Skocz do zawartości

Wenus - czy jeszcze Cię zobaczę?


eReSix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj już od godziny 16 wypatrywałem w szukaczu i lornetce Wenus z nadzieją, że dostrzegę ją w ciągu dnia, jednak przy jasności -0,1mag okazało się to karkołomne zadanie. Jednak udało się, niziutko nad horyzontem (wszystko pływało), ale liczy się to, że wieczorna obserwacja tej planety 4 dni przed złączeniem dolnym zaliczona :)

 

Oto szkic:

wenus_25032009_small.jpg

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOO jak jej mało już zostało, piękny szkic!

 

Fakt, mało... ale za to jak po gałach nieźle nam daje... :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: Szkic piękny, zwiewny i bardzo ulotno realny, aż się czuje te drgania i falowanie w okularze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już od godziny 16 wypatrywałem w szukaczu i lornetce Wenus z nadzieją, że dostrzegę ją w ciągu dnia, jednak przy jasności -0,1mag okazało się to karkołomne zadanie.

 

A skad ta informacja, że Wenus ma jasność -0.1 mag?? Z tego co wiem, to jej jasność obecnie powinna wynosić około -4 mag...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ta informacja, że Wenus ma jasność -0.1 mag?? Z tego co wiem, to jej jasność obecnie powinna wynosić około -4 mag...

 

Wiadomość pochodzi ze Stellarium, jednak sam zaczynam mieć wątpliwości, ponieważ sprawdziłem jej jasność w kalendarzu Planetarium Śląskiego i tam jasność wynosi ok -4mag, bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

PS: Dziękuję za pochlebne komentarze :)

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsza Wenus w szkicu.

Jak każda szanująca się kobieta, kazała na siebie długo czekać, ale było warto :D

Obraz pływał oczywiście a sama Wenus łapała dosłownie wszystkie kolory tęczy, które powoli gubiła w miarę coraz wyższego wznoszenia się ponad horyzont.

A dwa kwadranse wcześniej pokazał mi się Jowisz, również cały roztańczony i iście rastafariański - dominowały czerwień, żółć i zieleń.

Tradycyjnie, Synta 8", Plossl 10.

Nietradycyjnie technika – tym razem zdradziłem ideały sierpnia i popełniłem szkic cyfrowo (ArtRage2.5) na podstawie notatki (na usprawiedliwienie dodam, że od zerknięcia w okular do przysiądnięcia do rysowania minęło tylko kilkanaście sekund, więc pamięć była świeża)

 

wenus06_04_09.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.