Skocz do zawartości

Życie poza Ziemią


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

JAK MIAŁ BYM WYBIERAĆ TO SAM BÓG. BO TO CO ,NP. MÓWI BIBLIA JEST POPROSTU DLA MNIE ŚMIESZNE OCZYWIŚCIE OGÓLNE ZASADY MORALNE JAKIE Z NIEJ WYNIKAJĄ SĄ OK. ALE JEZUS,WSZELKIE CUDA CZY POWSTANIE CZŁOWIEKA TO BAJKI, NO I JESZCZJO TE ŚWIĘTA :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitrek a nie przyszło Ci do głowy że stworzenie człowieka w jeden dzień nie należy odbierać dosłownie. Bóg mógł tylko nadać prawa które przy pomocy ewolucji sprawiły nasze powstanie, podobnie reszty cudów tego wszechświata .Bóg nie musiał pstryknąć palcami i już była Ziemia. Wystarczyło że nadał zasady które do tego doprowadziły, nie koniecznie w jeden dzień. Dziwię się czemu kościół nie przyjmie takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na serio to dla mnie jest to poprostu mniej skomplikowane 8) ja mogę wcisnąć boga tam gdzie czegoś za chiny nie mogę pojąć tak jak wielu ludzi to robi nie wiedzą skąd się wzieli na tym świecie i skąd wogóle on sam się wziął, no to zwalają wine na kogo? :shock: na boga :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDev napisał:

 

pitrek, w pełni się z tobą zgadzam. Po prostu to jest za mało prawdopodobne, żeby tam nic nie było!!!! Zdanie z kontaktu jest piękne, sam film jest piękny, ale niestety rozbudza w ludzich tak gorące nadzieje, że w obrębie naszego gwiezdnego sąsiedztwa żyje móżdżek. Trzeba sobie zdać sprawę, że jeśli istnieje to gdzieś dalej - M31, byłoby za pięknie. Gdzieś, w jakiejś odległej galaktyce wg mnie prawie na pewno istnieje.

 

 

Tu nie chodzi wcale o odległość chociarz dla sceptyków może i tak bo oni twierzdą że jeżeli by istniało życie blisko nas to byśmy się o tym dowiedzieli (ale jeśli istnieje w formie bardzo prostej lub na etapie w jakim my teraz się znajdujemy czyli na poziomie techniki niepozwalającej nam na podróże na wielkie odległości to też nici z "kontaktu"), tu chodzi o los, gdzie rzuci życie (przy sprzyjających warunkach oczywiście) tam ono będzie, nawet gdzieś w naszej galaktyce, nawet mnogo i to może "blisko" nas tylko w prostej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do załamania na giełdzie wystarczy zwykła plotka albo umiejętne działanie mające na celu doprowadzenie do tegoż załamania i Obcych tu nie potrzeba. Większość ludzi to panikarze. :lol:

Co działo się w Stanach Zjednoczonych kilkadziesiąt lat temu, kiedy w zwykłej audycji radiowej ogłoszono że wylądowali OBCY, ludzie też wpadli w panikę. :wink:

Mi by to nie przeszkadzało gdyby okazało się, że jest jakaś inna rasa ludzi spoza np. innego wymiaru, bądź Systemu Słonecznego. :wink:

Galaktyka to też taka "mała wioska". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie świat nie jest gotowy na odkrycie inteligentej cywilizacji. Ludzie reagują właśnie na plotki tak gorąco, że strach pomyśleć co by się stało przy faktycznym odkryciu.

 

Tu nie chodzi wcale o odległość chociarz dla sceptyków może i tak bo oni twierzdą że jeżeli by istniało życie blisko nas to byśmy się o tym dowiedzieli (ale jeśli istnieje w formie bardzo prostej lub na etapie w jakim my teraz się znajdujemy czyli na poziomie techniki niepozwalającej nam na podróże na wielkie odległości to też nici z "kontaktu"), tu chodzi o los, gdzie rzuci życie (przy sprzyjających warunkach oczywiście) tam ono będzie, nawet gdzieś w naszej galaktyce, nawet mnogo i to może "blisko" nas tylko w prostej formie

 

Pitrek, zauważ że my tu rozmawiamy o inteligentnich formach życia!!! Proste organizmy żyją być może na Europie, a może nawet na Marsie (choć co do tego mam mieszane podejście).

Chodzi mi tu o coś w rodzaju "gęstości". Jakby, jak ja to nazywam "zagęszczenie życia" było duże, odległości między inteligent. cyw. byłyby mniejsze. Ale chyba niestety nasz życiowy roztwór to rzadka zupa i odległości między inteligentnymi cywilizacjami są spore, a nawet niewyobrażalne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a z innej beczki to ostatnio doszedłem do wniosku że świadomość "szeroka" jest niebezpieczna dla psychiki im więcej wiem tym mi gorzej , im bardziej jestem świadom ogromu wszechświata tym bardziej czuje się samotny i tak dalej to jest okropne :( dla słabego psychicznie człowieka to może grozić jakąś depresją :lol:

 

p.s gadam od rzeczy no ale muszę się wygadać żeby było mi lżej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Lema muszę się z nim zgodzić-życie pewnie gdzieś istnieje ale problemem jest tzw. okienko kontaktu" czyli okres kiedy kontakt jest w ogole technologicznie i "mentalnie" mozliwy. To jest podstawowy problem

nawet większy niż kłopoty "czasowe" wynikające z teorii nieoznaczoności.

 

Czlowiek na Ziemii rządzi ułamek czasu trudno postulować aby w tym ułamku akurat gdzieś w kosmosie powstało (i nie zdechło) życie zdolne się z nami porozumieć.

 

Przykład: neaderlandczyk wykluty na innej planetce mając do dyspozycji

telewizor marki (keine werbung) powiedzmy X nie dość że nie zwrociłby na niego specjalnej uwagi ale nawet nie przyszłoyby mu do łba zastanawiać się co za diabeł to wykonał i po co. Być może jesteśmy zasypywani morzem informacji o obcych ale g. możemy zerejestrować z uwagi na brak wiedzy i zdolności rozdzielcze naszego sprzętu.

Na razie aby złapać pojedyńcze neutrina zakopujemy się jak jaskiniowcy 50m pod ziemią. Tak więc problemem jest nie tyle istnienie cywilzacji co istnienie ich na jednym poziomie kulturowo-technologicznym. Chociaż Lem napisał kiedyć, że mrówki też mają sporo pożytku z martwego filozofa, więc może coś nam skapnie w przyszłości przy okazji tak z utęskieniem i entuzjastycznie oczekiwanego KONTAKTU.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wytlumaczyc cuda zwiazane z istnieniem Boga w dzisiejszych czasach wszelakie objawienia,sw.Ojciec Pio, ludzie ktorzy przezyli smierc kliniczna(sam mialem okazje z takim rozmawiac)czy to tylko ich chora psychika czy bujna fantazja :shock:

A i tak kazdy(no moze w 99%)kto nie wierzy w Boga na starosc uwierzy,a wtedy moze byc za pozno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.