Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Philips zapowiada się bombowo, ale czy nie potrzebujesz czasem koloru dla tego rejonu nieba? ;) Moge Ci go udostępnić jak chcesz :yes:

 

eeee...czad !

Ja wogóle uważam, że wspólne projekty to może być coś fajnego, od dawna mam taki pomysł tylko nie było ani czasu ani materiału ani odwagi....z całą pewnością odezwę sie jak z luminacją dobije do 8 x 10 klatek .... co delikatnie mówiąc potrwa nieco... reszta na PW w odpowiednim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to i ja się dorzucę - wiadomo - jest pogoda jest pełnia

na to wszystko po zainstalowaniu nowych driverów do QHY8 (próbowałem ASCOMa dla IP 3.8a CameraControl)

podgląd na subframe i ostrzenie odmówił współpracy (w darmowym EZcapie do QHY)

 

no a jak mawiają indianie - nieszczęścia chodzą stadami

więc po 4 klatkach wysiadł mi akumulator

:o

 

tak więc moje wypociny na M13

 

m13-finiti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przy okazji testów mocowania robofokusa (tracę przez tą grzebologie kolejną noc :( ) złapało się wczoraj na 300 sek. klatce trochę strukturek w M110.

 

1x300sek Atik 314L SW ED 120/900

 

M110.jpg

 

http://www.astroamator.info/component/option,com_datsogallery/Itemid,38/catid,6/func,detail/id,110/

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak przy okazji

 

gamma-cyg-002ha_res2.jpg

a coś obrazki jeszcze nie ładują się na serwer jako załączniki :(

 

ale do rzeczy, udało mi się podpiąć wreszcie kamerę do szkiełek Canona z zamocowanym jednocześnie filtrem H-a

wiec to takie testy, raczej na sprawdzenie winietowania, wygląda na to że jest dobrze

1x600 sec ML8300 w EF200 f/2,8,+ H-a

niemal cała IC318 i kawałek Crescenta

 

 

no i już się ładują :)

gamma-cyg-002ha_res2.jpg

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do rzeczy, udało mi się podpiąć wreszcie kamerę do szkiełek Canona z zamocowanym jednocześnie filtrem H-a

wiec to takie testy, raczej na sprawdzenie winietowania, wygląda na to że jest dobrze

 

Pokażesz swój patent? Bardzo jestem ciekawy, jak to jeszcze można zrobić oprócz złączki geoptika. W Jaki sposób zapanowałeś nad odległością od obiektywu do kamery?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent jest taki, że kamera FLI na wyjściu ma 2 gwinty: jeden SCT, drugi T2, kupiłem pierścienie macro do Eosa, coś w tym stylu: http://www.abitus.pl/skleprodukt.do?idk=55&idp=476

korzystając ze złączki bagnetowej skleiłem ją z jakąś złączką posiadającą gwint T2, zdaje się to była złączka okularowa (sama podstawa) od syncianego wyciągu: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/photo.php?id=1221 a filtr zamocowałem za pomocą noska 1,25": np. takiego: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/photo.php?id=1245

problem jest taki, że nosek trzeba będzie przyciąć bo wystaje ponad płaszczyznę gniazda mocowania eosa i narazie tylko EF200 da się podpiąć, ponieważ ma cofniętą tylnią soczewkę na tyle głęboko, że niema kolizji pomiędzy filtrem a obiektywem

 

a odległość matrycy Canona od płaszczyzny mocowania to 44mm, więc trzeba zachować taką samą, za pomocą złączek

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

a odległość matrycy Canona od płaszczyzny mocowania to 46mm, więc trzeba zachować taką samą, za pomocą złączek

 

Jacku czy to chodzi o backfocus canonow serii EOS. Bo jesli tak to ja mam zpisane ze to 44mm. Ciekaw jestem tych 46 mm bo moze masz lepsze źródło.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odgrzewamy temat

 

z ostatniego wypadu na Wał - jeden strzał 600 sekund

nieostro, pojechał montaż zanim padł akus etc

 

czyli odpustowy tryper we Lwie

 

Tadeo - jakim szkiełkiem to fociłeś? :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.