Skocz do zawartości

Dalekie widoki na północy kraju


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie robione na klifie, wysokość może z 10m nad poziomem morza. Akurat zapomniałem zabrać lornetki ze sobą, szkoda może bym od razu wiedział co to.

 

PS. Aha, zdjęcie dokładnie robione było we wschodniej części Ustronia Morskiego, ale nie chciałem zagłębiać się w szczegóły (bo to zaraz koło Kołobrzegu).

Edytowane przez BartekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka zrobiona jakiś tydzień temu z wieży widokowej na Chełmskiej Górze (przedmieścia Koszalina).

Horyzont na prawo od wieży w odległości ok 58km - to mój rekord :)

 

chelmska_az178_ hor58km_a.jpg

Edytowane przez Awar
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiejszy (po dłuższym czasie) wypad z mega zoomem:

 

 

 

wyjście promu Stena Line zza Półwyspu Helskiego - 27 km, oraz wieża (latarnia w Krynicy???) na horyzoncie. Gdyby to była latarnia to 70km, ale też nic innego nie przychodzi mi na myśl, miejsce zrobienia zdjęcia to Klif Mrzezino, wys 18m, na 1 planie Rewa, dlatego też mi nie pasuje i raczej będzie to coś bliżej jak np Port Północny.

 

 

 

 

 

3201806_DSC00623.JPG

3201852_DSC00624.JPG

3201865_DSC00630.JPG

Edytowane przez tygryso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Miły wieczór w pięknych okolicznościach przyrody. Obłoków srebrzystych nie podano, więc naświetliłem kilka landszaftów.

Średnio daleka obserwacja : Gdynia widziana z Gdańska

 

DSC07341m.jpg

 

Trochę dalsza obserwacja : Hel widziany z Gdańska (to te kropeczki za rufą statku)

 

DSC07349m.jpg

 

Zastanawia mnie widoczne falowanie wody. Owszem, była totalna flauta, ale pierwsze zdjęcie to 5s, które powinny rozmazać falowanie. A drugie to 20s i spodziewałem się wody jako jednolitej masy.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie sądziłem, że będzie mi kiedyś dane coś zamieścić w tym wątku, a jednak :-). Po wielu latach przerwy, wybrałem się z rodziną nad morze i muszę stwierdzić, że to jest właściwa pora roku na wycieczki w tę część kraju. W sobotę, na Helu, podczas pięknej pogody, oczywiście czerpałem perwersyjną przyjemność z wypatrywania skrawków lądu i innych odległych obiektów nad wodą :-))). Zdjęcia są może z 5 m npm - lepiej się nie dało, ale i tak to i owo wyszło. Na pierwszym - Wysoczyzna Elbląska, na drugim - gdański industrial. Zagadka dla spostrzegawczych: gdzie jest statek-widmo?

Dodane we wtorek: jeszcze jedno zdjęcie, tym razem gdzieś w stronę ujścia (przekopu) Wisły lub nawet trochę bardziej na wschód. Prawdę mówiąc, nie wiem dokładnie, co przedstawia. Jest na nim mnóstwo turbin wiatrowych, ale gdzieś dalej na południu, bo widać było same wirniki.

Odległości: Wysoczyzna Elbląska z cypla - do 60 km, industrial z portu w Helu - jakieś 25-30 km, brzeg z cypla - około 30 km, wiatraki - ?

Hel-WysElbl-800.jpg

Gdansk-industrial-800.jpg

UW-800.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem wczoraj przyjemność być pierwszy raz na wieży zamkowej w Malborku. Czytałem tutaj kiedyś, że mozliwe jest zobaczenie stamtąd Gdańska (w szczególności kominów EC). Muszę to potwierdzić, ale też inne widoczne obiekty jak np. Zieleniak, maszt w Chwaszczynie i budowany wieżowiec Olivia Star. (To 50km w linii prostej). Miło mnie to zaskoczyło, bo jest bardzo dobrze widoczny (nawet dźwigi go budujace sie zarysowują). Zastanawia mnie jednak jaki budynek jest widoczny na prawo od kominów Rafinerii Gdańsk (Sea Tower?)

 

Nagrany film do obejrzenia na YT pod poniższym linkiem:

 

Edytowane przez Adrian Grodzicki
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Elektrownia w Ostrołęce widziana z wieży przeciwpożarowej Wach-Podgórze.

19.05.2017. Odległość ok. 25km (Fujifilm s5600, ekw. 380mm).

W tym roku ma ruszyć budowa elektrowni Ostrołęka C. Ma być to ostatnia budowa elektrowni węglowej w Polsce. Blok ma mieć 1000MW mocy. Koszt budowy to ponad 6 miliardów złotych. Pomysł urojony, ale taki mamy rząd, który nie potrafi patrzyć perspektywicznie i nie stawia na słońce i wiatr, lecz na przestarzałe paliwa kopalne.

 

Podgórze.JPG

mapa.jpg

Edytowane przez SylwekG
Dodanie mapki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.08.2017 o 19:18, Adrian Grodzicki napisał:

Miałem wczoraj przyjemność być pierwszy raz na wieży zamkowej w Malborku. Czytałem tutaj kiedyś, że mozliwe jest zobaczenie stamtąd Gdańska (w szczególności kominów EC). Muszę to potwierdzić, ale też inne widoczne obiekty jak np. Zieleniak, maszt w Chwaszczynie i budowany wieżowiec Olivia Star. (To 50km w linii prostej). Miło mnie to zaskoczyło, bo jest bardzo dobrze widoczny (nawet dźwigi go budujace sie zarysowują). Zastanawia mnie jednak jaki budynek jest widoczny na prawo od kominów Rafinerii Gdańsk (Sea Tower?)

 

Nagrany film do obejrzenia na YT pod poniższym linkiem:

 

Witam. Szkoda że nie zrobiłeś normalnych zdjęć, bo widać że zoom filmowania nie wyostrzył dokładnie. Co do obiektów to dostrzegłem maszt RTCN Chwaszczyno w odległości 60 km ;)  Co do Sea Tower to widać dwa duże, ciemne obiekty w 1:18 i 3:08. Skłonny jestem zaryzykować że widać go w pierwszej lokalizacji czyli w 1:18 i mamy wtedy 62 km :) 
Ten obiekt w 3:08 czyżby to Bazylika Mariacka? mysli.gif

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wczoraj nad moją betonową wioską przyprażyła słoneczna żarówka, więc skorzystałem z niezłej widoczności i biegając po pagórkach pocykałem widoczki. Czy widok z moreny czołowej to może do działu dalekie obserwacje z gór?

43861547_1463Hel.thumb.jpg.16c37e7478e395e5c3debf27fb0db2ed.jpg

Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 19:44, merti napisał:

Witam. Szkoda że nie zrobiłeś normalnych zdjęć, bo widać że zoom filmowania nie wyostrzył dokładnie. Co do obiektów to dostrzegłem maszt RTCN Chwaszczyno w odległości 60 km ;)  Co do Sea Tower to widać dwa duże, ciemne obiekty w 1:18 i 3:08. Skłonny jestem zaryzykować że widać go w pierwszej lokalizacji czyli w 1:18 i mamy wtedy 62 km :) 
Ten obiekt w 3:08 czyżby to Bazylika Mariacka? mysli.gif

Wieża w Malborku ma potencjał zwłaszcza że konkurencji w pobliżu brak. Niestety przyjemność ta kosztuje całkiem "nie wąsko" a  trzeba także trafić w pogodę  i mieć ze sobą statyw bo najczęściej porządnie tam wieje.   Za to widok wynagradza wszystko i Gdańskie obiekty przemysłowe widać ewidentnie. Mi nie udało się idealnie trafić ale charakterystyczne kominy rafinerii a także odległe o 47km dźwigi Portu Północnego zidentyfikować łatwo.

Panasonic Lumix FZ 200

 

P1030299_F.jpg

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ano ma. Z nudów pobawiłem się trochę w obliczenia, wieża a właściwie maszt ma wysokość 327 m nad poziom terenu na którym jest posadowiony. Horyzont (widnokrąg) ze szczytu tego masztu o ile teren jest wokół płaski będzie oddalony o około 65 km, jeżeli teren w okół będzie się obniżał to odległość ta wzrośnie o parę km. Jeżeli będzie się podwyższał to zmaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wieża TV w Miłkach widziana z odległości 48 km ze "szczytu" Gołdapskiej Góry -272m.n.p.m

Niewiele jej ubyło w porównaniu do poprzedniej obserwacji. Czwarte światło sygnalizacyjne na linii lasu. Byłem całe 100m wyżej. Pogoda nie dopisała do końca bo powstała mgiełka a w dzień było czysto.

 

dalekie.jpg

48,01km.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy może po tylu latach Waszym dziełem powstały kolejne dalekie obserwacje na północy Naszego pięknego kraju?  Jest to bardzo ciekawy temat , szczególnie dla mnie jako mieszkańca krzyżackiego Malborskiego Grodu i szkoda, że został w pewnym momencie przerwany, bo obserwacje były fantastyczne. Jeśli możnaby było "poruszyć" ten wątek na nowo, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez Bartodziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 15:45, Czarny napisał:

Zerknij sobie na ostatni wpis z portalu DO. To co prawda nie północne krańce Polski, ale też niż i wyciągnięto tu całkiem ładny dystans.

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/warszawa-z-przypek-i-mniszewa/

Oczywiście, portal DO obserwuję praktycznie codziennie w ciekawości kolejnych ujęć, obserwację którą przytaczasz również widziałem i jestem wielkim fanem takich "nizinnych" obserwacji. :) czekam na więcej takich smaczków, ponieważ niestety osobiście nigdy nie "bawiłem" się w dalekie fotografie, mimo że temat mnie mocno interesuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeglądając stare zdjęcia zauważyłem, że na jednej panoramie Poznania ujawnił się maszt w Śremie. Odległość ponad 53kmMsciszewo-opis.thumb.jpg.ccd6ea22cf0a02fb9b78bb3cdc562270.jpg

 

Zgadza się linia widzenia, pomiędzy pierwszym a drugim (z trzech, licząc od wschodu) wieżowcem na os. Lecha:

osLecha.png.e9b64270b1a8f6b0655835fdff1562bd.png

Powyższą linię widzenia sprawdzałem na stronie mapy.cz

 

Dokładne współrzędne punktu obserwacyjnego: Mściszewo 93m n.p.m. N:52°35'46" E:16°57'56

Pentax-M 200mm F4, 12.06.2016

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie. Jako że jest to moja pierwsza publikacja na astropolis i dopiero zaczynam realizować pasję obserwacyjną, proszę o wyrozumiałość, a także pomoc :)

 

Dziś wybrałem się na klif w Gdyni Orłowie, widzialność niestety nie była mega fantastyczna, lecz napewno niezła. O to co udało mi się ustrzelić. Zdjęcia robiłem mało "profesjonalnym"  aparatem Sony HX-200v , generalnie wstawiam zdjęcia w kolejności terenów z zachodu na wschód ;) 

 

 

1. Farma wiatrowa w okolicach Stegny oraz nowy wieżowiec w Jantarze po prawej stronie dość charakterystycznie wybija się ponad las

1.thumb.JPG.528c4c820f1613fbb68a8a684132c7b1.JPG

 

2.  Mierzeja Wiślana w kierunku wschodnim

2.thumb.JPG.0b35b62f4921cd24238c0f7ceb4d322d.JPG

 

3. Mierzeja Wiślana z Wysoczyzną Elbląską w tle (niestety bardzo słabo widoczną)

 

3.thumb.JPG.823dbefe98bc9ca90d2b57076dfea24a.JPG

 

4. To samo zdjęcie w przybliżeniu. Prosiłbym Was o pomoc w identyfikacji obiektu, który oznaczyłem strzałką

 

4.jpg.6333e4440abee22667f3aaca858c6e86.jpg

 

5. Dalsza część Mierzei w kierunku wschodnim z tym samym obiektem po prawej stronie kadru

 

5.thumb.JPG.c0f16bcc3512cfb9a9a1c3e84c2f1f49.JPG

 

Wiem, że jakość zdjęć nie powala, tak jak wspominałem, jest to mój debiut tutaj :)  jeżeli opis zdjęć jest "przestrzelony" i błędnie zidentyfikowane tereny, równiez proszę o wyleczenie mnie z błędu ;) 

 

 

 

 

Edytowane przez Bartodziej
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.