Skocz do zawartości

wiosenne próby początkującego


Konrad 1234

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu ostatnich 2 miesięcy dokonał się chrzest bojowy obserwatorium zbudowanego przez tatę. Mroźny luty i marzec, kilka sesji po 7-8 godzin przebywania pod kopułką, mimo mrozu gwieździste niebo motywowało aby w końcu zastosować teleskop w astrofotografii :P efekt jest raczej typowo ?początkujący?, ale to pierwsze "poważniejsze" :P sesje jakie udało mi się sprawić.

 

Sprzęt: medae bresser meisser 1200/150 mm na eq-moon2 + 350d ? czyli spora tuba na bardzo lichym montażu, a to jest efekt pracy i starań :)

 

post-2748-1239475601_thumb.jpg

post-2748-1239475618_thumb.jpg

post-2748-1239475629_thumb.jpg

post-2748-1239475637_thumb.jpg

post-2748-1239475866_thumb.jpg

 

mam ciągle problemy z czasami dłuższymi niż 30 sekund, ale to jest już chyba wina montażu :/ bo nie ważne jak ustawiam to i tak nigdy bez "poruszenia" nie wydusiłem więcej niż 50-60 s :szczerbaty::Boink:

 

nic nie odbierze mi już tej satysfakcji jak na zdjęciu zobaczyłem sombrero, którego obecność w okularze moglem tylko podejrzewać :) a po złożeniu kilkunastu fotek... pomimo braków sprzętowych bardzo motywuje :)

Edytowane przez Konrad 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz to wprost rewelacja !

 

prób było już więcej, ale to są pierwsze udane ;) wcześniej jak musiałem za każdym razem rozstawiać sprzęt to nic nie wychodziło, teraz jak stoi pod kopułą raz skorygowany to mogę wydusić z niego maksimum (jak na moje początki oczywiście ;) )

Edytowane przez Konrad 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na sprzęt to rewelacja!!!! dowód na to, że dla chcącego nic trudnego i aby robić astrofoto nie trzeba dziesiątek tysięcy wywalać. Wiadomo, że jakosciowo nie dorówna się wypasionemu sprzętu, ale liczy się dobra zabawa i satysfakcja. Tak trzymaj i popracuj nad sprzętem, może dłuższe czasy da się wyciągnąć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popracuj nad sprzętem, może dłuższe czasy da się wyciągnąć?

 

raczej jestem u kresu możliwości sprzętowych, ale mam cierpliwość :P

 

może 20X30 sek to nie to samo co 2X300 sek ale satysfakcja jest!

 

od miesięcy czytam porady i stwierdzam że głupot tu nikt nie pisał, dla chcącego nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pieknego obserwatorium!

Od razu widać efekty, których osiągnięcie pod "gołym niebem" byłoby baaardzo trudne.

Osłoniety od wiatru montaz klasy EQ-5 radzi sobie nawet z długa tubą. W tych warunkach ten mount poradziłby sobie nawet z 200mm/f5 Newtonem!

Naprawdę fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuba waży prawie 9 kg + jeszcze aparat, a według moich obserwacji nośność tego sprzętu waha się w granicach 4-5 kg, a do astrofoto na poziomie 90-100 sekund utrzymałbym co najwyżej coś o ogniskowej 400-500 mm

 

z obserwatorium to może i nie o efekty podczas robienia zdjęć chodzi ale przede wszystkim o wygodę :) idę do obserwatorium kiedy chcę i mam sprzęt zawsze schłodzony i gotowy do użycia ;)

Edytowane przez Konrad 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
Sprzęt: medae bresser meisser 1200/150 mm na eq-moon2 + 350d ? czyli spora tuba na bardzo lichym montażu, a to jest efekt pracy i starań :)

 

Na lichym montażu,ale już coś..bo tak fajnie wyszła M104 i M13 jak na mój gust B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za miłe przyjęcie :) dziś na widelec idzie M3 i M92 ;)

 

a dziś rodzice spędzali popołudnie na działce koło obserwatorium i tak się trafiło, że świąteczni spacerowicze bardzo się zaciekawili kopułą i było kilkanaście osób do oprowadzenia :P - wesoły dzień ;)

 

miłego świątecznego popołudnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki rewelaja! Dają mi nadzieje że z 750mm jak wycisne nie poruszone 60s to już dobrze, tyle że z centrum miasta to bez porównania. Dalszytch udanych prob życze!! :)

O to właśnie chodzi. Na zdjęciach mogę zobaczyć dużo więcej niż w wizualu nawet na tak krótkich jak 30s. Powodzenia!

Edytowane przez Marcoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.