Skocz do zawartości

Nasze miejsca obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem bardzo obiecujący punkt obserwacyjny w moich okolicach.

 

Jest to wzgórze o wys. ok. 256mnpm na drodze nr 79 (tzw. trasie sandomierskiej) niedaleko miejscowości Koszyce, na granicy Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Szczyt jest, co najważniejsze, odsłonięty

 

Oto i ono:

360.jpg

 

No i zbliżenie na najważniejszy cel:

500.jpg

 

A 2go lub 3go lutego, jeśli widoczność dopisze, będzie epicki zachód Słońca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem bardzo obiecujący punkt obserwacyjny w moich okolicach.

 

Jest to wzgórze o wys. ok. 256mnpm na drodze nr 79 (tzw. trasie sandomierskiej) niedaleko miejscowości Koszyce, na granicy Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Szczyt jest, co najważniejsze, odsłonięty

 

Oto i ono:

360.jpg

 

No i zbliżenie na najważniejszy cel:

500.jpg

 

A 2go lub 3go lutego, jeśli widoczność dopisze, będzie epicki zachód Słońca :)

Chodzi Ci o Skrzyczne? Jaka to odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy wiecie ale pojawiła się nowa ciekawa miejscówka w północnej części naszego regionu.

Wieża widokowa na Coglowej Górze w Woźnikach - 346+36metrów

Wieza-na-Coglowej-Gorze.jpg

http://www.odleglosc...,galeria,0.html

 

Została już nawet spenetrowana przez znanego nam fotografa Adama Walanusa:

http://www.adamwalan...oryzont_sl.html

 

Górka jest blisko Góry Grójec w Lubszy ale dzięki wysokości potencjał powinien być znacznie większy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po raz pierwszy tutaj.

 

Szukam informacji jakie widoki kwalifikujecie do strony i czy samemu

można je przesłać, ale... nie widzę nigdzie takiego info.

 

Pomożcie, proszę? :)

 

Mam kilka fotek Karkonoszy widzianych z Gór Stołowych - Pasterki

i Szczelińca. Może nie jest to specjalny hit ani oszałamiająca odległość

(~50km), ale widzę że dotąd takie się nie pojawiły.

 

Pozdrawiam,

Szy.

Schronisko Pasterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji jakie widoki kwalifikujecie do strony

Trudno powiedzieć, właściwie redaktorzy naszej strony sami o tym decydują czy coś już jest DO czy jeszcze nie, ale z reguły są to zdjęcia obiektów z co najmniej kilkudziesięciu kilometrów i takie które można jedynie sfotografować za pomocą czegoś więcej niż obiektywu 35mm ;)

czy samemu można je przesłać, ale... nie widzę nigdzie takiego info.

Póki co nie ma takiej możliwości, ale pracujemy nad tym aby na stronie był interfejs który umożliwiałby każdemu samodzielnie przesłać zdjęcia, przygotować ich opis wg znanych już kryteriów oraz przygotować na przykład do niego mapę. Zajmuje się tym Rafał także dajcie mu na to czas ;) Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym się podzielić dość ciekawym punktem obserwacyjnym który niedawno odkryłem jednak potrzebuje "Waszej" pomocy. Nie potrzfie nanieść punktu na mapę google. Trzeba mieć konto pocztowe na googlu?

Miejscowość:

Mzurów, śląskie

52°40'24.99" N

19°30'40.79" E

wys. 360 m.

Widoki w strone pólnocy, północno-wschodni i wschodni.

Fajnie by było gdyby ktoś zrobił symulacje. Próbowałem w heyu ale dziś coś mi "nie chodzi". Moze w tym Kashmirze by coś sie udało. Nie zabardzo mam pojęcie o tym stąd moja prośba o pomoc. Wklejam kilka zdjęć. I kolejna prośba może ktoś pomoże je opisać. Wydaje mi się że to dość ciekawy punkt bo własnie w kierunku centralnej Polski, spore równiny. Według mnie powinno udać się tam ustrzelić Swiętokrzyskie. I przepraszam za paprochy na matrycy. Dopiero w domu je zauważyłem;-)

 

Według mnie na zdjeciach:

1. obłoki pary z chłodni elektrowni Bełchatów oraz na środku zdjęcia szczyt góry Kamieńsk

2. Koniecpol

3. jakaś góra w stronę Kielc

4. prawdopobobnie wzniesienie w Dobromierzu

5. coś majaczy w oddali. Też w strone Kielc ( może góry Mokre)

 

dzięki za wszelką pomoc.

IMGP0547.JPG

IMGP0548.JPG

IMGP0544.JPG

IMGP0543.JPG

IMGP0551.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzfie nanieść punktu na mapę google. Trzeba mieć konto pocztowe na googlu?

Miejscowość:

Mzurów, śląskie

52°40'24.99" N

19°30'40.79" E

wys. 360 m.

Coś nie tak z tymi współrzędnymi. Mazowieckie mi wywaliło :szczerbaty:

Aby pokazać miejsce na mapie google konta mieć nie trzeba. Trzeba tylko kliknąć w rogu przycisk "Link". O tak: http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=52%C2%B040%2724.99%22+N++19%C2%B030%2740.79%22+E&aq=&sll=52.67162,19.505239&sspn=0.015458,0.045447&ie=UTF8&ll=52.67201,19.50541&spn=0.015458,0.045447&t=h&z=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mzurów

nie no, to nie to. wyszło obok. sorki,

nie potrafie zaznaczyć tego miejsca na google maps. Pisze że droga nieznana. Nie wiem jak tam zrobić marker. popracuje nad tym.

Okej, mniej więcej wiemy gdzie jesteśmy ;) Z tego co widzę w okolicy jest więcej wzniesień o wysokości ponad 400m. Sprawdziłbym to w okolicy miejscowości Czatachowa (pewnie już to kiedyś robiliśmy) ale Hey coś faktycznie nie chce działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mzurów

 

Czatachowa "słaba" wszedzie "cos" zasłania a ten mzurów naprawde ciekawy. Tamte okolice znam dośc dobrze i oprócz Żarek(kościół św. Stanisława- ruiny) to ten mzurów zapowiada się dość ciekawie bo w przeciwnym kierunku niż południe:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągalny Kamieńsk, całe pasmo Przedborskie no i Łysica: http://www.heywhatst.../?view=D7MKB122

 

Czatachowa faktycznie nieosiągalna bo zarośnięta. Ale ciekawiej prezentuje się jednak inne pobliskie wzniesienie, pomiędzy Czatachową a miejscowością Trzebniów, wys.419m, na szczycie jakieś skały. Znasz może tą górkę ? Na Panoramio są zdjęcia zatytułowane m.in: Na Bukowie, Bukowa etc. Z jednej strony Świętokrzyskie a z drugiej Tatry ;)

http://www.heywhatst.../?view=IFT8KHJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną miejscówkę dla wielbicieli oglądania Gorganów z dużej odległości, ale bez okupienia takiego widoku uciążliwym wyjściem np. na jeden z Bieszczadzkich szczytów :D . Otóż co ciekawe z drogi nr 896 Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne przed Lutowiskami jest miejsce, z którego otwiera się szeroki widok na ukraińskie Karpaty, z tym, że nie tylko na łatwe do przewidzenia z tego miejsca Beskidy Skolskie (np. Paraszkę), ale także położone znacznie dalej na południe pasma np. Trościan nad Sławskiem (70 km - góra widoczna jest na tyle dobrze, że nie powinno być problemu z zaobserwowaniem przecinek z trasami narciarskimi). Co więcej, z tego punktu widoczne powinno być większość szczytów Gorganów, które można zobserwować z Tarnicy czy Wlk. Rawki, jak Jajko Ilemskie, Mołoda, Parenki a nawet Popadia (120 km)! Ale to nie wszystko - jeszcze dalej na południe wyłaniają nam się Gorgany zakarpackie, jak np. pasmo Kamionki, z wystającym na jej tle Negrowcem! Żeby było śmieszniej, to i widok na południe, przez główny wododziałowy grzbiet Karpat jest możliwy - pokazuje się Połonina Borżawa ze Stojem i Wielkim Wierchem.

Jest tylko jedno ale - ten akurat fragment drogi jest zalesiony, aczkolwiek, sądząc po zdjęciu satelitarnym na Mapach Google szanse są - w bok od drogi widoczny jest teren niezalesiony, coś jakby kamieniołom, czy jakaś odkrywka - pewnie stamtąd, z jakiejś hałdy widok jest możliwy (może coś na ten temat będzie wiedział Maciek B. - wszak ma tam blisko z Ustrzyk Dolnych).

Aha, jeszcze rzeczona symulacja z tego punktu na HWT: http://www.heywhatsthat.com/?view=CL5CHO4D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę ciekawych miejsc z moich stron - Świętokrzyskiego. Zapraszam!

 

Suchowola, gm. Chmielnik, powiat kielecki. Wzgórze 280mnpm, dojazd - drogą w górę wsi, potem w prawo polną drogą.

 

Brudzów Mały, gm. Morawica, powiat kielecki. Wzgórze o wys. 302mnpm, z wieżą ciśnień. Do Budzowa dojeżdżamy z drogi nr 73, potem prawo, na szczyt jest droga dojazdowa.

 

Okolice Koszyc (to już Małopolskie, gm. Koszyce, powiat proszowicki.) Ale wzniesieniem przebiega granica dwóch województw. Znajduje się ono przy drodze 79 na wchód od Koszyc, na szczycie stoją aż 3BTSy, niedaleko następny, po południowej stronie jezdni. Trzeba podjechać do lasu, a wzdłuż niego idzie droga na szczyt. Las nie zasłania widoku na góry. Imponujący punkt widokowy!

 

Góra Kapturowa (303mnpm) obok miejscowości Skotniki Duże k. Buska-Zdroju W Skotnikach trzeba skręcić w polną drogę (prowadzi nią znakowany czerwono szlak) i niedługo dochodzimy do ścieżki na szczyt - trzeba podejść ok 50m w górę. Na szczycie grodzisko z VIIIw.

 

Błoniec, też niedaleko Buska. Wzgórze bez nazwy o wys. 333mnpm (niektórzy podają nawet 350mnpm). Można podjechać na koniec wsi Błoniec ( z drogi 73, jadąc w Błońcu trzeba skręcić w lewo i jechać do końca drogi), można zrobić sobie spacerek z innej pobliskiej wioski - Szczaworyż, skąd też jest ścieżka na szczyt, albo z Buska zielonym szlakiem. Na szczycie BTS Ery, górę widać z bardzo daleka z wielu miejsc na południu Świętokrzyskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bawiąc się nową zabawką znalazłem bardzo ciekawy punkt, z którego teoretycznie widać Śnieżnik i to o wiele bardziej niż z Dorotki!!

Symulacja z poziomu 1m nad ziemią. Teren w tym kierunku wydaje się płaski, jeśli nic nie zasłania tego kierunku, to może być to gorący punkt na 2011.

 

Punkt w Nowym Bytomiu/Zabrzu ?

http://tnij.org/krd5

Panorama Jeseniku ze Śnieżnikiem

http://tnij.org/krd3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc się nową zabawką znalazłem bardzo ciekawy punkt, z którego teoretycznie widać Śnieżnik i to o wiele bardziej niż z Dorotki!!

Symulacja z poziomu 1m nad ziemią. Teren w tym kierunku wydaje się płaski, jeśli nic nie zasłania tego kierunku, to może być to gorący punkt na 2011.

 

Punkt w Nowym Bytomiu/Zabrzu ?

http://tnij.org/krd5

Panorama Jeseniku ze Śnieżnikiem

http://tnij.org/krd3

 

Miejsce, które wskazałeś to granica Zabrza i Rudy Śląskiej (Poręba / Ruda Południowa). Niestety widok zasłania osiedle. Na pewno z ktoregoś bloku widok jest taki, jak na symulacji, ale z pola za osiedlem może nie być warunków do obserwacji. Krążyłem tam nie raz w czasie dobrej widoczności szukając jakiegoś "okienka" i nie znalazłem.

 

Teraz będę polował na Śnieżnik z wiaduktu nad średnicówką niedaleko McDonalda. Innym miejscem jest dawne wysypisko śmieci w Chebziu, ale tam mogą przeszkadzać drzewa.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.