astronomii.

Do jej napisania musiałem zgromadzić w swoim pokoju mnóstwo literatury źródłowej, którą zresztą podaję na końcu w przypisach, odwiedziłem setki stron internetowych w poszukiwaniu materiałów. Nie jestem przecież geniuszem, który wszystko wie. Moim głównym zadaniem było zebranie do kupy materiału rozsianego w tych wszystkich mediach (analogicznych i cyfrowych) i ubranie tego w poprawny stylistycznie i formalnie twór, który mam nadzieję spodoba się i mi i Wam i tym, do których jest przede wszystkim skierowany.

Rozdział o szlifowaniu zwierciadeł napisał Janusz Wiland, którego o to porosiłem. Nie ma jak zaczerpnąć informacji ze źródła. Pomoc swą zaoferował też Krzysiu Gaudy, który udostępnił mi treść jednego ze swych tekstów o pierwszych krokach w astrofotografii - dzięki wielkie!!! Swoje 5 groszy włożył tu też Papatki, Michał Witkowski, Grzechu Koralewski (Eunomia!!!) i Stasiu Swierczyński.

Janusz Wiland sprawdzał treść pod względem merytorycznym, dołożył też kilkanaście fotek własnej roboty.

Mam nadzieję, że nie będziecie mnie za bardzo strofowali za ewentualne błędy i niejasnosci zawarte w książce. Pisałem ją zaledwie 3 miesiące wieć tempo było cholernie duże, słowem nobodys perfect :)

Wszystkim dziękuję za słowa otuchy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przemas

Jako początkujący czekam z niecierpliwością. Kiedy premiera?

Super Przemas!

Nie chodziło mi o to czy książka jest dobra czy zła jak to zrozumiał Janusz ale o to co zawiera. Zapowiada się świetnie, napewno kupię   :D

Guest

PRZEMAS ! BIG KCIUKASY!!!! Musi się udać i basta!!!!!!

Przemas,

Jak na trzy miesiące, to w/g mnie zawrotne tempo.

Pracowałeś chyba 25 na 24 godziny (tj. wstawałeś o godzinę wcześniej bez spania)

Oglądałem kopię i życzę udanej premiery.

Brakowało czegoś takiego na polskim rynku.

Moje gratulacje.

Hej!

Po raz kolejny dziękuję za dobre słowo Mistrzowie moi mili :) )))))))))

Przemas

Jestem kolejny na liście chętnych   ;) . Gratuluję i pozdrawiam! Rysiek

Kurde a ja już pytałem gdzie ja można kupić. We Włocławku mam już ze 30-tu chętnych a to tylko dość bliscy znajomi. Co to będzie jak na kole zapodam wiadomość o niej. ;D ;D ;D ;D

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Pracownia astrofotografii Astrography.com wesprze polską edycję Astronomy Picture Of the Day
      Niedługo polska edycja Astronomy Picture Of the Day będzie świętowała trzecie urodziny. Przez trzy lata eksperci największych polskich portali zajmujących się tematyką astrofotografii amatorskiej Astropolis,
        • Love
        • Like
      • 8 replies
    • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.