Skocz do zawartości

Dalekie widoki na północy kraju


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie chciałem Wam podziękować za stworzenie i prowadzenie wspaniałej strony, którą śledzę niemal dzień w dzień od ponad dwóch lat, zazdroszcząc Wam zajmowania się hobby, które byłoby dla mnie chyba najpiękniejszym możliwym. Od ponad 3 lat mieszkam w Danii, więc ciężko mi by było wziąć się na poważnie za DO, ale być może wyśle kiedyś parę rzutów oka przez Mały Bełt na jakieś 40km...

A do rzeczy. Widząc w tym wątku polowania na Bornholm przypomniało mi się, że znalazłem kiedyś na sieci ładną obserwację w zbliżonych klimatach - klify na duńskiej Møn widziane z Rugii. Mam nadzieję, że nie powtarzam tego po kimś,

oryginalnie zdjęcie znajduje się na Panoramio, autora nie znam w żaden sposób.

Niby tylko około 55km, ale imho klasyczny klimat DO ;) Mam nadzieję wybrać się na Møn w przyszłym roku i rano zapolować w drugim kierunku. Pozdrawiam wszystkich miłośników DO.

post-20966-0-70041300-1321553831_thumb.jpg

Edytowane przez jutland
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Równie ciekawy widok jest z wieży widokowej na Górze Donas, najwyższego wzniesienia Gdyni.

Cały horyzont jest niczym nie przesłonięty, tylko trzeba trafić na dobrą widzialność. Od kwietnia powinna być otwarta. Trochę mniej można zobaczyć z wieży w Kolibkach.

http://www.gdynia.pl/wypoczynek/informator/241_50603.html

......................

Widok z Sea Towers - http://www.giga.miasto.gdynia.pl/

Edytowane przez hp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez ostatnie trzy dni były widoczne miraże, choć dopiero dzisiaj widzialność była dość przyzwoita B)

Mierzeja Wiślana

post-20736-0-42415200-1336077648_thumb.jpg post-20736-0-30690600-1336077700_thumb.jpg

 

Wysoczyzna Elbląska - Pagórki

post-20736-0-72239200-1336077794_thumb.jpg

 

To chyba Bałtijska Kosa

post-20736-0-24816700-1336077955_thumb.jpg

 

Hel - czy tu też jest miraż, nie wiem, może tak, może nie. Normalnie światło latarni jest nad horyzontem.

post-20736-0-87811500-1336078230_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poprzedniego posta - na Wysoczyźnie Elbląskiej rozciągnięte przez miraż jest Nadbrzeże. Przepraszam za pomyłkę.

I jeszcze jedna fotka z 3 maja - z efektowną wg mnie fatamorganą.

post-20736-0-94533900-1336579833_thumb.jpg

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy dosyć ładny z "mojej wiochy" widok Półwyspu i przecinającego zatokę Cypla Rewskiego.

 

ciężko mi udowodnić bo na zdjęciu nie widac (dużo bardziej w prawo, poza tym kadrem zresztą) ale przez 15*70 widoczny był zarys Mierzeji Wiślanej (od ujścia wisły w stronę Krynicy, bo Gdańska nie mógłbym zobaczyc, gdyż z tego miejsca obserwacji Kępa Oksywska zasłania).

 

dsc3057s.jpg

 

ok. 1 cm od prawej krawędzi zdjęcia na cyplu widać czarny"słupek" - to krzyż w Rewie, natomiast dalej w lewo ok. 2 cm biały punkt nad cyplem - to spadochron kitesurfera, przez lornetę mozna było rozróżnić kolory strojów i widac nawet było smmugi fal pozostawianych przez surferów :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze "żaglóweczki" koło Rewy i nietypowy bardzo kontenerowiec na horyzoncie (kiosk statku wygladał jak latarnia morska:)

 

ssc3062.jpg

 

image nie chce mi przyjąć duzego pliku dlatego marnie z jakością po pomniejszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej ;)

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum ;) od pewno czasu przeglądam DO i zainteresowałem się dalekimi obserwacjami.

Jednak daleko nie zajdę, to za sprawą obiektywu Nikon'nowskiego 18-55 VR.

Zobaczcie co mi się udało "ustrzelić"

 

1.Wejherowo, wieżowiec, piętro 10.

 

W prawej części zdjęcia kościól w Redzie(6,43 km). Zastanawia mnie co znajduję się nad a właściwie za wieżą kościoła - biały, szary obiekt. Czyżby bloki, wieżowce na Pogórzu?

Po lewej stronie skarpy w Kazimierzu widać budynki wsi Mosty

8367987.jpg

 

 

2. Wejherowo, Kalwaria. Widok na farmę wiatrową w Gniewinie - ok 18,50 km

8368159.jpg

 

3. Gowino k.Wejherowa, również widok na farmę wiatrową w Gniewina. Odległość - ok. 17,50 km

8368204.jpg

 

 

Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Widoki z twojej miejscowości nie powalają ale zawsze możesz też polować na industrial lub telewizyjne wieże nadawcze. W kierunku morza masz pewnie możliwość podziwiania miraży, zazdroszczę... I jest już też pierwsza zagadka do rozwikłania (fota 1) dla ciebie więc powodzenia :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawej części zdjęcia kościól w Redzie(6,43 km). Zastanawia mnie co znajduję się nad a właściwie za wieżą kościoła - biały, szary obiekt. Czyżby bloki, wieżowce na Pogórzu?

Czy to to nie to?

https://maps.google.pl/maps?q=54.580507,18.442565&ll=54.582248,18.446195&spn=0.007785,0.022724&num=1&t=h&z=16&lci=com.panoramio.all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Szymiec, akurat ja widzę te bloki na Pogórzu (jeżeli już to zobaczyłeś to są 3 wieżowce z ul. Steyera) od siebie z Kępy Puckiej ale najlepiej sprawdź przez lornetkę.

 

ja z Mrzezina widzę przez Kępę Oksywską Sea Tower w Gdyni (ponad 15 km) a kilka dni temu zobaczyłem na północy wieżę we Władysławowie (przez 15*70 było widać obok wieży fragment młyńskiego koła z wesołego miasteczka), odległość 17 km.

 

powinieneś poszukać wieży widokowej w Gniewinie, może ją zobaczysz (podobno z tej wieży widać Wieżycę)

 

 

 

 

jako ciekawostkę dodam, że na skarpie w Kazimierzu (widocznej na 1 zdjęciu) w czasie II WŚ Niemcy zawieszali płótna o wymiarach kilka na kilka metrów i ostrzeliwali je w ramach ćwiczeń z niedalekiej (6-8km) Góry Markowca w Rumi (znajdowały się tam umocnienia i bateria p-lot)

Edytowane przez tygryso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co znajduję się nad a właściwie za wieżą kościoła - biały, szary obiekt. Czyżby bloki, wieżowce na Pogórzu?

 

 

przed chwilą byłem sprawdzić bo mi spać to nie daje, to jest raczej fragnent komina (dosyć dużego, szerokiego) przed wieżowcami. z mojego punktu obserwacyjnego zauważyłem, że wieżowce są znacznie niżej dla obserwatora patrzącego od strony Wejherowa, komin jest wyżej i bliżej, gdyby wieżowce były widoczne to komin musiałby być na 1 planie i do tego na Twoim zdjęciu dosyć dobrze widoczny.

 

ssc3218.jpg

Edytowane przez tygryso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.