Skocz do zawartości

Canon 10D - przyklady


Michal

Rekomendowane odpowiedzi

No... gdyby nie ten czerwony zafarb po prawej stronie fotek to rzekłbym już że klisza odchodzi do lamusa a tak to nadal czekam na jego następcę pozbawionego mam nadzieję takich szumiących niespodzianek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz kliknij w obrazki i zobacz na full wymiarze.

Ja dla mnie bajka i to z obiektywem. Ciekawe jak prowadzony był aparat może trzeba dołożyć do 10D drobiazg pw postaci EM-200 za 4 tys USD :?

 

P.s.Zdjęcia są piękne, jak dla mnie wystarczająco dowodzą jakości 10d.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... po obróbce i zdjęciu Darków i Flatów to inna sprawa i może być ale z kliszy nic nie musiałem zdejmować aby coś takiego uzyskać pod ciemnym niebem :?

Czy aparat nie może tego sam odjąć a nam ukazać czysty obrazek jak z negatywu :idea:

Wiem wiem jestem malkontentem ale lubię ładne i proste w obsłudze graty i nic na to nie poradzę :P

Montażyk pod taką ogniskową Zoomika jak widac okazuje się wystarczający i nie potrzeba tu droższej wersji GP 8)

 

Ps 1D i 300D mają oczywiście taki sam rozmiar i typ detektora, bo ktoś tu wyżej lub w pokrewnym wątku pisał ze 1D to full frame??? ??? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi darkami to jest tak, ze one za kazdym razem troche sie roznia. Nie wiem z czego to wynika ale jest to totalnie losowa sprawa. Raz jest wiecej tych czerwonych, raz niebieskich. Wydaje mi sie, ze to poprostu zalezy w ktorej czesci sie hot pojawi na matrixe - wtedy zapala sie na taki kolor, jaki jest na matrycy.

 

Poza tym, to sa darki z dolnej parti, a tam jest ich 2x wiecej niz w innych czesciach.

 

Jeszcze slowo do Janusza - sprobuj sobie zeskanowac ten twoj negatyw, albo nawet slajd i potem zmierzmy czas ktory jest potrzebny do zrobienia porzadku z 10D/300D foto w porownaniu z normalnymi materialami foto. Gwarantuje ci, ze roboty jest 10x wiecej. Przykladem niech beda publikowane przez naszych mistrzow (Lemarc np.) fotki, ktore niestety pokazuja duza ziarnistosc, znacznie wieksza niz 10D. Do tego dodaj potrzebe dostepnosci do pro scannera, obrobka.... nie ma co porownywac.

 

Kolejna sprawa to koszt montazu. W przypadku kliszy wymagania sa kosmiczne. Wez i uprowadz obiekt przez 40 min np. A tu mozna zrobic 10 krotki ekspozycji i je polaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.