Skocz do zawartości

nie samym astro człowiek żyje


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze lepiej połączyć oba :Boink:

 

Europejskie Regiony Kultury (EROC – European Regions of Culture) - pod hasłem Wspólnota / Internacjonalizm uczestniczyliśmy razem z Piotrem w pokazie / performensie / evencie / żywej instalacji / sesji * na dachu toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej, oczywiście tydzień przed pokazem i tydzień po - pogoda marzenie, tylko tego wieczoru i tylko w te trzy godziny musiały przylecieć chmury - ale co tam - rycerze hardkoru, walczą do oporu. :lol:

 

Na dachu gdzie są luźno położone kafle(każdy krok wprowadzał teleskop w wibracje że wszystko latało w okularze ), rozstawiliśmy się ze sprzętem, żeby w najgorszych możliwych godzinach - już po zachodzie Słońca a jeszcze przewd ciemnościami, z samego samiuśkiego radośnie rozświetlonego centrum Torunia - pokazać uczestnikom performensu niebo, a raczej coś na niebie - artystka wizualna - bardzo przesympatyczka mieszkanka Kornwalii - Rae Chapman była zachwycona, mimo iż pokazaliśmy raptem Saturna, parę co jaśniejszych gwiazd, czy Alkora z Mizarem , racząc uczestników opowieściami związanymi z pokazywanymi obiektami nieba. Oczywiście zdarzały się też prośby, by pokazać ma przykład raka na niebie, bo pani prosząca jest spod tego znaku - no cóż było bardzo miło i sympatycznie, pokaleczyłem moja tanią imitację angielskiego - umówiliśmy się z panią Rae, na następną wizytę i wspólny wypad na Wał :helo:

 

zdjęć kilka dosłownie - była TV Kornwalijska i co tam jeszcze z wysp Britisz Empajer , całe szczęście nasze poty i gimnastyka polecą tylko w Anglii :ha:

 

* (Niepotrzebne skreślić ) :ha:

 

mały update z lastnej chwili - niestety materiały z naszego performensu polecą w piątek na podsumowaniu całego wydarzenia w CSW, będą władze od wojewódzkich w dół, upssss :ha:

 

eroc.jpg

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

nasza cudowna fontanna Kosmopolityczna (zaraz obok (tu go nie widać ) jest pierwszy na świecie pomnik Kartofela, czy raczej planetoidy Toruń)

 

09.jpg

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie było fajnie. Chociaż event był niesamowicie multimedialny i z pozoru nieskładny. Był tam m.in. miks hymnu polskiego, angielskiego i fińskiego puszczony w dniu maksimum Lyridów, do tego wódka Kopernik i kujawska kapela ludowa, a także tablica do wpisywania życzeń (patrz - "spadające gwiazdy"). Generalnie Rae chodziło o spotkanie sztuki z Kosmosem w takim dniu (deszcz meteorów) i w takim miejscu (miasto Kopernika). Chciała pokazać przybyłym artystom niebo i związek sztuki z dziedzictwem kulturowym astronomii, obserwacji nieba. Bidula miała tylko jakiś atlas nieba i okrutnie rozkolimowaną lornetkę Bresser 10x50 (prawdopodobnie z kornwalijskiego Lidla). Myśmy ją tam wsparli ochotniczo. Cała nasza akcja była organizowana u mnie w firmie w przeddzień "eventu".

Tadeo sprawdził się doskonale w roli kosmicznego opowiadacza. Artystki lgnęły do niego masowo. Co zresztą widać na zdjęciach. :szczerbaty: Dzięki przy okazji za przybycie i relację. Mnie tam miało nie być, ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. :notworthy: :notworthy: :notworthy: Dzięki Efendi, że byłeś.

 

PS. Szkoda, że nie masz Tadeo zdjęć pani w stroju ludowym patrzącej przez teleskop. To byłby hicior.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nic nam nie wspomnieliście o pokazie na dachu CSW. Wsparlibyśmy was 6-7 teleskopami, ewentualnie językiem angielskim .. :-) Pozdrawiam

 

Nie było kiedy. Ja się dowiedziałem o sprawie w przeddzień imprezy. Syn miał egzaminy gimnazjalne i myślałem, że nie dam rady wyrwać się na dach CSW ze swoim sprzętem. Zadzwoniłem do pierwszej osoby, o której wiedziałem, że może wspomóc imprezę. Czyli do Tadeo. I sprawa była załatwiona. :Beer:

Zresztą w sumie nie trzeba było więcej sprzętu, tylko jeden w miarę przyzwoity teleskop do wizuala. Nie był to otwarty pokaz nieba, tylko wydarzenie artystyczne dla grupki osób. Cała impreza miała w zasadzie polegać na dostrzeganiu meteorów, a do tego nie trzeba sprzętu. Jednak pod zaświetlonym toruńskim niebem nie widzieliśmy ani jednego meteoru i widok Saturna całkiem nieźle zrekompensował te braki. W każdym razie artystka była zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z grilla od przyjaciół

myślałem o koniunkcji

a tu chmury :burza:

 

 

powiedz mi Piotr - czy masz gdzieś materiały z TVNu z którym gadałeś ??

ja szukam moich wypocin w Planetarium, ale jakoś cisza

może tego nikt nie widział i nie było na żywo w TV ??

może nie zbłaźniłem się aż tak bardzo :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiem, gdzie szukać filmów z TVN24. Podobna sprawa była z moim wywiadem w sprawie pavimentum. Wywiad nie poszedł na antenę, bo była jakaś przewałka w sejmie i potem znalazłem go gdzieś na jakimś innym portalu (nie tvn24), chyba w wp. Teraz specjalnie mnie to nie martwi, że nie mogę znaleźć, bo z całą pewnością wypadłem kiepsko. Jak pani mnie zapytała czym są dla mnie obserwacje pod ciemnym niebem, to jedyne co mi przyszło do głowy to porównanie z seksem. Ale ugryzłem się w język i coś tam wybełkotałem innego, raczej bez sensu. :szczerbaty:

Planetarium za to powinno być gdzieś do zobaczenia w całości. Nie wiem, czy na A4U nie ma adresu do filmów z "Planetarium". Był tam w każdym razie wątek o tym.

A tu możesz zobaczyć krótki film o EROC. Między innymi wywiad z Rafałem Kołackim i Rae Chapman (od 1:08). Niestety nas nie pokazali.

http://tvk.torun.pl/portal.php?moves=true&...e=1&notice=

Dodam jeszcze, że widziałem gdzieś w lokalnej telewizji wywiad z panią odpowiedzialną za promocję Torunia, która mówiła, że w sierpniu będzie podobna impreza w czasie maksimum perseidów. Idea ma być podobna - spotkanie sztuki i Kosmosu. Ta impreza ma być coroczną i może też będzie wiązała się z pokazami nieba.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.