Skocz do zawartości

Baza Wiedzy Forum na Celestii


lech

Rekomendowane odpowiedzi

1. Pierwszy Teleskop z Bazy Wiedzy KLIK

2. ATM z Bazy Wiedzy KLIK

3. Obserwacje z Bazy Wiedzy KLIK

 

 

Pamiętacie Bazę Wiedzy Forum ? Część z Was na pewno, a jeżeli nie to podaje linka KLIK. Takie uporządkowanie ciekawych i wartościowych tematów wydaje mi się sensowne, bo:

1) może się okazać pomocne podczas odpowiadania na te same pytania nowym astroamatorom,

2) fajnie tematy nie błąkają się w otchłani forum.

 

Dlatego postanowiłem zakasać rękawy do roboty i zacząć w wolnej chwili zbierać linki z zakładek mozilli i przeglądać działy. Postanowiłem umieść całość nie na forum tylko na celestii, która dużo bardziej nadaje się do porządkowanie takich rzeczy.

 

Dodałem nową kategorię Baza Wiedzy KLIK (aby upychać wszystko do jednego worka) i jak na razie dwa arty. zawierające linki do tematów poświęconych ATMowi i relacją z obserwacji.

 

Na początku był ATM ;) . Wykorzystując linki podane przez sumasa w Bazie Wiedzy i dodając trochę nowszych linków wyszło takie coś: ATM z Bazy Wiedzy KLIK

 

Kolejna rzecz jaką chciałem zebrać i nie było jej wcześniej w Bazie Wiedzy Forum, to stricte relacje z obserwacji. Po przejrzeniu działu "obserwacje astronomiczne" wyszło coś takiego: Obserwacje z Bazy Wiedzy KLIK.

 

ps: Na 200% w tych tematach jest jeszcze sporo fajnych wątków na forum, ale do dzisiaj tyle wyszukałem.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że nowy update Bazy Wiedzy Forum będzie przydatny nie tylko dla pytających ale również dla odpowiadających, na niekończące się pytania o nowy teleskop. tak tak dobrze myślicie, przekopałem się przez forum "Mój pierwszy teleskop".

 

Wszystkie tematy podzieliłem ze względu na: zastosowanie (starter, dla dzieci, obserwacje DS, obserwacje obiektów Układu Słonecznego, astrofoto, obserwacje naziemne, śledzenie samolotów), cenę, mobilność i przeznaczenie na balkon. Jasna sprawa, że ze względu na specyfikę tych wątków przynależność do tych kategorii jest czasami luźna (szczególnie w przypadku długich tasiemców do których z czasem doklejały się nowe osoby), ale ogólnie powinno być ok.

 

a więc wyszło coś takiego: Pierwszy Teleskop z Bazy Wiedzy KLIK

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po ostatniej aktualizacji silnika forum przestały działać linki, w których widniał tytuł tematu zamiast jego ID. Obserwacje i ATM działały ok, ale niestety Pierwszy Teleskop KLIK był kompletnie bezużyteczny. Dlatego poprawiłem dzisiaj te linki, więc wszystko powinno wrócić do normalności :).

 

Dodałem również nowe tematy (z forum "Mój pierwszy teleskop"), które pojawiły się od 9 kwietnia.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.