Skocz do zawartości

Dalekie widoki na północy kraju


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

27 lipca udało mi się sfotografować jeden z głównych celów DO na północy kraju a więc Rugię z Wolina. W załączniku przesyłam panoramę (to wersja wstępna, bo muszę jeszcze dopracować składanie kadrów - są pewne błędy). Od prawej północno-wschodnia część wyspy z miejscowością Sassnitz, dalej część południowo-wschodnia z jakąś wysoką budowlą (może latarnia morska). Bardziej z lewej północna część Uznamu z Peenemünde i całkiem z lewej reszta wschodniego wybrzeża tej wyspy. Maksymalna odległość to około 85 km właśnie w okolicy Sassnitz.

 

Wkrótce dodam jeszcze parę innych obserwacji z północy ;)

 

panorama1b.jpg

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 lipca udało mi się sfotografować jeden z głównych celów DO na północy kraju a więc Rugię z Wolina. W załączniku przesyłam panoramę (to wersja wstępna, bo muszę jeszcze dopracować składanie kadrów - są pewne błędy). Od prawej północno-wschodnia część wyspy z miejscowością Sassnitz, dalej część południowo-wschodnia z jakąś wysoką budowlą (może latarnia morska). Bardziej z lewej północna część Uznamu z Peenemünde i całkiem z lewej reszta wschodniego wybrzeża tej wyspy. Maksymalna odległość to około 85 km właśnie w okolicy Sassnitz.

 

Wkrótce dodam jeszcze parę innych obserwacji z północy ;)

 

panorama1b.jpg

 

ekstra!!! klimatyczne zdjęcie i super odległość!!! gratulację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 lipca udało mi się sfotografować jeden z głównych celów DO na północy kraju a więc Rugię z Wolina.

Przypomniał mi się temat widoczności Bornholmu z Polski. Przy tej okazji wpadłem na temat widoczności Bornholmu ze Szwecji. Podejmowaliśmy kiedykolwiek takie rozważania ? Ja nie pamiętam. Może mało interesujące ale zawsze coś ;)

Znalazłem coś takiego:

"Bornholm Vang | Bornholm (Weather station) Sweden at horizon" - http://members.chello.nl/~a.horlings/geo-sca2.html (na samym dole dwie kamerki, druga to zoom z pierwszej)

tu jest archiwum ale niestety z tej z mniejszym zoomem: http://www.bornholm.tv/stundenbild.php?b=19

pewnie jutro zniknie więc przeklejam:

webcam19.jpg

 

Czy to jest Szwecja ? Niestety na Bornholmie chyba nie wiedzą co to Panoramio i nie ma tam ani pół zdjęcia z wybrzeża, ani z w ogóle skądkolwiek. Symulacja w Heyu potwierdza możliwość takiej obserwacji choć trzeba by się wspiąć na najwyższe wzniesienie na wyspie które ma całkiem pokaźne 168m. Niestety Polski się stamtąd nie zobaczy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się temat widoczności Bornholmu z Polski. Przy tej okazji wpadłem na temat widoczności Bornholmu ze Szwecji. Podejmowaliśmy kiedykolwiek takie rozważania ? Ja nie pamiętam.

 

Podejmowaliśmy, a i owszem i to właśnie w tym wątku :-). Tomek znalazł nawet zdjęcie, które zamiescił w tym poście: http://astropolis.pl/topic/27085-dalekie-widoki-na-polnocy-i-w-centrum-kraju/page__st__28 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmowaliśmy, a i owszem i to właśnie w tym wątku :-). Tomek znalazł nawet zdjęcie, które zamiescił w tym poście: http://astropolis.pl...ju/page__st__28 .

Próbowałem zrobić taką symulację - widoczność 45 metrowej latarni morskiej na Bornholmie z latarni w Niechorzu, która ma również 45m i stoi na 20 metrowym klifie. Niestety nic z tego. Potrzebowalibyśmy bardzo silnego mirażu do takiej obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zainteresowały mnie fotki Bałtijska z tego posta. Patrząc na te zdjęcia oraz na zdjęcie satelitarne Bałtijska, mogę rozpoznać wieżę radarową Радарная башня на Балтийской Косе (54° 37' 47.89" N19° 53' 7.67" E ) oraz komin kotłowni? na terenie stoczni http://russian-west.narod.ru/gorod/interaktiv_karta/dostoprim/savod-90/dostop-savod-12.htm (54° 38' 25.91" N19° 54' 12.54" E).

Wydaje mi się - choć mogę się mylić - że powinna też być widoczna latarnia morska, ale jakoś nie mogę się jej dopatrzyć, może na zdjęciu w większej rozdzielczości coś więcej widać.

 

A jak już mowa o latarni – to przy okazji – latarnia w Porcie Północnym z latarni w Nowym Porcie. W tle Przekop Wisły? i Wysoczyzna Elbląska :szczerbaty:

post-20736-0-41849700-1315493005_thumb.jpg

Edytowane przez hp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj trafiłem na ten temat i przypomniało mi się zdjęcie sprzed 2 lat zrobione w w Gdańsku (Szadółki lub Kowale), po prawej stronie tęczy przebijają niewątpliwie Wzniesienia Elbląskie (bo nic innego w tamtym kierunku nie ma):

 

dsc0843a.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krańcach miastaElbląg w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej (a może jeszcze nie w parku) znajduje się zwana przez okolicznych `Górka Chrobrego`. Pewne źródło podaje, że jej wyskość wynosi 92 m n.p.m. . Można z niej dostrzec zamek krzyżacki w Malborku, albo elektrownię wiatrową koło Sztumu. Są to miejsca odległe po prostej linii o mniej więcej 35km. Obiekty te widocznę są dość wyraźnie. Oczywiście poza tym wspaniały widok na Elbląg to coś co wynagradza nam wspinaczkę :). Kiedyś będąc tam w nocy zdawało mi się, że widać światła latarni morskiej gdzieś na brzegu Bałtyku. Ale gdzie dokładnie i czy wogóle na pewno to nie potwierdzam, tylko moje spekulacje. Chciałbym znaleźć zdjęcie, jeśli się uda - dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu, szukając informacji o wiatrakach (by umiejscowić te, które mi wyszły na zdjęciu z Kolibek), trafiłam na forum Starego Pruszcza (aktualnie ta strona jest wyłączona) i tam były zdjęcia zamku w Malborku i farmy wiatrowej koło Sztumu widziane z Pruszcza.

Edytowane przez hp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no latarni to mogłeś widzieć kilka, na pewno w Krynicy (25 km) albo w porcie północnym (55 km) niewykluczone , że Hel (63km), byś musiał poszukać jaki sygnał jaka latarnia daje i wtedy łatwo zlokalizować. ta w Krynicy "daje" sygnały co 2 sekundy, natomiast port bardzo krótkie półsekundowe z przerwami półtora sekundy. z kolei helska co 5 sek.

ja mieszkam prawie przy zatoce puckiej, widzę przez okno dachowe latarnię w Rozewiu (aż "wali" po gałach), mam zaledwie 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to racja, światło błyskało cyklicznie, więc musiały to być latarnie morskie. Zresztą w linii prostej do linii brzegowej to chyba bliżej niż do Malborka :) Dołączam zdjęcie. Tak jak w poprzednim poście pisałem, jest to widok z Górki Chrobrego w stronę Malborka, widać Zamek Krzyżacki (mam nadzięję, że nie walę gafy).

post-20414-0-64678300-1315517917_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najdalszy, ale ładny widoczek.

Od prawej : Oksywie, Sea Koszmar Tower, klif orłowski

Bywalcy ropoznają więcej szczegółów (budynki Dalmoru, maszty MW itp.)

Bez większej łachy widać też Hel (sporo na prawo od tego kadru), ale najlepiej zimą, gdy drzewa na pierwszym planie nie mają liści i powietrze jest suche.

Gdynia01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Hela!

Hel01.jpg

Widok z latarni morskiej w Nowym Porcie. Widać miasto i latarnię helską. Ciekawe zniekształcenie obrazu tuż nad linią wody. Odległość ok. 25 km.

btw : z Mrzezina też jest dokładnie tyle (do miasta Hel).

 

Gdynia02.jpg

Gdynia - znów od Oksywia po Redłowo - pod innym kątem. Do Sea Towers ok. 18 km. W głębi Chylonia i chyba Grabówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest kadr z Oksywiem, Formozą, torpedownią i Rewą w tle? Mnie akurat ten fragment się nie udał.

Nowy Port z Orłowa - tylko ok. 10 km. Widać Morski Kościół Misyjny, Westerplatte, Siarkopol, kapitanat portu, latarnię morską, rafinerię

post-20736-0-65229600-1316297670_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadr z torpedziarnią - i tak, i nie.

Ujęcie z Wrzeszcza teraz całe wygląda tak:

Gdynia04A.jpg

 

Dwa lata temu wyglądało tak :

Gdynia04.jpg

Widoczna cała Kępa Oksywska, przy lepszej widoczności także torpedownia. To se ne vrati ...

 

Z latarni w N.Porcie (A.D.2011):

Gdynia03.jpg

 

Na deser :

Zatoka2003.jpg

Zatoka widziana z wieży telekomunikacyjnej na Jaśkowej Kopie. Zdjęcie z 2003.

Znajdź 250 szczegółów, które zmieniły się przez te lata!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj im robiło się ciemniej, tym bardziej przyzwoita była widzialność. Światełka masztów i latarni morskich :yes:

Hel (25 km)

post-20736-0-51046700-1318098692_thumb.jpg

Elbląg Jagodnik (ca 70 km)

post-20736-0-06011800-1318098861_thumb.jpg

Krynica Morska (ca 66 km)

post-20736-0-88802300-1318098957_thumb.jpg

I przy okazji zeszłoroczny wschód Słońca - w tym roku Słońce tak nie chciało wschodzić :no:

post-20736-0-06831200-1318099127_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.