Skocz do zawartości

Nasze miejsca obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując Miejsca z którego widać Wielkiego Rozsutca znalazłem bardzo ciekawe miejsce w Jaworznie.

http://tnij.org/k0pv

 

Mamy tutaj Turbacz, Tatry, uwaga!!! Rozsutca, Baranią Górę

 

Tutaj Panorama z Rozsutca na Pn

http://tnij.org/k0po

 

Między górami można klikać w krawędź płaskiego terenu i wyszukiwać miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiedzę że komuś się nudzi ;) A tak po za tym to już zaliczone jest ;) bo ta obserwacja poszła T A M :D Ale przecież to i tak nie rekord, bo najdalej chyba złapał się z Siewierskiej, a można go jeszcze z większej odległości za nią uchwycić, albo z okolic Toszka lub Gliwic ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy punkt widokowy w Górach Świętokrzyskich - taras widokowy na północ od Kielc

 

I mam nadzieje, że przybędzie drugi - 50metrowy na Św. Krzyżu. Nie będzie to jak kiedyś mówiono, przebudowa masztu tylko odtworzenie wieży klasztoru.

 

Już zalogowany - dopisuje więcej treści.

 

Symulacja z tarasu hotelu:

odyssey_hotel.jpg

Z projektowanej wieży klasztoru (taras 50mnpt)

klasztor.jpg

Kierunek południowy:

 

Symulacja w Hey

 

Jeśli wieża zostanie wybudowana, będzie to jeden z najlepszych punktów widokowych w Polsce. A biorąc pod uwagę dostępność - absolutnie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś widoczność była średnia, ale sprawdziłem możliwości Nikona D7000 & Sigma 120-400mm - z POI Gajowice k. Toszka (309 mnpm),

 

1. ~20km Gliwice: os.Kopernika / kościół w Łabędach / PEC przy DK88 / Katedra & Centrum - w tle Mł.Skrzyczne i Stołów (~95km)

4.jpg

2. ~30km Gliwice: os.Gw.Ludowej / Auchan & Leroy-Merlin przy A4 / Knurów / hałdy w Czerwionce - w tle, ponad L-M Równica (~86km)

5.jpg

3. ~40km Mikołów: kościół / dwa wieżowce przy Gliwickiej / Auchan & Leroy Merlin

Zabrze: M1 i stadion Górnika

8.jpg

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś widoczność była średnia, ale sprawdziłem możliwości Nikona D7000 & Sigma 120-400mm - z POI Gajowice k. Toszka (309 mnpm),

 

1. ~20km Gliwice: os.Kopernika / kościół w Łabędach / PEC przy DK88 / Katedra & Centrum - w tle Beskidy (~80km)

4.jpg

2. ~30km Gliwice: os.Gw.Ludowej / Auchan & Leroy Merlin przy A4 / Knurów / hałdy w Czerwionce - w tle Beskidy (~80km)

5.jpg

3. ~40km Mikołów: kościół / dwa wieżowce przy Gliwickiej / Auchan & Leroy Merlin

Zabrze: M1 i stadion Górnika

8.jpg

;)

Sam chce zapolować z tych okolic na jakieś Tatry czy Beskidy na tle Gliwic, polecam również Sarnowską Górę (miejscowość Sarnów) koło Toszka, stamtąd jest ładniejsza panorama na Gliwice i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić w GE jakąś mapkę którędy tam dojechać ? Jestem chętny odwiedzić to miejsce

 

sirwuple:

gajowice.jpg

ta biała kropka, to widoczny z Gliwic zbiornik wody Gajowice

 

Tatry z Gajowic (bardziej okazałe niż z Gliwic):

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/pans/email/20110314_213311_046_193_238_174_47_0001.html

Łysa z przyległościami:

http://forum.astropolis.pl/topic/13392-%26lt%3Boff%26gt%3B-beskidy-i-tatry-z-katowic/page__st__5550__p__356384#entry356384

 

[edit]:

ja wjeżdżam na samą górę osobówką, droga utwardzona - komfort ;) z os.Kopernika mam 26km przez Pyskowice, Toszek

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z Was będzie tam w okolicy to zachęcam to odwiedzenia jeszcze innych punktów:

Takich jak "Wapienna Góra" i "Sarnowska Góra"

 

Pat, na Sarnowską dojadę samochodem os.? wożę trochę szpeju, zawsze to wygodniej ;)

na Wapeinnej byłem raz z buta, raz autem (od strony Kotliszowic) - jak się jedzie z drugiej strony (od Toszka)?

BTW: czy Gajowa Góra przechodzi przez aklamację, czy to nazwa oficjalna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat, na Sarnowską dojadę samochodem os.? wożę trochę szpeju, zawsze to wygodniej ;)

na Wapeinnej byłem raz z buta, raz autem (od strony Kotliszowic) - jak się jedzie z drugiej strony (od Toszka)?

BTW: czy Gajowa Góra przechodzi przez aklamację, czy to nazwa oficjalna? ;)

Wydaje mi się ze tam dojedziesz, nigdy tam nie byłem, ale widząc zdjęcie satelitarne i panoramy Krzyśka_S

to jest tam jakiś dojazd, ewentualnie na samą górkę można podejść pieszo :)

(Więcej szczegółów zna Krzysiek_S ponieważ zna ten teren i okolice, a na Wapiennej Górze był tez Leon, i wydaje mi się ze na pewno jest tam dojazd z drugiej strony)

A Gajowa Góra to już się tak jakoś przyjęła, bo oficjalnie ta "góra" nie ma swojej nazwy ;)

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny godny polecenia punk widokowy w Świętokrzyskim.

 

Góra Słońca, 311mnpm okolice wsi Maleszowa, gm pierzchnica. Wzgórze położone obok drogi Kielce-Pierzchnica-Chmielnik, na szczyt prowadzi polna droga.

 

Widoczność do 180km: [LINK]

 

góra_słońca.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam oczywiście w Świętokrzyskie. To sąsiednie województwo :P

Tak i tym sposobem Voytas zrobi rekonesans z nie tylko w Salominie ale i w Sandomierzu, na Św.Krzyżu, w Tomaszowie Mazowieckim, przy okazji Radomsko, Biskupice pod Częstochową no i żeby nie było że zaniedbujemy Sudety to podskoczy do Zakrzowa Turawskiego aby sprawdzić miejscówkę na Śnieżkę "prawie ze Śląska" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tym sposobem Voytas zrobi rekonesans z nie tylko w Salominie ale i w Sandomierzu, ...

 

He he. Dlaczego piszesz w czasie przyszłym?

 

Byłem w Salominie, na Górach Pieprzowych w Sandomierzu, w Gierlachowie, na górce w Pacanowie, o której pisał niedawno twmichal :)

 

Salomin - na 100% Tatry są osiągalne z wieży w lesie. Nie miałem czasu tam podreptać i nie wiem w jakim jest stanie technicznym. Trzeba wejść na samą górę, żeby coś zobaczyć.

salomin-wieza.jpg

 

Drugie miejsce to wzniesienia między Salominem a Józefowem. Widok powiniem być "podobny" jak z Dobromierza.

 

Sandomierz - super. Łatwy dojazd dostępny o każdej porze dnia i nocy, nic nie zasłania. Góry Pieprzowe to rezerwat (na tablicy nie pisze, że ścisły), więc nie wiem jak chodzenia po nich wygląda od strony prawnej, ale w niektórych miejscach stoją domki. Na jedno z wzniesień wjechalem samochodem polną drogą :)

 

Gierlachów odpada. Teren "puklaty", ale wszędzie sady. Trudno byłoby znaleźć jakieś dogodne miejsce.

 

Łysa Góra w Pacanowie, a właściwie Słupi - modzio. Na górze stacja tel. komórkowej, jest droga na górę. Panorama Tatr będzie przepiękna :) Wystarczy wygenerować sobie symulację.

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Toszku na Zamku a także przy okazji na Sarnowskiej Górze w celu rozpoznania terenu (wizja lokalna ;)) na rowerze, bardzo fajny dojazd można spokojnie dojechać autem pod samą górę, a następnie wejść na szczyt. Stamtąd jest świetna panorama okolic Toszka i nie tylko, lecz wczoraj była kiepska widoczność max 15 km więc było mleko... po za tym na górce byli też paralotniarze :)

A oto krótka relacja:

Sarnowska Góra 01.jpg

Szczyt Sarnowskiej Góry

Sarnowska Góra 02.jpg

Widok z Sarnowskiej Góry

Sarnowska Góra 03.jpg

Droga na szczyt

Sarnowska Góra 04.jpg

Wjazd do góry od głównej szosy (po drugiej stronie jest przystanek)

Sarnowska Góra 05.jpg

Wjazd do Sarnowa wraz z Sarnowską Górą

Warto się tam wybrać w super widoczność!!

Widoki Krzyśka_S z Sarnowskiej Góry

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie publikowana panorama z Niegowonic z zeszłego roku kiedy jeszcze "rzeźbiłem" starym Kodakiem ;)

 

niegowonice_symul2.jpg

 

Co prawda Zbyszek już tą miejscówkę totalnie pozamiatał ale koniecznie trzeba tam wrócić przy lepszej pogodzie po obszerną panoramę Beskidu i Tatr!

 

(miejsce wykonania to oczywiście Stodulska Góra, na zachód od drogi nr790, tuż przed słynną "eską")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się minęliśmy. Ja także odwiedziłem Sarnowską G. ;)

pano- Sarnowska.jpg

 

Więcej w galerii:

https://picasaweb.google.com/cyklista17/ToszekGliwice03042011?feat=directlink

Dosłownie się minęliśmy a nawet widzieliśmy się! ;)

Robert, czy to nie Ty chodziłeś z lustrzanką po zamku (w kombinezonie "rowerzysty" ;))? Bo chyba Cię widziałem, w dodatku widzę na Twoich zdjęciach osoby które były ze mną na rowerze...

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie się minęliśmy a nawet widzieliśmy się! ;)

Robert, czy to nie Ty chodziłeś z lustrzanką po zamku (w kombinezonie "rowerzysty" ;))? Bo chyba Cię widziałem, w dodatku widzę na Twoich zdjęciach osoby które były ze mną na rowerze...

 

Jeżeli chodzi o gościa w niebieskiej bluzie to pewnie byłem to ja :) Poza tym zamek bardzo mi się spodobał. Przede wszystkim ze względu na dostępność dla cyklistów, których przy tej wiosennej pogodzie było bardzo wielu. Gdy następnym razem będę w okolicy to na pewno znów tam zajrzę. Być może przy okazji wypadu na GSD ;) Mam w planach zaliczyć kilka miejscówek w Waszych okolicach i to niekoniecznie pod względem DO, ale o tym napiszę wcześniej na forum(być może uda się z kimś spotkać ;))

 

Ps. Dowiedziałem się od miejscowych, że wzniesienie na pn-wschód od Kotliszowic nosi nazwę Strzyżowa Góra(to ta co zaznaczyłeś na mapie jako "Gajowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, byliście w Toszku i nawet na Sarnowskiej, i jak widzę na zdjęciach - lotnicy też byli. Robert, wyrazy uznania - którąś z kolei jednodniową wycieczkę rowerową z Charbielina zrobisz pewnie na Skrzyczne ;).

Co do nazw funkcjonujących lokalnie, to nie zawsze zgadzają się one z tym, co jest na mapach, zwłaszcza w odniesieniu do mało, że tak powiem, "ważnych" punktów. Pamiętam, że dla mojej babci Sarnowska Góra funkcjonowała jako Górka Sylwii, jeszcze z przedwojennych czasów.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.