Skocz do zawartości

Nasze miejsca obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Dodaje zdjęcie jeszcze z 8 piętra. Widać dokładnie jaką przewagę daje wzniesienie od Ronda po Słoneczną pętle. Po lewej stronie na zdjęciu widac wieżowiec na ul. Sokolskiej. Pomimo ze ma ponad 20 pięter to już tutaj jest niższy bądz na równi z Apartamentowcem EDR. To samo tyczy się wież Stal Eksportu. Jak widzicie wysokość ta sama praktycznie, a zdjęcie tu robione z 8 piętra więc do dachu jakies 10 m jeszcze spokojnie. :)

edrHDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj wieczorem z Rafałem na 30-tym piętrze Altusa, czyli 3 piętra ponad poziom Sky Baru. Można się tam dostać klatką schodową i pomimo że to tylko jakieś 10 m różnicy w wysokości, to dla widoków robi to różnicę zasadniczą. Jechaliśmy tam z konkretnym celem - złapać oddaloną o 85 km Chorągwicę, jednak wróciliśmy bez niej. Teoretycznie powinna się pojawić tuż przy dużych kominach El. jaworzno, ale niczego tam nie stwierdziliśmy, prawdopodobnie przez unoszącą się od zachodu Słońca mgiełkę. Trzeba tam koniecznie wrócić po ten maszt! Zdjęcia jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj wieczorem z Rafałem na 30-tym piętrze Altusa, czyli 3 piętra ponad poziom Sky Baru. Można się tam dostać klatką schodową i pomimo że to tylko jakieś 10 m różnicy w wysokości, to dla widoków robi to różnicę zasadniczą. Jechaliśmy tam z konkretnym celem - złapać oddaloną o 85 km Chorągwicę, jednak wróciliśmy bez niej. Teoretycznie powinna się pojawić tuż przy dużych kominach El. jaworzno, ale niczego tam nie stwierdziliśmy, prawdopodobnie przez unoszącą się od zachodu Słońca mgiełkę. Trzeba tam koniecznie wrócić po ten maszt! Zdjęcia jutro.

 

Wydaje mi się, że widać ostanie światełko Chorągwicy, ale jakość padaka. Trzeba się tam koniecznie wybrać jeszcze raz.

Na lewo od Jaworzna nad wzniesieniami.

http://fotoupload.pl/76546717/dsc_3609_sh_1.jpg

 

Pozostałe fotki z Altusa, ale to już tylko 50mm

dsc_3607_sh_600.jpg

dsc_3619_sh_600.jpg

dsc_3624_sh_600.jpg

DSC_3625_600.jpg

dsc_3628_sh_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Rafał. Super kolorki. Zapomniałem dodać, że wczoraj byliśmy o 10 kroków od dachu Altusa, bo dokładnie tyłe schodków prowadzi z klatki schodowej na 30 piętrze do naszego celu :)

 

Mateusz, jak wszystko pójdzie tak dobrze jak teraz to do końca miesiąca mam nadzieje "Unlock that level" :rolleyes: no i będzie można popstrykać z gołębnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba walczyć Maciek :)

 

A tutaj przedsmak altusowego dachu z 30. piętra. Trzeba tam koniecznie wpaść po Tatry. Wysokość jest jednak bezkonkurencyja w stosunku do każdego PO w naszym regionie, więc spodziewam się jeszcze lepszych widoków niż te, do których z Katowic jesteśmy przyzwyczajeni.

 

altuszrav2.th.jpg

altuszrav3.th.jpg

altuszrav4.th.jpg

altuszrav5.th.jpg

 

 

Rafał, moim zdaniem to nie Chorągwica. Ona musi być z tak wysokiego budynku bardziej widoczna. Wczoraj musiało zabraknąć widoczności, choć ta doskonale widoczna Siersza zdaje się temu zaprzeczać...

 

PS. Sprawdziłem teraz na mapie. Winowajca naszego wczorajszego niepowodzenia nosi nazwę Góra Grodzisko. Ciężko to teoretycznie potwierdzić, ale Chorągwica powinna jednak nawet zza niej wyraźnie wystawać.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem wszystko i powinna się pojawić w ramach kółka na załączonym zdjęciu. Widać nawet same Grodzisko. Jak widać nic nie widać, a dokładniej widać jakieś cuś, co ni cholery niczego mi nie przypomina. No może jakiś żuraw budowlany?altus_z_rav_choragwica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi winy nie zwalać na moje Grodzisko :D I proszę sprawdzać dokładniej :) Chorągwica powinna być po lewej stronie Grodziska lecz zapewne jej nie zobaczycie bo po drodze jest Wianek w Balinie a potem Zamek Rudna i przypuszczam że on dokładnie zasłania ją. Na Kostuchnie byliście niżej z ORJ-tem i ledwo co złapaliście ją więc tutaj może być problem lub nawet wcale nie do uchwycenia....

 

Zaraz, zaraz przecież widać Chorągwicę tam na trzecim zdjęciu bliżej kominów chłodniczych EL 2...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi winy nie zwalać na moje Grodzisko :D I proszę sprawdzać dokładniej :) Chorągwica powinna być po lewej stronie Grodziska lecz zapewne jej nie zobaczycie bo po drodze jest Wianek w Balinie a potem Zamek Rudna i przypuszczam że on dokładnie zasłania ją. Na Kostuchnie byliście niżej z ORJ-tem i ledwo co złapaliście ją więc tutaj może być problem lub nawet wcale nie do uchwycenia....

 

Zaraz, zaraz przecież widać Chorągwicę tam na trzecim zdjęciu bliżej kominów chłodniczych EL 2...

MArcin. Sprawdź dokładniej. Godzinę już nad tym siedze i inaczej niż lewe zbocze Grodziska wyjść nie chce. A na fotce światełek Chorągwicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, przepraszam. Mateo, masz rację - źle poprowadziłem. Chorągwica powinna być widoczna pomiędzy widocznym niebieskim szybem Piłsudski a chłodnią EL3 nad Grodziskiem ale ja jej tutaj nie widzę. To co pisałem to ZC Trzebinia...

Oj dzieci dzieci :rolleyes: Wujek Krzyś przybywa z pomocą aby rozwiązać wasz problem ;)

 

choragwica.jpg

(wysokość mniej więcej jak dla powierzchni dachu Altusa, nie mylić ze szczytem!) (dach Altusa jest na 106m nad poziomem terenu, natomiast łączna wysokość budynku to 125m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, wujo Krzyś, a o czym pisałem :flirt:

Właściwie nie ogarniam już kto co mówi bo co chwila zmieniacie zdanie na temat jej położenia. Fakt faktem, ja Chorągwicy nie widzę. Sporo powinna wystawać jak widać na symulce, prawie tyle co ciepłownia w Trzebini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe info dla obserwatorów z Krakowa i okolic ;)

 

Nowy Szkieletor: ostatnia przeszkoda pokonana

 

z8224812X,Widok-ze-Szkieletora.jpg

 

Udało się w końcu pokonać ostatnią formalną przeszkodę na drodze do dokończenia krakowskiego "szkieletora". Właściciel budynku odebrał warunki zabudowy na realizację inwestycji.

(...)

"Szkieletor", mający w tej chwili 91,5 m, urośnie do 102,5. Na tyle zgodził się wojewódzki konserwator zabytków, uznając, że taka wysokość nie zaszkodzi panoramie Starego Miasta. W budynku pojawią się biura i hotel, a na ostatnich dwóch kondygnacjach restauracja z panoramą na Kraków i Tatry oraz wielofunkcyjna powierzchnia wystawienniczo-koncertowa.

http://krakow.gazeta...12,8224963.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na forum http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=21&t=6158 są zdjęcia w wielkiego szybu KWK Pstrowski. Skontaktowałem się z autorem, powiedział, że zgłosił się do zarządcy, umówili się na konkretny dzień i godzinę.

Z tego miejsca byłby ładny industrial.

Tak wygląda z szybu Maciej w Zabrzu

 

Edit

Gość usunął fotki z wieży szybowej :]

post-10237-076331100 1287079962_thumb.jpg

Edytowane przez Maroko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna ciekawa "industrialna" miejscówka ;)

 

z8614894X.jpg

Stara wieża wodna teraz zapiera dech w piersiach

Ma ponad 40 metrów wysokości. W środku wystrojona jak z futurystycznej powieści Juliusza Verne'a. Widok z jej szczytu zapiera dech w piersiach. Odwiedźcie wieżę wodną w Pszczynie.

http://katowice.gaze...19,8615731.html

 

Prawie jak Sky Bar w Altusie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do EC Zabrze, to nie ukrywam ze chce się dostać na ten komin ;)

Znam trochę jedną osobę która ma tam dojście, problem w tym czy owa osoba będzie miała czas? Sprawa wygląda tak, ze w środku komina jest normalna klatka schodowa, nie trzeba się wspinać po drabinie :)

A widoki stamtąd to czysta poezja :D Dalekie widoki na całą naszą okolice ;)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.