Skocz do zawartości

aktywność słoneczna


amator2

Rekomendowane odpowiedzi

1 Oczywiście, że zorze jeszcze będzie mozna widywać, ostatnio słońce ma bardzo dużą aktywność.

 

2. Już jest po maksimum 11 letniego cyklu słonecznego. I zjawisko to będzie słabnąć. Chociaż jak najbardziej mogą sie znaleźć wyjątki i tak jak teraz może wzranąć aktywność. Tak naprawde tzw. pogoda na słońcu jest nie do przewidzenia i pewnie człowiek nigdy nie będzie mógł na 100% znać kiedy jak i gdzie nastąpi jakis wielki rozbłysk na słońcu. Możemy dowiedzieć się jedynie dzięki sondom kosmicznym że nastąpił rozbłysk na słońcu i fala cząstek leci w naszą strone, przed tym jak ta fala fala doleci.

 

No to tyle.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zacytuje...

 

Właśnie wróciłem ze "szczytów" była tylko niewielka łuna koloru niebiesko zielonego sięgająca w porywach 15 stopni, niestety żadnych efektów nie było.

 

i jeszcze link.

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...=zorza&start=15

 

Z tego co tu pisze to jednak była. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zacytuje...

 

Właśnie wróciłem ze "szczytów" była tylko niewielka łuna

 

Łuna a nie zorza czytaj dokładnie zanim coś odpiszesz bo nadinterpretujesz fakty, studiujesz może dziennikarstwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd chodziło mi o zorzę z czwartku czyli z 20 listopada .

Bardzo mnie ździwiło że nikt na forum ani na świecie nie wiedział ze ma pojawić się zorza :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

 

Pewności nigdy nie ma ale śledząc wskaźniki aktywności można było szacować prawdopodobieństwo jej zaobserwowanai w Polsce powiedzmy na kilka procent a to już baaaaaardzo wiele jak dla nas na 50 rownoleżniku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd chodziło mi o zorzę z czwartku czyli z 20 listopada .

Bardzo mnie ździwiło że nikt na forum ani na świecie nie wiedział ze ma pojawić się zorza :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

 

Tak, jak pisze Janusz pewności nie ma nigdy. Jednak, gdy 20 listopada o godzinie 16 spojrzałem na wskaźniki dotyczące aktywności już wiedziałem, że coś się święci. Activity level wynosiło 10, a Kp miało wartość 7. Napisałem o tym na siostrzanym forum, ale nikt nie zwrócił na tę informację uwagi. Dopiero moja wiadomość o zorzy z godziny 18-tej ruszyła lawinę. Ale ja się jej spodziewałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie zwrócił na tę informację uwagi. Dopiero moja wiadomość o zorzy z godziny 18-tej ruszyła lawinę. Ale ja się jej spodziewałem. :D

 

Ja zwróciłem uwagę na Twoją wiadomośc dzięki czemu zdążyłem Zorzę zobaczyć. Spóźnione bo spóźnione ale w sumie należą Ci sie podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.