Jump to content

Discovery


Łukasz
 Share

Recommended Posts

Zgadza się, jest to wielkie źródło wiedzy nie tylko dotyczącej astronomii, ale i wielu innych nauk. Sposób, w jaki na "Discovery" przedstawia się wszystkie te zagadnienia stanowi wyśmienitą zachętę do zainteresowania się danym tematem. Szkoda, że w szkole tego nie praktykują. ;-)

 

Chciałbym tylko zauważyć, że i na "Discovery" się czasami mylą... i niekiedy aż uszy opadają... na szczęście nie często... ;-)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Fakt, na Discovery myla sie okropnie... pociecha niejaka jest fakt ze nie myla sie jedynie polscy tlumacze. Swoja droga co za idioci to tlumacza, kiedys ogladalem program o ssakach morskich i dowiedzialem sie ze orka dorasta do 360m dlugosci... A juz zupelnym skandalem jest dla mnie puszczanie spolszczonych reklam Discovery w ktorych niedosyc ze brak polskich znakow i zamiast nich sa jakies krzaki, to jeszcze roi sie od literowek...

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

We wtorki od 21.00 jest wieczór nauki na discovery. O 23.00 "Planety"

 

Discovery science jest fajnym programem i byłby jeszcze fajniejszym gdyby nie to że dość często puszczają kompletne bzdury o UFO. Mogliby puścić poważniejsze programki......

Link to comment
Share on other sites

We wtorki od 21.00 jest wieczór nauki na discovery. O 23.00 "Planety"

 

Discovery science jest fajnym programem i byłby jeszcze fajniejszym gdyby nie to że dość często puszczają kompletne bzdury o UFO

 

racja 8)

Link to comment
Share on other sites

Mi tam brakuje programów właśnie o samych teleskopach. Te pierdoły o ófo winny być pokazywane z czerwonym znaczkiem bo potem młodzi, ot taki banan (typ z mojej starej klasy, jeżeli ktoś nie przyjdzie do szkoły to zawsze podczas śledzwa bierze pod uwagę porwanie przez obcych..... no comment.....) chłoną ten syf.... :x

Link to comment
Share on other sites

ja myślałem że tematy i poziom kanału będzie adekwatny do nazwy "science" , ale nie jest tak w 100% , przynajmniej 4 razy dziennie puszczają jakieś bzdety typu wlaśnie ufo lub coś o duchach :roll:, ja też spodziewałem się przynajmniej paru programów mówiących o teleskopach, ale jak dotąd z żadnym się nie spotkałem :Cry:

Link to comment
Share on other sites

discovery spada na psy 8) mam science, travel, civilisation, animal planet i podstawowe tzn. zwykłe discovery i za każdym razem coś się na nich powtarza ze 3 razy dziennie a w dodatku to co leci np. dziś na science bedzie jutro lecieć 2 razy na animal i civilisation :( masło maślane i tyle

Link to comment
Share on other sites

Ja już żadko kiedy oglądam te bzdury na science które zresztą i tak są ciągle powtarzane. Na discovery jest fajny program (może nie koniecznie powiązany z astro). WYSYPISKO

 

Racja Ati,ten program jest super!!!!!!!!!

 

Szkoda że te programy są o 23

Link to comment
Share on other sites

a na science dzień w dzień leci jakiś program dotyczący astronomii o 21 : chyba 45 pomijając to że jest on powtarzany też dzień w dzień ten sam program ............................... :D to to naprawdę bardzo fajnie :roll: 8)

Link to comment
Share on other sites

Jestem tu ponownie ponieważ chcem publicznie wyrazić moje uczucia dotyczące programu "discovery" jaki czulem w pewien wieczór. Otóż jest wtorek godz 21.00. Myśle sobie- "OOO.. Teraz będzie wieczór nauki na discovery i mój ulubiony program planety". No więc robie se kanapki na zapas gasze światło siadam przed telewizorkiem zajadam się kanapami i oglądam se wieczór nauki. Wygodnie siedząc przed ekranikiem i już w 3/4 oglądając wieczór nauki z niecierpliwością czekałem na mój ulubiony programik "planety". No wieć nadchodzi godzina 23.00. Już powinien zacząć się mój program- myśle sobie z niecierpliwością. I oto jest!!!!!!! Już się zaczął!!!! Cały tydzień na to czekalem i.................................................NAGLE moje wszelkie nadzieje padły w gruzach a moje uczucia zostały zhańbione :evil: :evil: :evil: :evil:

I wyobraźciee sobie że zamiast ujżeć program "planety" zobaczyłem jakiś stary dokumantalny program o wojnach...... :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!:

W tamtym oto momencie straciłem nadzieje na dobre programy o astro :Cry::Cry::Cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.