Skocz do zawartości

Słońce 17.05.09


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

N8"F5+EOS 300D/ND5

49x1/1600s ISO 200

Całość złożona w deep sky stacker.

TIF waży 36MB,chętnie bym gdzieś go umieścił,aby fachowcy od słońca mogli poszaleć.

Czy da się bardziej wyciągnąć granule?

Jaki czasy są korzystniejsze by uchwycić więcej szczegółów?

kopias.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlody188,dzięki :)

http://rapidshare.com/files/234551058/CRW_3161.CRW.html

Do działa....dzieła.

 

nie ma sprawy ;)

a zakładałeś tam konto, czy wrzuciłeś tak luzem, od razu?

bo jeżeli luzem to jest limit 10 ściągnięć. jak coś zrobię uploada do Siebie na konto i więcej osób będzie mogło pobrać :)

 

Pozdrawiam.

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wrzuciłem.

Ja myślę,że 10 ściągnięć i tak starczy :)

 

jak jednak będzie więcej chętnych to bez problemu mogę wrzucić do siebie na konto i będzie można pobierać do woli :).

jednego slota z 10 ja wykorzystałem ;) później spróbuje to przeanalizować, tymczasem pora spać.

 

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońca jeszcze nigdy nie obrabiałem, ale kiedyś trzeba zacząć. Poza tym uczyć obróbki się trzeba, więc skorzystałem z materiału.

Nie wiem, czy bardziej tu widać granule, czy jakieś szumy, no ale mi się akurat takie Słoneczko podoba.

CRW_3161.jpg

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się tym pobawić, ale zdjęcie jest troszkę nieostre. Niby niewiele, ale granulacja jest bardzo mała i ostrość musi być ustawiona w punkt plus dobry seeing. Inaczej nic z tego nie będzie. To co uchwyciłeś na zdjęciu, to po prostu szum wzmocniony agresywną obróbką. Następnym razem proponuję wykonać wiele prób minimalnie zmieniając położenie focusera, w końcu trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wywołałem RAWa - bez ruszania jakichkolwiek wartości - jedynie krzywe poprawiłem na LINEAR (żadnych podnoszeń contrastu :Boink: )

2. rozciągnąłem histograma obrazka - żeby było od początku do końca

3. zrobiłem grejskejla :szczerbaty:

potem tylko zabawa w krzywych i wyszedło mi takie cóś

nie łoszczyłem ani trochę bo i po co

 

1.jpg

 

chyba z tą ostrością to tak rzeczywiście jest - może by tak jaką maskę na wlot rury ?? przy PST robiłem z 2 otworasami i ostrość miałem jak mi słonka się zlały w jedno :Beer:

a do przeprocesowania to chyba jeszcze nie doszło co ?? :blink:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie Tadeo,za późno zaqmałem,że źle wkleiłem temat

Może moderator przeniesie ten temat do odpowiedniego działu?

Co do ostrości to teraz widzę,że macie rację,lecz jakby nie było trudno ustawić ostrość bez jakiegoś punktu zaczepienia np.plamy.

Następnym razem się poprawię

P.S Czy ekspozycje 1/1600 są odpowiednie,czy raczej "cykać" na 1/800 s itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.