Skocz do zawartości

Dogonic Kosmos IV Astrozlot na Foluszu


mauzer

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak! :banan:

Pojawię się z moją Anią i nawiedzę Was od jutra rana do końca zlotu :) Udało mi się wyżebrać wolny weekend. Tak więc sobota i niedziela nasza!

Adfotku, zadzwonię dziś do Ciebie wieczorkiem, żeby szczegóły ustalić.

Pozdrawiam

:papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie. Szkoda, ze mogłem być na Foluszu tylko jeden dzień :( W wielkim skrócie: piękne okolice, ciekawe referaty, wspaniała atmosfera, ognisko itp. Nie zabrakło nawet przelotów ISSa.

Wielkie podziękowania dla organizatorów.

Poniżej krótka fotorelacja:

Referaty:

post-761-124792134796_thumb.jpg

post-761-124792141586_thumb.jpgpost-761-124792147599_thumb.jpgpost-761-124792157359_thumb.jpgpost-761-124792164907_thumb.jpgpost-761-124792168068_thumb.jpg

 

post-761-124792172699_thumb.jpg

Ognisko:

post-761-12479218095_thumb.jpgpost-761-124792188222_thumb.jpg

ISS

post-761-124792207958_thumb.jpgpost-761-12479220434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-ho!

No i udało mi się przyjechać w połowie zlotu. Lepszy rydz niż nic. Uznałem, że chociaż na 1 noc i 1,5 dnia muszę tam być. No i udało się. Nie żałuję, że tyle czasu spędziłem w pociągu, bo opłacało się. Przyjechaliśmy z Anią w sobotę rano i spędziliśmy świetnie ten czas. Przede wszystkim cieszę się, że poznałem nowych ludzi, a zwłaszcza osoby głęboko zainteresowane astronautyką. Zauważyłem, że ma to jednak inny klimat niż astronomia. Niestety ze względu na to, że przybyliśmy tak późno ominęły nas atrakcje dni wcześniejszych, a także same obserwacje, bo sobotnia noc była deszczowa . A większość czasu i tak spędziliśmy na odpoczynku i tradycyjnie, szeroko zakrojonej integracji ;) Klimat drewnianego domku pełnego integrujących się ludzi był niesamowity.

Szczególnie rad jestem, że poznałem wielkiego człowieka - Generała Hermaszewskiego, miałem okazję podać mu rękę i zamienić kilka słów. Dostaliśmy też pamiątkowe zdjęcie z autografem i osobistymi życzeniami dla mnie i Ani. Fajne przeżycie. Jedno z tych unikatowych w życiu.

 

A z innej beczki: W drodze na Folusz jest taka droga, która wiedzie w dół, a samochód pozostawiony na luzie jedzie tyłem pod górę :blink: Serio. Sprawdzaliśmy to chyba 5 razy.

 

Tutaj znajdują się moje zdjęcia. Także te z podróży. Na uwagę zasługują zdjęcia ISS z okna pociągu :D Taka nas naszła mała głupawka w drodze powrotnej, że postanowiliśmy z Matiasem I Skynetem uwiecznić to zjawisko i nadać mu nazwę "Pociąg do ISSa" ;) :

http://picasaweb.google.pl/alienxander/DogonicKosmos4

(Przemek, Wasze zdjęcia także tam są)

 

A tutaj wkleję kilka zdjęć:

canonimg 114.jpgcanonimg 121.jpgcanonimg 142.jpgcanonimg 147.jpgcanonimg 328.jpgcanonimg 190.jpgcanonimg 191.jpg

 

 

Dziękuję organizatorom i wspaniałym ludziom, z którymi mogliśmy spędzić czas.

pozdrawiam!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Gdynia zameldowała się wczoraj w domciu po 10h jazdy naszymi wspaniałymi drogami. Uff!

 

Wielkie dzięki wszystkim za spotkanie! Jak już napisał Vatzek było wszystkiego po trochę - wspaniała okolica, trochę "teorii" na prelekcjach, gitara przy ognisku (kiedy to ja ostatni raz jadłem kiełbasę przy dźwiękach "Skina"?), nocne obserwy i ostatniego dnia, dzięki Przemasowi i maestro Bilińskiemu, możliwość "odchamienia się" ;) dla fanów muzyki elektronicznej.

 

Organizacja była... coraz lepsza z każdym dniem :D Mauzer, dzięki za poświęcenie, którego ślad upalna pogoda wyraźnym piętnem odciskała na Waszych twarzach ;)

 

Specjalne podziękowania dla Astro-noma i pozostałych młodych astromiłośników, którzy jako jedyni wytrwali ze mną do porannego zakrycia Plejad. Proszę Państwa! Rosną nam godni następcy!

 

W załączeniu kilka fotek, które jak zwykle nieudolnie w moim wydaniu, próbują oddać nie tylko atmosferę zlotu, ale również najbliższych okolic.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Alex

DSC02809.JPG

DSC02695.JPG

DSC02723.JPG

DSC02728.JPG

DSC02743.JPG

DSC02753.JPG

DSC02765.JPG

DSC02786.JPG

DSC02793.JPG

DSC02806.JPG

DSC02842.JPG

DSC02812.JPG

DSC02815.JPG

DSC02827.JPG

DSC02837.JPG

DSC02897.JPG

DSC02882.JPG

DSC02884.JPG

DSC02890.JPG

DSC02894.JPG

DSC02895.JPG

DSC02896.JPG

DSC02912.JPG

DSC02918.JPG

DSC02923.JPG

DSC02924.JPG

DSC02926.JPG

DSC02927.JPG

DSC02937.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach jak ja Wam zazdroszczę :rolleyes: .Z tego co piszecie to "impreza" była przednia.

Super,że takie zloty mają stale miejsce i grono zwolenników wciąż się powiększa.

Foto recenzje mówią same za siebie,praktycznie wiele nie trzeba dopisywać.

Miejsce,klimat,ludzie,zaplecze edukacyjne,zabawa i relaks.

Czego więcej do szczęścia potrzeba?Yyy...pogody oczywiście :D .

Pozdrawiam wszystkich,Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Alexsie za wyróżnienie i za to, że pokazałeś kilka eMek swoim EDkiem (a przypomnisz mi który numer miala ta w strzelcu ?) Pogoda była świetna aż do ostatniej nocy i ostatniego dnia, tylko taki upał, że szok. :sunsmiley:

Edytowane przez Astro-nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Alexsie za wyróżnienie i za to, że pokazałeś kilka eMek swoim EDkiem (a przypomnisz mi który numer miala ta w strzelcu ?) Pogoda była świetna aż do ostatniej nocy i ostatniego dnia, tylko taki upał, że szok. :sunsmiley:

 

Kilka dni wcześniej "natrzepałem" tych eMek w Strzelcu całkiem sporo :banan: , ale w piątek zdaje się zapału straczyło mi tylko na M22.

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem serdecznie podziękować za tą imprezę i wyrazić podziw z takiego rozmachu. Zostałem przyjęty jak w rodzinie. Nikogo nie znałem, ale z każdym można było porozmawiać jak ze starym znajomym. Cieszę się, ze mogłem spotkać tylu pozytywnych, naprawdę młodych ludzi z pasją. To cieszy, że młodzież to nie tylko dres i piwo. Gwiaździste niebo będę pamiętać długo. Myślę, ze w przyszłym roku rakieciarze pojawią się w liczniejszej grupie i może z jakąś prelekcją i pokazami. Szczególne podziękowania dla:

- Alex z żoną i córką za prawdziwie rodzinne przyjęcie w domku nr9 i za towarzystwo.

-Mauzer za zainteresowanie tematyką, kontaktowność i pogodę ducha wśród zawieruchy organizacyjnej.

Zapraszam zainteresowanych na forum http://www.nieboloty.fora.pl, a zwłaszcza tutaj: http://www.nieboloty.fora.pl/inne-sprawy-dotyczace-niebolotow,14/happening-dogonic-kosmos-iv,566.html, gdzie zamieściłem krótką relację ze zlotu.

Pozdrawiam---jaskiniowiec

Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.