Skocz do zawartości

22 maj Kudłacze :D


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Z miłą chęcią się zjawie :D

Czy piątek czy sobote też w sumie nie wiem jak to będzie u mnie z czasem, ale jeszcze dwa tygodnie więc nie ma się do czego spieszyć.

Ale podstawowe pytanie! Czym będzięmy obserwować? :rolleyes: Ja swego Clestrona zawezmę 20x80, i jak ktoś by miał masywny statyw fotograficzny to było by bosko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezme swojego 7,4"' na dobsonie (wraca za parę dni z napylania i będzie składany w przyszłym tygodniu).

Prawdopodobnie Astrokrak wypożyczy mi lantany LVW a konto przyszłych zakupów :D

 

22 i 23 maja mi pasuje, oby tylko pogodzie spasowało !

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest klika.

1. Wynjąć miejsca w nowym schronisku, wysoki standard, ale obawiam się że w weekendy nie ma tam miejsc.

2. Wziąć stare schronisko, przy czym w weekend też może być tam jakaś impreza a standard pokoi pozostawia wiele do życzenia. Jesli nie będzie żadnych otwartych imprez to można po prostu iść do właściciela i dogadać się z nim by udostępnił nam troche otwartej przestrzeni ;]

3. Obserwować na dziko. Zwykle wybieram ten sposób, ale jeżdże sam. Zostawiam samochód na "parkingu", biorę sprzęt w łapę i na plecy i wybieram się w środek nieuprawianego pola :D Tylko, że taka grupa to na pewno przyciągnie uwagę i ktoś z miejscowych się przyczepi.

 

Osobiście po obserwacjach będę wracał do domu, zatem nocleg jest mi zbędny. Stąd wg. mnie optymalna jest opcja 2. Ale jeśli ktoś chce kimać na mijescu to może mu to wadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie KICHA!!!

 

Dnia 23 maja roku bierzącego na kudłaczach jest OSPA, czyli Otwarta Scena Piosenki Autorskie. Nie sądze aby były wtedy dogodne warunki do obserwacji nieba :/ Nie mówiąc już o wolnych miejscach ...

 

Ale co do kwaterunku moim zdaniem niech każdy wedłóg własnego uznania decyduje, ja naprzykład przyjade z namiotem (moge wziąść 5 osobowy w razie potrzeby, ale z tym wielkim klamotem z miłą chęcią wolałbym zostać podwieziony :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie KICHA!!!

 

Dnia 23 maja roku bierzącego na kudłaczach jest OSPA, czyli Otwarta Scena Piosenki Autorskie. Nie sądze aby były wtedy dogodne warunki do obserwacji nieba :/ Nie mówiąc już o wolnych miejscach ...

 

Ale co do kwaterunku moim zdaniem niech każdy wedłóg własnego uznania decyduje, ja naprzykład przyjade z namiotem (moge wziąść 5 osobowy w razie potrzeby, ale z tym wielkim klamotem z miłą chęcią wolałbym zostać podwieziony :D).

 

Zapewne wydarzenie to będzie mieć miejsce w nowym schronisku. Na pewno będzie głośno i jasno :| Zatem zostaje 22 maja.

Kurak, gdzie chcesz ten namiot rozbić? :) Tam większość terenów jest prywatna, no chyba że gdzieś w lesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak przecierz schronisko Na Kudłaczach ma pole namiotowe, nie duże ale zawsze jest :) Co do samego miejsca obserwacji to zdam się na bardziej doświadczonych bywalców, gdyż osobiście byłem tam dwa razy i to tylko w dzień na wycieczce.

 

Pytanie z innej beczki: Kto jedzie i czym z Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak przecierz schronisko Na Kudłaczach ma pole namiotowe, nie duże ale zawsze jest :) Co do samego miejsca obserwacji to zdam się na bardziej doświadczonych bywalców, gdyż osobiście byłem tam dwa razy i to tylko w dzień na wycieczce.

 

Pytanie z innej beczki: Kto jedzie i czym z Krakowa?

 

No właśnie dlatego trzeba ugadać sie z właścicielem ;]

Jade sam samochodem, no i z Syntą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to na Leonidy parę lat temu musieliśmy zapłacić za nocleg, żeby poobserwować, chociaż nikt nie spał ... to raczej była opłata za miejsce "na terenie schroniska", nieważne, czy się śpi, czy obserwuje <_<

Nie wiem jak jest teraz ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego trzeba ugadać sie z właścicielem ;]

Jade sam samochodem, no i z Syntą.

Ja chetnie pojadę z synem i małym telepkiem,mogę wziąć jedną osobę Podaję tel 0500 094 208

Oczywiście jak zaawansowanym obsrewatorom nie będziemy przeszkadzać .Powrót planujemy zaraz po zakończonych obserwacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chetnie pojadę z synem i małym telepkiem,mogę wziąć jedną osobę Podaję tel 0500 094 208

Oczywiście jak zaawansowanym obsrewatorom nie będziemy przeszkadzać .Powrót planujemy zaraz po zakończonych obserwacjach

 

A czym mielibyście przeszkadzać? :)

Wygląda, że może być całkiem fajne spotkanie. Jutro postaram się znaleźć numer do schroniska i wybadać sprawę. Podejrzewam, że maksymalny koszt będzie równy wynajęciu miejsca biwakowego czyli kilka-klikanaście zł od osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem też się zjawić z planetarnym newtonem 150/1240 własnej budowy,oraz Columbusem 300/1500,tylko napiszcie jaki jest ostateczny termin spotkania:)

 

22 maja, co do godziny to jeszcze jeszcze zostanie ustalone, ale na pewno w godzinach wieczornych ;) Jeśli chcesz mieć nocleg, musisz zadbać o to we własnym zakresie. Ale do Andrychowa z powrotem nie masz szczególnie daleko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.