Skocz do zawartości

Życie poza Ziemią


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

ale na co zapóźno :?: przecie jak ktoś nie wierzył w boga przez większość swojego życia a przed śmiercią nagle go olśniewa a był w swoim życiu mało grzeszną owieczką to mnie się wydaje że wszech dobry i łaskawy stwórca :przytulas: powinien go przyjąć w niebiosa :roll: :? 8)

 

a co do cudów to można wymieniać przeróżne warjacje tego zjawiska i dla mnie to jest poprostu jedna wielka ściema najbardziej mnie śmieszy to z maryją na szybie, kominie, ścianie,.............starsze babcie mają naprawdę bujną wyobraźnię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem twoje zdanie, ale zauważ że większość ludzi na tym forum believe in God, i mogłbyś być trochę mniej bezpośredni :x :? Niektóre takie zjawiska, a może nawet większość były zjawiskami naturalnymi, ale ja uważam że niektóre nie powstały 'z powietrza' :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta stronka jest świetna http://www.racjonalista.pl 8) :twisted:

 

Ambrose Bierce

 

"Religia - córka Nadziei i Strachu, tłumacząca Ignorantom naturę Niepoznawalnego."

 

ALBERT EINSTEIN

 

" Nie potrafię sobie wyobrazić Boga, który karze i nagradza stworzone przez siebie istoty i którego zamiary wzorowane są na ludzkich - słowem - Boga, który jest odbiciem ludzkich ułomności. Nie wierzę też, by człowiek mógł przetrwać po śmierci swego ciała, choć ludzie słabego ducha wierzą w takie rzeczy, kierowani strachem lub pożałowania godnym egotyzmem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Pitrek jak chcesz byc niewierzacym to i tak bedziesz jak tobie dobrzze z tym , mi jest dobrze wierzyc wiec nie ma sensu przedkladac sobie przykladow wiary czy nie , najprostszym przykladem dzialalnosci Boga jest Jezus ale o tym juz pisales, ze to bujda wedlug Ciebie

A co do slow Einsteina to on za normalny to nie byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ludzie są dziećmi Boga. Zostali stworzeni na obraz i podobieństwo, niestety z rozlicznymi wadami co widać i słychać na codzień. Ludzkość w której jest być może nieusuwalna skaza nienawiści, zazdrości, wojowniczości, złodziejstwa itp. i często niegodna imienia dzieła Boga.

Pitrek niestety nie można wszystkiego wytłumaczyć racjonalnie, zmierzyć i zważyć. Nieraz czegoś nie widać a jest. Nie spotkałeś się nigdy ze zjawiskiem zwanym opatrznością, głosem wewnętrznym, który mówi abyś coś zrobił bądź zaprzestał? - Bo ja kilka razy spotkałem się z tym nadzwyczajnym zjawiskiem.

Czy wierzysz w przeznaczenie i w to, że każdy ma do wykonania jakiś plan (m.in. czynienia dobra lub zła) z którego jest rozliczany?

Jaki byłby sens istnienia człowieka, gdyby był nierozliczany ze swoich czynów, jakby wyglądał wtedy Świat?

Jeżeli piszesz o kosmitach to też zadam pytanie - kto stworzył w takim razie kosmitów?

Nawet prymitywne plemiona wierzą w Bóstwo lub wiele Bóstw, którym składają ofiary i oddają cześć. Właściwie istnienie człowieka zawsze było związane z wiarą w kogoś, kto jest ponad, otacza opieką i chroni przed "złym".

Myśląc też o powstaniu czegoś z niczego podczas np. Wielkiego Wybuchu i tak w końcu dojdziemy do pytania np. co było przed Wielkim Wybuchem i skąd się wzięło to coś, co wybuchło i zaczęło się rozrzerzać. Mogą być to tylko rozważania filozoficzne które też są oderwane od rzeczywistości.

W mitologii Sumerów też występuje podanie że na początku był tylko Bóg.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste skoro od początku tej dyskusji mówię że jestem ateistą to po co pytanie kto stworzył ewentualnych obcych- to nie ma znaczenia :?

a jeśli chodzi o przeznaczenie to z jakiej racji moje i tylko moje życie i to co zrobię jutro ma być jemu podległe :?: :evil: to po co ja żyję skoro mam "wypełniać" jakąś "misję" to idę skoczę sobie przez okno i będzie mission complete i The End

 

P.S. skoro coś istnieje to zawsze jest możliwość wytłumaczenia tego racjonalnie ( możemy najwyżej nieposiadać wystarczajacej wiedzy na sensowne i racjonalne wytłumaczenie tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu sie juz tak mylilo ze wszystko jest mozliwe do wytlumaczenia,i Ty nie jestes pierwszym co tak bladzi,niestety wszystkiego nie wytlumaczysz i nigdy nie posiadziesz takiej wiedzy ktora Ci na to pozwoli,a jezeli dasz rade :shock: to ja bede mial kilka pytan :D

A o co chodzi Tobie z tym przeznaczeniem ??aa i po co Ty wogole zyjesz,tak o sobie??bo zyjesz??

Nie badz smieszny,bo tym swoim mysleniem to tworzysz boga z samego siebie jako czlowieka a wiesz ze tak nie jest :? nawet w starozytnosci Faraonowie uwazali ze sa synami bogow a nie samymi bogami.

A jednak jest Ktos nad nami i to przez K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dobrze sobie zdaję sprawę że nie wytłumaczę nawet malutkiej cząsteczki niewytłumaczonego (znowusz nie bierzcie mnie za takiego porwańca :lol: ) pozatym nie jestem ani naukowcem czy filozofem 8) aby było mi to dane, jednak uważam że wraz z upływem czasu będziemy mogli zrozumieć coraz więcej niezrozumiałych dla nas rzeczy i zjawisk

co do pytania o co mi chodzi z tym przeznaczeniem, to go nie rozumiem :?

(przecież ja tylko mówię o bezsensowności stwierdzenia że naszym bytem kieruje jakieś przeznaczenie) i gdzie ja napisałem że żyję tak , o sobie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i do konca to nie bo mamy rozum dany nam przez Boga ktorym sie kierujemy ale jest jakies niewytlumaczalne cos co w kazdego zyciu ma miejsce.Cos jest nam dane doswiadczyc w zyciu a czegos nie mozemy,i to nie dlatego ze to nasza wina takie bylo nasze przeznaczenie,a tutaj zlapalem Ciebie Pitrek :D

pozatym nie jestem ani naukowcem czy filozofem  aby było mi to dane,
widzisz sam mowisz ze nie bylo Ci dane zostac kims innnym,czyli cos innego jest co nad nami stoi i rozdaje karty :D

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe moze to juz zakonczymy bo tu sprawdza sie mysl Twoja(ze racjonalnie nie da sie tego wytlumaczyc bo mamy za malo wiedzy)jak i moja (ze to jest zagadka i za zycia tego nie pojmiemy)fajny temat ale najlepiej to o takich sprawach pogadac przy jakims trunku :D

w cztery oczy :lol:

Pozdrowko wszystkim wierzacym i nie wierzacym :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przysluchuje sie tej rozmowie i jedno jest na 100% pewne, ze do porozumienia w tych sprawach nigdy sie nie dojdzie.

jesli o mnie chodzi to popieram zdanie pitrka, ja osobiscie potrzebuje dowodow na istnienie 'tego kogos', ktory nade mna ciagle czuwa i jak narazie ich nie znalazlem, a watpie Piatal czy jestes w stanie dac mi taki dowod na istnienie Boga.

Nie twierdze ze On nie istnieje, bo naturalnie moge sie mylic, ale jak narazie nie mialem okazji Go spotkac a po tym co sie oglada w wiadomosciach to wydaje sie ze Bog juz znalazl inne owieczki chyba na innej planecie bo my juz mu sie wymknelismy spod kontroli.

Czesto sie slyszy cos takiego "bo Bog tak chcial", tak sobie to tlumacza wierzacy, ale jak chcial, zeby zabito cala rodzine wraz ze swoimi dziecmi, albo zeby spadl samolot z 300 niewinnymi osobami na pokladzie, a np. taki Saddam, ktory mozna powiedziec jest wcieleniem diabla bedzie sobie jeszcze dlugo spacerowal po naszym swiecie, dlaczego jemu nic sie nie dzialo przez taki dlugi okres czasu, a male dzieci gina za co ?? za grzechy starszych ??

To jest bez sensu gadanie, bo ani pitrek nie przekona Cie Piatal do tego ze Boga nie ma ani Ty jego nie przekonasz ze Bog jest.

Wydaje mi sie tez ze to czlowiek a raczej jego umysl potrzebuje czegos takiego jak wlasnie Bog, zeby moc z kims porozmawiac w ciemna noc, albo wtedy kiedy nie ma sie juz do kogo zwrocic o jakakolwiek pomoc, wtedy czlowiek siega do Boga i prosi go o cud.

heh dzisiaj na discovery lecialo o Nostradamusie, ciekawy byl kawalek o tym, jak sprzedawaly sie jego przepowiednie, mianowicie w latach w ktorych byl spokoj i praktycznie nic sie nie dzialo, sprzedaz tego dziela drastycznie spadala, a rosla niebotycznie jak tylko wybuchalo jakies powstanie czy woja, lub wybuchala jakas zaraza, po prostu ludzie sa w stanie w takich okolicznosciach uwierzyc w rozne rzeczy i malo tego, oni tego wszystkiego potrzebuja i tak samo jest z Bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakoncze to optymistycznym akcentem :D" Dzieki Bogu mamy wszechswiat i jest co robic w ciemne gwiazdziste noce"

bez wzgledu na nasze poglady badzmy razem, tworzmy wspolnote :astrobrac: , a jak sie nie spotkamy za zycia to wierze ze ..... znacie moje zdanie :D

P.S:a w tej walce o to kto kogo przekona to jestem na przegranej pozycji bo wiadomo ze trudniej jest cos udowodnic a latwiej z gory to negowac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
tak przysluchuje sie tej rozmowie i jedno jest na 100% pewne, ze do porozumienia w tych sprawach nigdy sie nie dojdzie.

jesli o mnie chodzi to popieram zdanie pitrka, ja osobiscie potrzebuje dowodow na istnienie 'tego kogos', ktory nade mna ciagle czuwa i jak narazie ich nie znalazlem, a watpie Piatal czy jestes w stanie dac mi taki dowod na istnienie Boga....... a np. taki Saddam, ktory mozna powiedziec jest wcieleniem diabla bedzie sobie jeszcze dlugo spacerowal po naszym swiecie

Bóg już wysłuchał twoje żale dRvECtoR, Saddam Siedzi i masz w reku sprawczy dowód na jego istnienie, posadziłeś wcielone zło swoją prośbą :wink: :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg już wysłuchał twoje żale dRvECtoR, Saddam Siedzi i masz w reku sprawczy dowód na jego istnienie, posadziłeś wcielone zło swoją prośbą

 

ale facet zyje, a niektorzy dobrzy ludzie nie dozyli nawet 1/3 jego wieku, o to mi chodzi.

hehe a pozatym napisalem to juz po fakcie jak go posadzili :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.