Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, Astrobonq napisał:

Jakie klatki kalibracyjne dałeś i ile? Po jednej sztuce dark, flat, bias?

 

Klatki kalibracyjne dałem ze swojej biblioteki, gdzie mam zrobione mastery z zestackowanych 32 klatek, więc technicznie to trochę oszustwo. Tak czy siak uważam, że ta fotka i tak jest tutaj sprawiedliwie, bo jednak klatki do biblioteki robiłem w domu i używam je do każdej sesji, więc pod jednoklatkowca to po części podchodzi. :P Aczkolwiek zrozumiem jeżeli ktoś uważa inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, krzkrz napisał:

czyżby nowe matryce m4/3 zaczeły nadawać się do astrofoto  ?

 

Szczerze to nie wiem, bo jestem bardzo subiektywny. Astrofotografię z Olympusa obrabia mi się o wiele łatwiej niż np. z Canonów z większymi matrycami.

Istotny jest też fakt, że Olympusy mają matryce LiveMOS a nie CMOS, przez co konstrukcyjnie są trochę bardziej zbliżone do matryc CCD. Do tego są pozbawione filtra LowPass przez co nawet przy relatywnie małej rozdzielczości zdecydowanie mniej mydlą. Wydaje mi się, że jakbym tę puchę miał zmodowaną, to dawałaby naprawdę piękne obrazki.

Edytowane przez dominiksito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chyba nadchodzi zmierzch długich wieloklatkowych sesji. Stacking is death. ;)

A gdy klika lat temu pytałem w nieświadomości po co aż tyle klatek, wszyscy tłumaczyli mi uparcie, że im więcej tym lepiej. Czyli jest tak jak myślałem jakieś cztery lata temu - jedna jednak wystarczy! ;):movingtongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kubaman napisał:

Odkąd kupiłem RASA11 zawsze uwielbiałem ten sprzęt pomimo trudnej drogi do jego opanowania.

Jednak teraz gdy mam bardzo wąskie filtry, nie mogę się nacieszyć :)

 

2 minuty sub z dzisiaj

obraz.png.31d8b99e8ab299f3d1bb8cab9d5d1fdf.png

 

Kuba dawaj, dawaj, nie kiś tego na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.