Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Lrgb (z wypożyczonego teleskopu) FBD - zapomniane zdjęcia

TELESCOP GRAS-012 Tak FSQ' ; 'SBIG ST-L-11K 3;2011-06-01T16 ; EXPTIME = 3.60000000000E+002

Calibrated M8 LRGBj.jpg

------------------

NGC2070 ten sam teleskop i kamera ale czasów nie pamiętam 1xL

 

Calibrated G12 NGC2070 Lj.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaki filtr Ha stosowac?

ile nm?

 

lepiej inwestowac w filtry 2", czy 1,25'' wystarcza?

 

Im węższy filtr tym mniej przepuszcza światła (w tym LP) a więc większy kontrast. Ostatnio ktoś napisał że 3nm jest za wąskie - 7nm chyba jest ok.

Moim zdaniem to zależy od wielkości matrycy - dla APSc (dslr i qhy8l) 2". Chyba że potrzebujesz mieć oświetloną tylko środkową część matrycy ;)

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC 6888, Crescent, Megrez 90 (f=621mm), Atik 314E, 1x10min, HII 7nm, bin1, zdjęcie z wczoraj:

 

post-15176-0-27322200-1435937007_thumb.png

 

Zdjęcie cyknięte trochę z ciekawości i a propos pytania Tysona, jako że w zeszłym roku też zrobiłem parę klatek crescenta, ale z filtrem HII 35nm (bo innego wtedy nie miałem). Zdjęcie poniżej. Niestety nieostre, więc nie będzie to najlepsze porównanie, ale myślę że widać różnicę wyraźnie. Im węższy filtr tym więcej można z tego typu obiektów wyciągnąć. Aha, ważna rzecz, ta klatka to 1x20min !!!, Zestaw ten sam, bin1:

 

post-15176-0-60964200-1435938142_thumb.png

 

To dla porównania jeszcze fotka też z zeszłego roku, ten sam zestaw, bez żadnego filtra, niestety brak ostrości, bin1, 1x10min:

 

post-15176-0-45764500-1435938470_thumb.png

 

Widać różnicę!! :) (Mam błąd w nazwach zdjęć, H alfa to HII a nie HI)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciepło nie dało rady zniszczyć urody tego zdjęcia! Super!

Ja tam, nad tym ciemnopopielatym orłem, widzę jeszcze białą mewę.

To skojarzenie pewnie wzięło mi się stąd, że wczoraj cały świat obiegła (związana z orłem) wiadomość o takim układzie obiektów (mewa+orzeł)

Pozdrawiam

bielik.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Herbig-Haro 555. Klatka tak jak wyszła z kamery, niekalibrowana, tylko histogram:

HH 555.jpg

 

Dalej nie rozwiązałem problemu z ukośną nieostrością, powoli zaczyna mnie to dołować. Nie jest to ani tracking, ani ostrość chyba czeka mnie gruntowna kolimacja łącznie z focuserem.

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.