Skocz do zawartości

Błękitny Księżyc


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wykorzystałem tą cudna aurę :)

 

Oto kolejny szkic Księżyca za dnia. Szkicowane na żywo około 17:40.

Białe pastele na błękitnym papierze.

SCT 5" + LVW 13mm. Z kątówką, więc odwrócony.

 

moonday2.jpg

 

Życzę Wam wszystkim takiego nieba, jak moje dzisiejsze :) Wiosna już jest, wiosna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oto kolejny szkic Księżyca za dnia. Szkicowane na żywo około 17:40.

Białe pastele na błękitnym papierze...

:icon_eek:

Oj, Wim, jak ja Ci zazdroszczę!

Wiem, wiem, co odpowiesz: każdy może. Tylko że z tym "możeniem" jest tak jak ze śpiewaniem - każdy może, ale czasem lepiej nie słuchać.

Nie narzekam, "ta ręka do miecza i pióra", ale do ołówka, kredki itp. to lepiej nie. Żal serce ściska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem tą cudna aurę :)

Oto kolejny szkic Księżyca za dnia. Szkicowane na żywo około 17:40.

Po wczorajszym popołudniu i zmierzchu na balkonie też poczułem wiosnę.

Tym, którzy tracą wiarę w sens uprawiania astronomii, zalecam taki seans. Księżyc przed zmierzchem, wszystko jedno przez co, i nic już nie jest ważne.

A jeszcze „łamana” lornetka, czyli nie łamany kark.

Zaś gdy nie ma pogody, mamy przecież szkice Wimmera i zdjęcia Lemarca.

 

Ech Elvisie, Elvisie…

 

Bluuueee Mooooooon!

:zakochany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też postanowiłem porysować i nawet druknąłem sobie przygotowane formularze ale znowu przekonałem się, że nie jestem w stanie odręcznie narysować kółka :oco: nie mówię już o takim łuku jak narysował Wimmer... Mój saturn wyglądał jak kalafior wyposażonay w hulahop.

Poddaję się :)

 

Ps. Może jeszcze powalczę na gromadach, bo tam nie trzeba rysować dokładnych krzywych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poniekąd i znienacka zostałem zmuszony do zdradzenia jednego z tajników ;)

Szablon łuku odrysowuję od dłoni położonej na kartce, obrysowując palce. Dłoń ma to do siebie, że mocno rozszerzone palce po obrysie wokół ich koniuszków dają prawie równy łuk. Wtedy zaczynam szkicować szczegóły na Księżycu. Potem, gdy poprawiam widoczne szczegóły i nakładam pastel, to poprawiam łuk pastelą ciągniętą po równym łuku za czubkiem ołówka ustawionym końcem w jednym punkcie - jako taki prosty "cyrkiel".

Zazwyczaj nie noszę w przyborniku szklanek, czy innych talerzy :szczerbaty:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Przeszył mnie dreszcz patrząc na szkic... "błękitna godzina" w błekitnej poświacie "błękitnego Księzyca".... milość nigdy nie umiera...jest wieczna...nieliczni pojmują jej bezmiar... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przeszył mnie dreszcz patrząc na szkic... "błękitna godzina" w błekitnej poświacie "błękitnego Księzyca".... milość nigdy nie umiera...jest wieczna...nieliczni pojmują jej bezmiar... Pozdrawiam.

Ładnie napisaleś, ale...(Poradnik astronomiczno-gramatyczny - Zrywając gruszki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ale nie rozumiem.... jestem tu nowa..(dziwnie brzmi).. właśnie kończyłam czytać książkę cz. 2 "Błękitna godzina" ... będąc w klimacie, w wyszukiwarce wklepełam "Błękitny księżyc" i... znalazłam Wasze forum... patrząc na szkic poczułam co poczułam... jesli nie w temacie to skasuj posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ale nie rozumiem.... jestem tu nowa..(

To bardzo miłe i cieszę się, że napisałaś do nas. Mnie też przechodzi dreszcz, gdy patrzę na przedwieczorny Księżyc a Wimmer potrafił świetnie oddać ten nastrój. Jednak jako purysta językowy napisałbym raczej tak:

Przeszedł mnie dreszcz, gdy patrzyłam na szkic...

Patrz:

http://forum.astropolis.pl/topic/29347-poradnik-astronomiczno-gramatyczny/page__pid__408613__st__30?do=findComment&comment=408613

Post 38

Zachęcam też do poszukiwania na Forum innych szkiców, fotografii i opisów obserwacji Księżyca. Może do nas dołączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zwróciłem uwagi na językowe niuanse ;)

I bardzo się cieszę, że mój szkic przypadł do gustu i wywołał pozytywne emocje. Taki jest tego cel.

 

Xanat, to jeszcze przy okazji zerknij na to. To też powinno Ci się spodobać ;)

http://forum.astropolis.pl/topic/25354-cienki-bolek-z-wrocka/

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.