Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwykły "ogryzek" na budżetowym sprzęcie w ryzykownej konfiguracji: Newton 150/750, barlow 2x SW (ten "dokładany" do zestawu), Canon 450d mod. Wypadkowa ogniskowa około 2150. Świecące lampy sodowe i brak filtrów. Montaż ATM, guide walczyło z wczorajszym wiatrem. ISO 1600 - 240s, zdjęcie "nie ruszane" tutaj.

Crop (też nie ruszany) 100% w załączeniu.

Pozdrawiam

 

Kuba

o_cr.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora skala, spore pole, gwiazdy po rogach przyzwoite :) ciekawa koncepcja :)

To była próba "na wariackich papierach" - na "normalnych" zdjęciach z mojego telepka widać problem z gwiazdami - tutaj wątek - podejrzewałem krzywe LW. Eksperymentalnie włożyłem barlowa co miałem pod ręką żeby zobaczyć co z tego wyjdzie - efekt mnie zaskoczył :) Najprawdopodobniej mój MPCC jest coś nie halo...

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystkiego bym się spodziewał ale MAX astrofoto ?? Z jakiego nieba korzystasz, bo Wa-wa raczej astrofoto EOS-em nie służy

Bardzo lubię focić tylko czasu nie mam. Te foty tez nie najnowsze, bo z zeszłego roku w Izerach. U mnie też sympatyczne niebo. Np Veil ładnie wychodzi w pół minuty :). Triplet Lwa również do złapania. Oczywiście nie w Wawie, tylko 70km od niej na zachód.

IMG_1138.jpg

IMG_1138b.jpg

090.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie w tym roku minimum 40x10min QHY8L dla tego obiektu.

Jest szansa że się uda. Seeing jak marzenie.

1x10min -20 stopni

Ostatnio zbierany materiał dla tego zdjęcia dwa lata temu.

Copy of m45_ts-006600.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Oriona i zeszły rok to i ja go "wałkowałem" różnym sprzętem. Jedno z ujęć z wyniku którego byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wykonałem Canonem 450d mod z obiektywem Asahi Pentax 50mm f/1,7@około f/3 na eq3-2, filtry - nie pamiętam ale możliwe że Astronomik CLS, 28 grudnia 2013.

Tutaj jpeg jaki wyszedł z aparatu.

Tutaj trochę podbity kontrast.

W załączeniu crop 100% chyba najciekawszego obszaru - na zachętę by zajrzeć na pełną fotkę bo według mnie warto :)

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

edit: czas to 6 minut, ISO 1600

o_cr.jpg

Edytowane przez kuba_527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przedostatniej sesji nie mogłem sobie odmówić strzelenia jednej klateczki na próbę i dla zaostrzenia apetytu Horse Head'a. Na więcej materiału przyjdzie czas niebawem i może z grubszej rurki :)

Tym razem: TS APO 65Q i Atik 314 L+ oraz guider 60/210 i Atik Tytan, -20 stopni, EQ6, H alpha 7 nm Baader, 10 minut, Leszno, 2014.10.28. Bez bias, bez flat, bez dark. Trochę pojechało ;)

 

Bartosz

horse head 20141028 10min 20st.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.