Jump to content
Sign in to follow this  
Marcoos

M37

Recommended Posts

Witam! Kolejny raz walczę z montażem na nietypowym obiekcie :) Niestety czasy tylko 30s dłuższych nie daje rady nawet przy dokładnym ustawieniu montażu mam wrażenie że mój eq5 nie nadąża za obiektem przy czasach dłuższych niż 40s :( Czym może byc to spowodowane? Na szczęście przynajmniej ustawienie ostrości idzie już szybciutko dzięki masce bahtinowa. Pozdrawiam!

M37.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś co wszyscy znają :) Niestety zachodnią część nieba mam tylko do dyspozycji. 6x60s i 4x30s ISO800 P.s. Jak wyciągnąć kolorki gwiazd z tifa po zestakowaniu DSS na przykład przy pomocy PS??

Double_cluster.jpg

Edited by Marcoos

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Jak wyciągnąć kolorki gwiazd z tifa po zestakowaniu DSS na przykład przy pomocy PS??

 

Jeśli już wyrównałeś poziomy w DSS (trzeba uważać na kolor czerwony i zielony, żeby nie przesadzić), możesz sobie dokupić do PS-a toolsy działające na zasadzie akcji - Noel Carboni Astronomy Tools.

Znajdziesz bez problemu na necie. Fajna sprawa dla ludzi, którzy nie obsługują PS-a zawodowo.

Jest tam między innymi funkcja "Increase Star Color", która zbiera kolor gwiazdy z jej obrzeża i rozkłada na całą jej powierzchnię.

Oprócz tego jest tam dużo innych ciekawych funkcji i jeśli materiał nie jest tragiczny, to można nieźle obrobić fotkę. Pamiętaj tylko że to nie jest czarodziejska różdżka i bez przyzwoitego materiału nic nie pomoże.

Pozdrawiam i powodzenia :Beer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
  • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
   "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
    • Haha
   • 44 replies
  • Montaż "Wirus 2020"
   A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
   • 117 replies
  • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
   Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
    • Like
   • 17 replies
  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Thanks
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.