Skocz do zawartości

POMOCY - konfiguracja sieci IT


Rekomendowane odpowiedzi

proste rozwiazanie

 

obserwatorim - klasa sieci C - podsiec 192.168.0.0/24

nieruchomosc 1 i 2 - klasa sieci C - podsiec 192.168.1.0/24

 

statyczny routing na komputerach - skierowanie ruchu dla sieci 192.168.0.0/24 na obserwatorium, a default gateway na nieruchomosc 1 i pozamiatane, jesli polaczenie bedzie z nieruchomosci 1 lub 2, wbije sie ono na router w obserwatorium, ten zna klasy sieci i przesle wszystko gdzie trzeba, a droga powrotna to juz pestka... powinno dzialac, zadne vpn i inne cuda tu nie sa potrzebne

 

jesli sobie nadal z tym nie poradziles to napisz do mnie PM, podam Ci nr telefonu, zgadamy sie i Ci to zdalnie wszystko ustawie

Edytowane przez Lardux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda nie ma nic do rzeczy, routing przebiega na routerach :szczerbaty:

 

hmm routing możesz ustawić na routerze(jak sama nazwa wskazuje) albo na kompie, (wlaśnie route add) jeśli kolega Lardux pisze, że:

statyczny routing na komputerach

to jak dla mnie własnie o tą drugą opcje mu chodzi...

jako przykład podam sytuacje z którą sam mam do czynienia:

dwa osobne łącza wpięte w jedną sieć lokalną, jedno łącze wykorzystywane do komunikacji z konkretnym adresem,

routing ustawiony właśnie z poziomu windy

route add adres docelowy mask maska, adres bramy a na końcu -p

wszystko działa tyle, że po kilku

resetach winda lubi sobie pogubić trwałe trasy, gubi je także przy aktualizacjach dot sieci... dlatego właśnie nie polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się pisze w godzinach pracy :icon_redface: . Masz rację Pierzi, da się ustawić to na windzie.

Ale w tym przypadku, po pierwsze Adam ma już routery - sprzętowe, a po drugie łatwiej i wygodniej jest w tym przypadku zrobić routing na routerach.

Chociażby nawet z powodu o którym piszesz , że winda potrafi gubić ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierzi - tak mialem na mysli na komputerach, ja nigdy takich problemow nie uswiadczylem, no ale jak napisał kolega m_jq2ak nic nie stoi na przeszkodzie zeby wpisac trasę na routerach, komputery maja domyslna brame, a domyslna brama juz wie co dalej zrobic....

 

osobiscie jestem w sieci gdzie do routera podpietych jest 120 klas sieci na moim kompie w miare potrzeby sam sobie dodaje trasy na swoim kompie, i nic takiego jak zgubienie trasy mi sie nie przydarzylo (albo nie pamietam zeby cos takiego mialo miejsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.