Skocz do zawartości

Nasze miejsca obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście źle dobrałem punkt symulacji - wygląda na to że wieża stoi bardziej na wschód od niego, co pozwala przy odpowiednich warunkach dojrzeć Tatry.

 

Natomiast aż 4 wieże widokowe mają powstać w Gorcach - projekt na stronie gminy Ochotnica

Są one jednak realizowane jako część większego projektu, który budzi ogromne kontrowersje: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18515514,spychacze-i-walce-w-gorcach-na-szczytach-leja-beton-alarm.html

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przebudowa wieży widokowej na Gromniku (Wzgórza Strzelińskie) bardzo sie opłaciła. Do tej pory widać było z niej tylko gałęzie, a teraz można obserwować z niej Karkonosze, 5 m więcej zrobiło kolosalną różnicę. Z dachu wieży zrobiono teraz taras, a na tarasie zdudowano jeszcze "bocianie gniazdo". Polecam, byłem ostatnio i naprawdę widok zaskoczył mnie pozytywnie.

 

http://www.przeworno.pl/pl/Aktualnosci/Godziny-otwarcia-wiezy-widokowej-na-Gromniku-w-pazdzierniku.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tucznik, piękna sesja ze Ślęży, fantastycznie też to gwiaździste niebo wyszło - a wiadomo, kiedy mają zamiar otworzyć znowu wieżę?

koniecznie się tam muszę wybrać w przyszłym roku tylko żeby wieża była :)

 

Teoretycznie remont miał być skończony 30.10.2015, ale nikt nie zgłosił się do przetargu i rozpisano następny:

http://www.miekinia.wroclaw.lasy.gov.pl/przetargi-zamowienia-zarzadzenia/-/asset_publisher/x9eK/content/remont-wiezy-widokowej-na-szczycie-gory-sleza/pop_up?_101_INSTANCE_x9eK_viewMode=print#.VjdFoyvaQQ0

 

przy pierwszym przetargu przewidywano 3 miesiące prac, myślę że teraz będzie podobnie + odbiór i poprawki to kolejny miesiąc. Na wiosnę powinno być już po wszystkim jak się coś nie rypnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazlem ciekawy punkt widokowy w gorach

Hostýnsko-vsetínskie( Na gorze powstala nowa wieza widokowa )

z ktorej widac Klosterwappen - odl. 230 km. Widac takze Pradziada , Snieznik, czesc Malej Fatry.Od granicy Polski w Cieszynie to ok 85 km.

Link do tego mejsca: http://mapy.cz/turisticka?x=17.7659842&y=49.3951263&z=13&source=base&id=1933813&nid=1933813&nsource=base&nt=Rozhledna%20Kel%C4%8Dsk%C3%BD%20Javorn%C3%ADk&nc=9obFExUBAt&nd=Rajnochovice%2C%20okres%20Krom%C4%9B%C5%99%C3%AD%C5%BE%2C%20kraj%20Zl%C3%ADnsk%C3%BD.

 

Kto sie pisze na wyjazd jak beda super warunki?

 

.

 

Edytowane przez As2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W styczniu wybrałem się do Skarszyna - inspiracją były dla mnie zdjęcia kolegi Tucznika, z tego miejsca
Dokładnego miejsca nie znałem, pojechałem na wyczucie, nocą i teraz widzę, że trafiłem
w nieco inne miejsce, a mianowicie na drogę wylotową ze Skarszyna na Pasikurowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mapa miejsc obserwacyjnych, która będzie od czasu do czasu uzupełniana: http://500-mm.blogspot.com/p/mapa-miejscowek.html

 

 

Fajnie, może byśmy zebrali to w jedną mapę? Bo na dalekieobserwacje.eu niby jest a tak jakby i nie było:) Sam niedawno połączyłem mapę tworzoną przez podkarpackich obserwatorów, dodałem kilka miejsc ze Słowacji i Węgier a także z Małopolski, w wolnych chwilach mam zamiar dorzucać po kolei miejscówki z dalekieobserwacje.eu. https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&authuser=0&mid=zsGcWDyCRnr4.keFLO9yqe87I

Gdyby ktoś był chętny to poproszę na PW adres, chyba musi być na gmail.com, tak żebym mógł dopisać do edytorów.

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, może byśmy zebrali to w jedną mapę? Bo na dalekieobserwacje.eu niby jest a tak jakby i nie było:) Sam niedawno połączyłem mapę tworzoną przez podkarpackich obserwatorów, dodałem kilka miejsc ze Słowacji i Węgier a także z Małopolski, w wolnych chwilach mam zamiar dorzucać po kolei miejscówki z dalekieobserwacje.eu. https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&authuser=0&mid=zsGcWDyCRnr4.keFLO9yqe87I

Gdyby ktoś był chętny to poproszę na PW adres, chyba musi być na gmail.com, tak żebym mógł dopisać do edytorów.

 

Wyślij zaproszenie na 500mm@wp.pl, jak nie przejdzie to podrzucę Ci KMLa z punktami. Ja przy swojej obecnej mapie pozostanę, natomiast nic nie przeszkadza żebym wyświetlił sobie drugą ogólnopolską mapę miejscówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

29 marca (urodziny Vangelisa(to mój mentor)) Nad Śląskiem tak mocno wiało, że widoczność spokojnie przekraczała 100 km.

W dzielnicy Rybnika - Niewiadom stoi 46 metrowa wieża ciśnień. Za 5 zł można wejść i pstrykać dookoła. Jedyny minus to nie zawsze czyste szyby i częste refleksy.

Wieża stoi na terenie byłej KWK Ignacy - Osoby jeżdżące po industriadach pewnie się orientują.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewiadom

 

poniżej link z Panoramio, bo dodawanie fotek na forum u mnie za chiny nie działa.

 

http://www.panoramio.com/photo/129206683

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benji - wracałem w ten dzień z Limanowej na Zagłębie i cały dzień mocno wiało a widoczność była wspaniała.

Z okolic Krakowa pięknie było widać Babią Górę i w miarę zbliżania się do Śląska ciągle było ciekawie - czy ktoś w ten dzień robił jakieś zdjęcia? :)

 

dzięki za info o tej wieży, trzeba będzie się wybrać przy dobrych warunkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loopp - Dzięki, ale tego dnia były wyjątkowe warunki i każdy sprzęcior z min 10x zoomu dałby rewelacyjne fotki. Tego dnia użyłem Sigmy 150 - 500 1:5 - 6.3 tradycyjnie z Pentaxem K5 no i obiektywem kitowym.

Co do publikacji na DO , to oczywiście wybiorę i podrzucę jakieś foty, martwią mnie tylko te refleksy na szybach, a szczególnie na panoramach je widać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uprzejmie donoszę... Ostatnio kręciłem się rowerem w rejonie Kamiennika i znalazłem prześwit z którego można uchwycić Pradziada. Była by to najdalsza możliwa obserwacja Sudetów ze wschodu poza Tatrami. Warunków co prawda nie było, ale jestem rad że w tej bukowej dżungli są jakieś okienka na zachód. Niestety za jakąś dekadę znów to zarośnie... Luka znajduje się mniej więcej w połowie grzbietu, przy starej, zarastającej stokówce biegnącej wzdłuż zachodniego zbocza góry.

 

IMGP3288.jpgddd.jpg

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

Po szybkim przeględnięciu postów z Świętokrzyskiego nie zauważyłem tych miejsc jako dobrych punktów obserwacyjnych. (wszytskie maja mo.zliwość ustrzelenia Tatr - teoretycznie)

1. taras na Widomej (Na zachód od Kielc)

2. Miedzianka - Góra na zachód od Kielc (na DO był z niej Tatry), po za tym Świetne miejsce na spacer i niedaleko małe muzeum

3. Punkt widokowy na Masłowie , jeżli wiatr z południa loty paralotniarzy w ilościach dużych

4. Krajno za Hotelem "Anioł Wita" polna dorga w kierunku Łysicy najlepsze miejsce (przez lornetkę Mogielnica, Bukowa, morze mgieł też mnie tam uświadczyło)

5. Cisów za kościołem piekne miejsce - polecam niebieski szlak Daleszycze- Cisów

6. Klasyki Św Krzyż, Checiny, dalaj nie jeżdże bo i kasy brak i sprzętu...

Edytowane przez patryk_b82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem listę kilku łatwo dostępnych punktów, z których teoretycznie da się zobaczyć panoramę Warszawy - odległości to min. 40km.

Punkty wybrane na podstawie symulacji widoczności optycznej z 50mnpt w punkcie Warsaw Spire.

 

Odrzywołek k. Grójca: 51°51'16.86"N 20°49'53.91"E
Olszany gm. Grójec 51°50'7.46"N, 20°57'29.86"E
Wyszków ul. Przemysłowa (na całej długości drogi przy lesie) 52°37'22.85"N 21°26'17.44"E
i jakieś 3,5 km dalej na NW od tego miejsca, także przy skraju lasu: 52°38'40.56"N, 21°24'3.02"E
Odcinek drogi nr. 620 między miejscowościami Świercze i Klukowo, ok. Pułtuska: 52°40'3.67"N, 20°44'44.91"E

 

Byłem dzisiaj na pierwszym punkcie z tej listy. Niestety, gwałtownie pogorszyła się pogoda - zaczął padać deszcz. Przez obiektyw widziałem tylko zamglone sylwetki budynków. W ogóle fajny kadr bo droga, z której widać Warszawę idealnie pokrywa się z kierunkiem na centrum. Warszawę zapewne oglądają ludzie mieszkający w tamtejszych domach. Z poziomu ziemi znalezienie dobrego punktu jest ogromnie trudne - przez dużą ilość sadów w okolicy.

W Grójcu jest jakaś wysoka wieża (wieża ratuszowa) - widziałem na górze taras i barierki - ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy da się na nią wejść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem ostatnio w Górach Zemplińskich i zajrzałem przy okazji na Kopasz-hegy. Niestety nie da się w pełni wykorzystać potencjału górki. Przy dobrej pogodzie da się co prawda chwycić Vladease i Matre, ale to tylko tyle co można złapać. Przecinka na wschód, widoczna na google maps jest mocno zarośnięta (pierwszy raz widziałem takie ilości dzikiego chmielu), bardzo wąska a w powietrzu wiszą kable. Ogólnie to na podświetlenie przez słońce nie ma na co liczyć.

 

 

Pogląd na zachód. Widok dziś tylko na 60 km.

 

IMGP7231 kopia.jpg

 

Widoki nie wypaliły, za to wróciłem z całą siatką obsydianowych odłamków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.