Skocz do zawartości

22 maj Kudłacze :D


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo ponad 100km moge pojechac na te obserwacje, poniewaz własnie sie dowiedziałam, że mój mąz nie pracuje w piątek, wiec mam kierowce. Niestety ja pracuje do godz. 17 dlatego dotarłabym w godzinach wieczornych.

 

Czy te obserwacje sa aktualne jeszcze?

czy mam sobie rezerwować nocleg? Czy to beda tylko obserwacje i powrót w nocy do domu? Jak z tą wycieczką?

No i najwazniejsze, jestem laikiem, mam teleskop ale badziewny i nawet nie umiem sie nim osbługiwać. Czy powinnam go wziąść? bo przede wszystkim jestem ciekawa co ktos z was może mi pokazać - o ile zechce oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Obserwacjestoją pod znakiem zapytania, icm nie daje nam żadnych szans na ładną pogodę :burza:

 

Ad 2. Nocleg każdy na własną ręke załatwia sobie nocleg, niektórzy zmywają się jak zacznie świtać, inni zaś nocują w schronisku (około 19 zł), ja tam wole gołe niebo śpiwór i namiot (5 zł) :szczerbaty:

 

Ad 3. Badziewny teleskop? :D Toż to wspomnienia 2 lat mojego życia z takim sprzętem ;) Napewno się ktoś znajdzie by wszystko objaśnić a jak pierwszemu skończy się cierpliwość i dobra wola, a napewno szybko to nastąpi ;) , znajdzie się następny :D

 

Ale pogoda .... pogoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie:

22 maja na Kudłaczach będą:

Fiedel, tehen, filip1997 z synem, krzysiek81, M.K., Michał_Ufo, RobusRCJ, szymon21krakow, jarzbi, Kurak + kolega, ADFOTO, sabiii + mąż (15)

 

Chętni na wycieczkę na Lubomir:

M.K., Michał_Ufo, RobusRCJ, szymon21krakow, ADFOTO, sabiii + mąż, Kurak (8)

 

Zebrała sie spora liczba uczestników, niezmiernie mnie to cieszy :banan:

Większości z 8 chętnych na zwiedzanie obserwatorium pasuje sobota przed południem, jutro (czwartek) zadzwonię i może uda się załatwić wejściówkę?

Wszystko pięknie, ale pogoda może zniweczyć nasze spotkanie. Prośba do Adam Schutterly, wstrzymaj się ze sprzedażą Synty 8" do soboty :notworthy:

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za pogode

Przeglądam Pogodynkę, Onet, WP i ICM i co tam mi się znalazło w wyszukiwarce - piątek zachmurzenie i pokropi, a sobota śliczna, wypogodzi się w nocy z piątku na sobotę nad ranem :angry:

046.jpg

 

Ten front mnie martwi:

047.jpg

 

Jedynie tvn meteo24 daje nam nadzieję .... poczekajmy do jutra, może dane nam bedzie się spotkać.

O której podejmujemy ostateczną decyzję, czy jedziemy ? Do 15, 16 ??

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mamy wiecej czasu bo do obserwatorium idziemy dopiero w sobote to mysle ze wypada jak najdluzej poobserwowac pogode i tak do 17 podjac wiazaca decyzje, mysle ze kazdy wtedy zdazy sie jeszcze spakowac i dojechac powiedzmy max 20:00 na Kudłacze (wtedy bedzie jeszcze jasno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie będę :angry:

właśnie wruciłem od dentysty z siedmioma szwami w pysku........totalny dramat

codziennie musze chodzić na czyszczenie rany i zakaz przebywania na polu (dworze) przez tydzień (możliwość dostania zapalenia nerwa twarzy ).........a miało nie być komplikacji tylko zwyczajne wyrwanie krzywo rosnącej piątki :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za tą małą dziurą rozbudowują się kolejne chmury :angry:

 

----------

Między 13, a 15 fajny "nadmuchał się balonik" nad Bieszczadami.

 

----------

W Krakowie kropi :angry:

 

----------

No cóż, w akcie desperacji pozostaje mi tylko oglądnąć dziś Kosmicznych kowbojów ....................................

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle wie jak wygląda taki festiwal? Może pośpiewaja do 22 i się rozejdą w spokoju :) W takim wypadku nie było by tragicznie, ciemne niebo i tak zaczyna się od 23.

Przenosimy imprezę na jutro ?? Tylko trzebaby zadzwonić do schroniska co i jak z tym festiwalem.

PYTAM SERIO - PRZENOSIMY SPOTKANIE NA JUTRO?

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że to mój znajomy - Adam Suder (bard, pieśniarz) organizuje ten festiwal. Zadzwoniłem do niego i trochę się dowiedziałem. Festiwal odbywa się przy starym schronisku, zaczyna o 20.00, a zamierzają kończyć koło 23. Świateł mają ponoć niewiele. Niektórych innych uczestników też znam, fajni goście, więc nie sądzę, żebyśmy sobie nawzajem przeszkadzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że to mój znajomy - Adam Suder (bard, pieśniarz) organizuje ten festiwal. Zadzwoniłem do niego i trochę się dowiedziałem. Festiwal odbywa się przy starym schronisku, zaczyna o 20.00, a zamierzają kończyć koło 23. Świateł mają ponoć niewiele. Niektórych innych uczestników też znam, fajni goście, więc nie sądzę, żebyśmy sobie nawzajem przeszkadzali.

 

Nawet jakby ktoś coś chciał zobaczyć to będzie tylko wesoło :) Jestem za przelożeniem spotkania na jutro, co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponuję zlot przenieść na jutro.

Piszcie, czy macie ochotę spotkać się w sobotę ?!?!

 

16 lub 17 - wycieczka do obserwatorium

wieczorem obserwacje połączone z pokazem nieba dla uczestników OSPY :D

jak będą za bardzo świecili, to zawsze możemy przenieść sprzęt pod obserwatorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.