Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

 

NGC5005 1xL600sx Binn1x1

AP155+Ricc , Sbig16803

Oj raczej NGC 5033 :P

Oj raczej nie ...... fakt, nie dopisałem NGC5033 a i na pewno są tam jeszcze inne obiekty...(trochę mylący był też kadr który zaprezentowałem,-niestety jeszcze muszę to tak okrajać ... ) ... jak fotografowałem to głównym obiektem był ?.... zagadka :uhm: dla kolegi Hamal ! :icon_smile:

ngc5005.jpgNGC5005A.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki JaLe !!! może kiedyś ... nazbierało się trochę przez tą zimę ... ale puki nie doprowadzę setupu do normalnej użyteczności , jakoś nie widzę sensu . ! Ten rok bardziej traktowałem jako poligon - co można a z czym dać sobie spokój .... a jak się podoba to tym bardziej zachęca do dalszej pracy !!!

Pozdrawiam

------------------

galx.jpg

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JaLe !!! może kiedyś ... nazbierało się trochę przez tą zimę ... ale puki nie doprowadzę setupu do normalnej użyteczności , jakoś nie widzę sensu . ! Ten rok bardziej traktowałem jako poligon - co można a z czym dać sobie spokój .... a jak się podoba to tym bardziej zachęca do dalszej pracy !!!

Pozdrawiam

------------------

attachicon.gifgalx.jpg

 

 

Uważam, że z Twoim setupem zrobienie takich jednoklatkowców byłoby użyteczne i edukacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M63 1xL600sx Binn1x1

AP155+Ricc , Sbig16803

attachicon.gifM63 1xLx600sBinn1x1 dd.jpg

 

-------------------------------

 

To ja wrzuce dla porownania brzydkiego ;) jednoklatkowca tego obiektu 10min z F4 quattro i st2000xm. Zazdroszcze nieba i efektow, to co dostajesz z jednej klatki ja musze naswietlic 15x wiecej :)

l600003.jpg

Edytowane przez ares96
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja wrzuce dla porownania brzydkiego ;) jednoklatkowca tego obiektu 10min z F4 quattro i st2000xm. Zazdroszcze nieba i efektow, to co dostajesz z jednej klatki ja musze naswietlic 15x wiecej :)

 

Ares96 - tu trochę przesadzasz ... jak się tak dobrze przyglądnąć , to zaryzykowałbym stwierdzeniem ,że więcej widać u ciebie ! (detal)wnioskuje ,że to zasługa pixela (7,4 vs 9,0)

por.jpg

Dodam , chyba słusznie , że ten chip ma inny rodzaj szumu , może przez to jest milszy w odbiorze .(niebo faktycznie jest wypaśne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formie ciekawostki pokazuję klatkę złapaną w trakcie ustawiania polarnej, z użyciem PAM-a. Ponieważ była cienka warstewka chmur, ustawiłem klatki po 40 sekund.

Podczas jednej z ekspozycji zobaczyłem ładny meteor, który przeciął okolice kadru i jak się okazało, faktycznie uwiecznił się na zdjęciu. Rzecz o tyle ciekawa, że przy ogniskowej 400mm z przysłoną 6.3, to się zapewne zdarza nie często.

 

CCD Image 29.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.