Skocz do zawartości

Atlas nieba dla początkujących


Rekomendowane odpowiedzi

Ty jesteś niesamowity! Ogrom pracy w to włożyłeś...no i jak kolega wyżej zauważył, na dodatek w środku nocy :o . Teraz nic innego nie pozostaje, jak tylko drukować i marsz w pole :) .

robson

p.s. no i chyba nie będzie juz zagubionych mgiełek w kosmicznych konstelacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Panasie serce się raduję, jak człowiek widzi.. takie bezinteresowne zaangażowanie. Jestem pełen podziwu - dla ogromu pracy jaki włożyłeś w to dzieło. Naprawdę super!

Twój atlas dostąpi oczywiście druku, laminaty i zagości na stałe w moich zbiorach;)

Pozdrawiam- serdecznie Igni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę smacznego

Oj smaczne, smaczne.

Co prawda nie wydrukuję sobie tego atlasu, bo już mam wydrukowaną i wpiętą w segregator oryginalną wersję ale zassałem na dysk. Na pewno się przyda.

 

Faktycznie można go polecić osobom, które uczą się nieba. Mi bardzo pomógł.

 

Dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panasmaras jesteś niesamowity!

Znam ten atlas z innej strony, ale Ty zrobiłeś go na nowo, tak wyśmienicie, że

dzięki tym kolorom jest niezwykle czytelny i przejrzysty.

No i te ramki z danymi.

 

Świetna robota! Gratulacje i podziękowania! :brawo:

Edytowane przez Myszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten atlas z innej strony, ale Ty zrobiłeś go na nowo, tak wyśmienicie, że

dzięki tym kolorom jest niezwykle czytelny i przejrzysty.

No i te ramki z danymi.

 

Ja tylko dodałem ramki z danymi - kolory są już od jakiegoś czasu w oryginalnej wersji, pierwsza nie dość, że miała wszystkie DSy zaznaczone w ten sam sposób, to jeszcze linie gwiazdozbiorów były w kolorze czerwonym (!). Jest jeszcze wersja DeLuxe Milky Way Version czy coś takiego, z naniesioną Drogą Mleczną - ale uznałem, że w warunkach polowych nie będzie to ułatwiało zadania (mniejsza czytelność plansz)

No i dzięki za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie tabeli z wielkościami i jasnością obiektów, jest niezwykle cenne. Pozwala szybko podjąć decyzję o przebiegu obserwacji. Czy warto w zastanych warunkach szukać tak jasnego/słabego obiektu, czy nie warto się wysilać?

Rozmiar daję wskazówkę czego można spodziewać się w okularze.

Na pewno, jest to pomocna i publikacja.

Liczę, że zachęci Obserwatorów do wyjścia z kręgu Messiera i zagłębienia się w otchłań NGC i IC...

 

Gratuluję pomysłu. Dziękuję, za wysiłek.

 

ciemnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.