Skocz do zawartości

Dalekie widoki na północy kraju


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno zdjęcie, które jest zrobione w kierunku jeszcze bardziej na wschód niż zdjęcie nr 5 powyżej. Musiałem wstawić w osobnym poście ze względu na przekroczone rozmiary poprzedniego posta ;)  Czy to nie są już aby delikatnie wyniesione tereny rosyjskiej części mierzei? Nie wiem już sam, pewnie wyleczycie mnie z błędu ;)

6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej Bartku
Jest teraz ładna pogoda to spróbuj zrobić jeszcze raz te zdjęcia ale o poranku przed wschodem słońca. Ustaw w aparacie ekspozycję na -0,3 eV i rób w trybie P lub A by nie podbijało ISO.
Podaj też dokładnie skąd bo ja wziąłem do symulacji to miejsce
Na ten moment co mogę powiedzieć to że jest to obiekt w okolicach Tolkmicka ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti, muszę Ci powiedzieć, że noszę się z tym zamiarem już jakiś czas, lecz niestety obecnie sytuacja jest troszkę specyficzna i niekiedy brak czasu na realizację zainteresowań, gdyż mój zakład pracy nie "stoi" i pracuję zarówno na zmiany dzienne jak i nocne. Natomiast będę się starał. 

Dzięki wielkie za porady a propos ustawień aparatu, każda rada jest dla mnie niezwykle cenna :)

Miejsce z którego robione było zdjęcie to 54.484307, 18.566603. Może delikatnie ale to naprawdę delikatnie w lewo, może delikatnie w prawo, ciężko jest mi super dokładnie określić, generalnie jest to ścieżka przy samej skarpie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie! Po raz drugi przesyłam zdjęcia wykonane z klifu orłowskiego, z trochę lepszą widzialnością niż ostatnio. Tym razem robione z nieco innej "miejscówki" - 54.486207, 18.568062

 

Wysoczyzna Elbląska wraz z wiatrakiem w Pagórkach, zabudowaniami (nie potrafię rozszyfrować w jakiej miejscowości bądź wsi
 się znajdują, ktoś pomoże?), oraz wieża znajdującą się przy plaży w Stegnie.DSC08202.thumb.JPG.08beeaa6ab6dc0c6806543c8ff175317.JPGDSC08212.thumb.JPG.f4755b68f3ff946394cf74b633399f3f.JPG

 

Dalsza część Mierzei Wiślanej na wschód od Wysoczyzny

DSC08226.thumb.JPG.5e9fda8a7b6b6b8861a0f9a91ec4b50b.JPG

 

Edytowane przez Bartodziej
  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę fotek z V 2018 roku - widoki z plaży w Rewie i Mechelinek na północ i północny wschód. Odległości rzędu 20-30 km szału nie robią, ale publikuję, gdyż biorąc pod uwagę, że 3 pierwsze zdjęcia robiłem z wysokości "0 m" (to znaczy z płaskiej plaży) to ilość detali całkiem niezła

 

Kuźnica z charakterystyczną wieżą Kościoła św. Antoniego, na pierwszym planie Cypel Rewski oblegany przez łabędzie

DSCN9153.thumb.JPG.97d4b2d753c55e0bc3ed048554815076.JPG

 

Chałupy

DSCN9151.thumb.JPG.f2072a8f47d548cbc1eeb557a1226423.JPG

 

Władysławowo, w środku panoramy Dom Rybaka i diabelski młyn obok

DSCN9156.thumb.JPG.103f0196928e2b5cab124b9918b36d60.JPG

 

Panorama Jastarni. W środku zdjęcia najmniejsza w Polsce latarnia morska i bryła hotelu obok niej

DSCN9161.thumb.JPG.1691dfccfb608e1f40de2931776d4bcc.JPG

 

Mocny zoom na Jastarnię - wieża kościoła, a pod nią plaża nad Zatoką i okolice molo

DSCN9164.thumb.JPG.525024fc9ae63beb068d12f0c95ed54c.JPG

 

Mocny zoom na centrum Helu - widać m in. wieżę Muzeum Rybołówstwa, plażę obok portu i deptak

DSCN9165.thumb.JPG.db9827fcc07feb3b809f7e2d044926d5.JPG

 

Cała panorama Helu - biała muszla w środku zdjęcia to budynek w porcie (już się gdzieś ten temat tu przewijał wcześniej :) ) a po prawej wieża latarni

DSCN9159.thumb.JPG.b3ba2a4b8b14a3a835630757aa664102.JPG

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek_S napisał:

Za to domy w Chałupach pięknie chowają się za krzywizną Ziemi. Tylko dlaczego są takie powyginane i to tylko w jednym miejscu: po prawej stronie, mniej więcej w 3/4 szerokości zdjęcia?

Nie wiem czy mówimy o tym samym ale to budynek kościoła św. Anny, zbudowany w bardzo ciekawym stylu (z tego co pamiętam nie uzyskano pozwolenia na budowę wieży), więc zbudowano go z takich trójkątnych bryłek i wygląda jak przechylony. I właśnie z powodu "braku wieży" bardzo łatwo odróżnić Chałupy od Kuźnicy i Jastarni gdy patrzy się z Rewy albo Pucka

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_św._Anny_w_Chałupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stahp napisał:

Nie wiem czy mówimy o tym samym

Trudno mi rozstrzygnąć, więc zrobiłem wycinek interesującego obszaru. Po lewej stronie wszystko wygląda normalnie, potem zaczynają się zniekształcenia - najpierw ściana, pozornie wygięta, jakby była z gumy. Potem czerwone dachy, rozsmarowane na dole. Po prawej znowu jest normalnie. Doszedłem do wniosku, że te zniekształcenia są mirażem dolnym i zarówno ściana z oknami, jak dachy, stanowią odwrócone obrazy tego, co widać wyżej. Gdzie indziej ich nie ma (dlaczego?), a może są, tylko nie rzucają się w oczy, bo wszystkie widoczne krawędzie budynków są ustawione prostopadle do powierzchni wody. Nad wodą musiała się utworzyć warstwa powietrza (nagrzana od wody?), w której temperatura bardzo szybko spadała z wysokością. Odwrotnie, niż przy inwersji :-).

Chalupy-krzywe.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie kadry z 2017 roku, tym razem z wieży Bazyliki Mariackiej na Starym Mieście.

 

Na pierwszym planie kawał historii - dźwigi stoczniowe i wieża twierdzy Wisłoujście, na horyzoncie natomiast Hel z dość wieloma szczegółami: budynki w porcie, Muzeum Rybołówstwa, kościół i dużo wysokich drzew :) Z tej perspektywy Zatoka wydaje się mieć szerokość większej rzeki. (na kable w środku kadru nie miałem wpływu, są dokładnie na linii centrum Gdańska - Hel)

 

DSCN8003.thumb.JPG.5822f237ae1e6670ff4abf756965fc6c.JPG

 

Pierwsza farma wiatrowa stoi pod Gdańskiem (Bogatka?), druga prawdopodobnie koło Nowego Stawu na Żuławach. Kawałek dalej w prawo zobaczyć można z tej pozycji Malbork (nie mam zdjęcia niestety, ale jeszcze kiedyś może skieruję mój aparat na południe i południowy wschód z tego miejsca)

DSCN7998.thumb.JPG.733209afcb24272eb8321d4947f742b2.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam :) To ja może podzielę się także tutaj obserwacjami, które dodałem kilka tygodni temu na grupie F'bookowej :)

Zdjęcia robione z Wieży Widokowej w Kolibkach (pogranicze Sopotu i Gdyni) w kierunku wschodnim (Wysoczyzna elbląska, Mierzeja wiślana i obiekty znajdujące się właśnie tam) 

 

Do Masztu RTON Jagodnik w okolicach Elbląga 68 km, do BTS Piaski- Krynica Morska ok. 60-65 :)

 

 

 

 

 

 

panorama.JPG

jagodnik rework.jpg

koniec mierzei.JPG

Edytowane przez Bartodziej
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapowiedź dobrej pogody w ostatnią Niedzielę skłoniła mnie do podjęcia drugiej próby obejrzenia przekopu mierzei (pierwsza, nieudana ze względu na totalny korek trasy Nowy Dwór - Stegna dwa tygodnie wcześniej) Tym razem byliśmy na miejscu przed głównym szturmem  turystów i przed nadejściem gęściejszych chmur.  Sam przekop robi potężne wrażenie zwłaszcza rano, odpowiednio oświetlony i po wejściu na wschodnią część ścieżki obserwacyjnej. Roztacza się  z niej piękna panorama samej budowy jak i  widok na zalew oraz  zatokę.  Po dotarciu na północny skraj trasy. będąc jeszcze kilkanaście m.n.p.m. wypatrzyłem lornetką coś co wygląda na górne kondygnacje gdyńskiego Sea Tower. W powiększeniu 12x jego charakterystyczny kształt był całkiem dobrze widoczny ponad horyzontem i to pomimo przyzwoitej odległości 52,5km (rano była  bardzo dobra przejrzystość) Na fotografii widać jeszcze  mniejszy obiekt nieco w lewo a jeszcze dalej jakieś solidne bloki.  Tutaj mam prośbę - czy ktoś pomoże to zidentyfikować ? (foto w kierunku zachodnim,  ogniskowa 200 mm)

Poniżej dodałem parę fotek z tej udanej dla mnie wyprawy.

 

IMG_9809.thumb.jpg.022f9872397799dc26f6ebff59d6c2fb.jpg

 

IMG_9765.thumb.jpg.1de7862c87da48d3911c961dc65c4fc3.jpg

 

IMG_9784.thumb.jpg.a6d306ec91ea6272bced6bc8def0401e.jpg

 

IMG_9846-1.thumb.jpg.9e97d26159621c11e7bf3b229622251c.jpg

Edytowane przez Art 69
lit.
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 22:58, Art 69 napisał:

 a jeszcze dalej jakieś solidne bloki.

 

 

Hej Art! Wg mnie są to białe bloczyska znajdujące się na blokowisku na gdańskiej Żabiance z rejonu ulic Pomorska-Gdyńska-Gospody a także Osiedla Wejhera :) Gratulacje, bardzo fajna obserwacja!

Edytowane przez Bartodziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Gmina Chojna, z 2 km od Kuropatnik. Sukces połowiczny, bo liczyłem na Fernsehturm w Berlinie, ale tę pewnie zasłonił las w okolicy najwyższego tu wzgórza Zwierzyniec. Ale to wzgórze które miałem, jakieś 30 metrów niższe, wystarczyło na Szczecin!

704688522_IMG_6124-Kopia.thumb.JPG.50d7c228fa17230a7b076c9a050964aa.JPG

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rosyjska część Mierzei Wiślanej widziana z wieży na górze Donas w Gdyni, z odległości do 80 km (17.05.2022). Granica państwa biegnie mniej więcej w 1/5 szerokości kadru po stronie prawej. Bardziej w prawo, po polskiej stronie widać wieżę Straży Granicznej w Piaskach (77,6 km). Miejsce prawdopodobnie ma potencjał na ponad 100 km, jednak wymaga to stabilnego termicznie powietrza. Co prawda trafiłem na warunki z bardzo dobrą widzialnością, ale ze względu na silne rozmywanie się obrazu zobaczenie minimalnie wystających wiatraków z takiej odległości było niemożliwe.

IMG_9432.thumb.jpg.a3e1264b7153ec3f74bc9dc09e4dfc5f.jpg

Edytowane przez łukaszw
  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B przypiął/eła ten temat
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Udało mi się powtórzyć widok Szczecina z okolicy Chojny. Miejsce blisko od poprzedniego, ale nawet lepsze-widok mniej zasłonięty drzewami, poniżej stoczni złapał się nawet kawałek rozlewisk Odry o 20-kilka km ode mnie. Tylko powietrze akurat falowało tego dnia.

O ile jestem w miarę pewien elektrowni Pomorzany, o tyle zagadką jest dla mnie konstrukcja tej samej co komin wysokości, której nie widać na zdjęciach elektrowni z bliska.

Szczecinzambony500modmasztu-Kopia.thumb.jpg.9245a2ad71c6db899147f5574182b9d6.jpg

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł W. napisał(a):

O ile jestem w miarę pewien elektrowni Pomorzany, o tyle zagadką jest dla mnie konstrukcja tej samej co komin wysokości, której nie widać na zdjęciach elektrowni z bliska.

Jedyne co przychodzi do głowy to Hanza Tower, pasuje kubaturą i chyba na zachód od Chojny byłeś bo wtedy pasuje między EC a Katedrą.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szczecin_Hanza_Tower_dron_(1).jpg

 

Następnym razem próbuj bardziej na prawo skierować aparat bo chyba tam byś złapał jeszcze komin w Podjuchach, taki wysoki chyba by można było z większej odległości nawet "trafić"? Czy coś przeszkadza?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Castro napisał(a):

Jedyne co przychodzi do głowy to Hanza Tower, pasuje kubaturą i chyba na zachód od Chojny byłeś bo wtedy pasuje między EC a Katedrą.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szczecin_Hanza_Tower_dron_(1).jpg

 

Następnym razem próbuj bardziej na prawo skierować aparat bo chyba tam byś złapał jeszcze komin w Podjuchach, taki wysoki chyba by można było z większej odległości nawet "trafić"? Czy coś przeszkadza?

Tak, to musi być Hanza. Linia prosta pasuje idealnie (punkt na zachód od Chojny i jeszcze od wsi Krzymów), wcześniej nie sprawdziłem, choć mimo to jestem zaskoczony że obiekt kilka km dalej jest tak samo wysoki jak elektrociepłownia. Zresztą podobnie z tą charakterystyczną bramą czy suwnicą stoczni. Może refrakcja coś pomogła.

A na prawo jak najbardziej były jakieś kominy, ale celowo skupiłem się na tym co dalej.

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.