Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne!

Widać kolory karła i towarzysza (towarzysz?) Czy to był/jest układ podwójny/potrójny przed powstaniem mgławicy?

Ta druga to chyba gwiazda tła jest :uhm:

 

Hamal, rewelacja ! Jakbyś zestackował troche takich klatek, to byłby miód :)

 

Ciężki przypadek z nią. Mam tysiące klatek mono i color, uhc i Ha ale nic spektakularnego nie mogę na niej uzyskać, bo ona w średniej skali niewiele się różni od małej a dopiero wielkie teleskopy pokazują detale kolejnego rzędu, długo dziura jest. Do tego polski seeing nie pomaga.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na ekran z tą M57 tak z odległości 1,5m - miodzio! :)

Faktycznie trudno sredniej wielkości sprzetem sie do niej dobrać. Rok temu próbowałem 12" z Canona ale z 1500mm nic ciekawego nie wynikało, a z barlowem nie próbowałem. ( Robiłem wszystko bez guidingu).

 

P.S.

 

Omega też zacna.

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

To może i ja wrzuce swoje wypociny, nic szczególnego, po prostu wczoraj pierwszy raz probowalem podejść do guidingu, i zobaczyć czym do się je :P W załączeniu po M13 i M27, ekspozycja 120 sek. Setup SCT14 z reduktorem F6.3 kamera ATIK AT-16 mono, filtr Astronomin CLS CCD, guiding próbnie poprzez kamere Logitech Lifecam Cinema i AT72. Niestety kamera nie nadaje się, kiepsko jej idzie z wyłapywaniem gwiazd, w końcu nie po to była stworzona :P

 

Ostrość w SCT ustawiona zgrubnie, jak się później okazało nie miałem też go dobrze skolimowanego, ale to była noc kiedy miałem w końcu troche czasu, więc chciałem po prostu spróbować :P

 

Przy waszych zdjęciach to te moje się nie umywaja, ale niech tam...

 

 

M13-jednaklatka.jpg

M27-jedna.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ten komentarz ?

Po to, że kiepsko to wyrównywanie wyszło i tyle. Stwierdzam fakt. Może kolega był tego nieświadomy i teraz zwróci na to uwagę? Już nie można normalnie zwrócić uwagi na jakiś mankament obróbki, żeby nie było oburzenia? Nie rozumiem, o co Ci chodzi. Wiele osób zwraca uwagę na różne niedociągnięcia - moim zdanie jest to potrzebne i jak najbardziej na miejscu. Sam się cieszę, jak ktoś mi napisze, co trzeba poprawić. Jakoś nie zauważyłem wcześniej, żebyś był wielkim przeciwnikiem wskazywania niedociągnięć obróbki, coś się zmieniło?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za nauką i konstruktywnymi uwagami, natomiast w moim bardzo osobistym odczuciu ten wątek miał służyć "szybkim strzałom", zeszła jedna klatka - hop do wątku, pochwalę się, może nawet bez obróbki. Niczemu więcej.

 

To moje prywatne zdanie, piszta co chceta. Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że kiepsko to wyrównywanie wyszło i tyle. Stwierdzam fakt. Może kolega był tego nieświadomy i teraz zwróci na to uwagę? Już nie można normalnie zwrócić uwagi na jakiś mankament obróbki, żeby nie było oburzenia? Nie rozumiem, o co Ci chodzi. Wiele osób zwraca uwagę na różne niedociągnięcia - moim zdanie jest to potrzebne i jak najbardziej na miejscu. Sam się cieszę, jak ktoś mi napisze, co trzeba poprawić. Jakoś nie zauważyłem wcześniej, żebyś był wielkim przeciwnikiem wskazywania niedociągnięć obróbki, coś się zmieniło?

Obrobił jak obrobił, za jakiś czas popatrzy na to z innej perspektywy i wyciągnie wnioski.

Skoro cieszysz się, że Ktoś Ci coś napisze to właśnie to zrobiłem.

Niedociągnięcia są w każdym, podkreślam w każdym zdjęciu na tym forum, kwestia Kto i jak je ocenia na jakim monitorze ogląda itd.

Ja uważam, że jeżeli Ktoś się domaga krytyki i oceny to nie ma problemu. Natomiast wciskanie na siłę swojej to już przesada :)

Gdybyśmy mieli wszystko krytykować to jaki to miałoby sens ?

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że kiepsko to wyrównywanie wyszło i tyle. Stwierdzam fakt. Może kolega był tego nieświadomy i teraz zwróci na to uwagę? Już nie można normalnie zwrócić uwagi na jakiś mankament obróbki, żeby nie było oburzenia? Nie rozumiem, o co Ci chodzi. Wiele osób zwraca uwagę na różne niedociągnięcia - moim zdanie jest to potrzebne i jak najbardziej na miejscu. Sam się cieszę, jak ktoś mi napisze, co trzeba poprawić. Jakoś nie zauważyłem wcześniej, żebyś był wielkim przeciwnikiem wskazywania niedociągnięć obróbki, coś się zmieniło?

Wiem że tło nie równe. Zauważyłem przy zgaszonym świetle.

 

Popierał kolegę MateuszaW.

Na tym forum jak się nie da fotki bardzo dobrej, to nikt nie komentuje. A nie o to chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tło nie równe. Zauważyłem przy zgaszonym świetle.

 

Popierał kolegę MateuszaW.

Na tym forum jak się nie da fotki bardzo dobrej, to nikt nie komentuje. A nie o to chodzi :-)

Rozumiem, że te +5 (jak na razie ) to dla Ciebie za mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się już rozumiemy :) Skoro autor mnie popiera, to nie ma o czym gadać :) Oczywiście wiem, że tutaj nie ma wypucowanych fotek, no ale jak ktoś już chciał ją wypucować i coś nie wyszło, to miałem wrażenie, że mu to pomoże. To akurat konkretne niedociągnięcie jest bardzo proste do usunięcia - po prostu, jak się tworzy sztuczne tło (ja to robię w pixie), to trzeba odznaczyć obszar mgławicy i wszystko. Nie przesadzam z krytyką - tutaj wyjątkowo bardzo mnie coś "zabolało" (rzuciło się w oczy, jako prosty błąd) i coś łagodnie skrobnąłem :)

Postaram się poprawić :) Chyba offtop można zamknąć :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Liter nie urywa , ale jest to pierwsza noc od uuuu, że można coś zrobić.

Na razie testowo męczę dalej M8 i M20 ... chyba trochę fokus pojechany , ale jeszcze nie miałem możliwości zrobić krzywych w Fokus max w nowym setup'ie..

Sbig16803+AP155+oryginał flattener + burza gdzieś w oddali ... księżyc się wyłania ...jakaś chmura przelatuje i oddech wstrzymuje... ale coś tam idzie ...

HaxBinn1x1x1200s tylko DD

M8 1x Ha1200s DD.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój jednoklatkowiec. M17

Eos 600D unmod, TS115/632mm, UHC-S, 04Jul14, 1x 5 min

Wybrałem przypadkowo zdjęcie do obróbki w DPP Canon software.Jest lekko pojechane ale inne były lepsze.

Wydawało mi się, że to dobry materiał do poskładania. Ale jak poskładałem w M-DL to dużo lepiej nie było.

Przede wszystkim pod wzgledem koloru.

 

post-21264-0-71699900-1405551811_thumb.jpg

Edytowane przez Makower
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.