Skocz do zawartości

Słońce z PST


sawes1

Rekomendowane odpowiedzi

No i już po pierwszym świetle. :banan: Zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodłem się nic a nic. Słonko jakby na przywitanie wyprodukowało piękną proturberancję. Jej wielkość szacuję na ok. cztery średnice Ziemi. Kształtem przypominała literką A. Oto jej szkic.

 

 

S_onko_1.jpg

 

 

PS. Słonko wygląda prześlicznie. Szkoda tylko, że nie wyprodukowało plamki :angry: .

Sprzęcik to PST + LVW 13mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak! Kupiłeś PST. Chorowałeś na nie od czasu zlotu w Bieszczadach, jak patrzeliśmy przez PST Pawła Maksyma, wiem, wiem.

Gratuluję. Mało jest w Polsce i na forum szkiców Słońca! Koniecznie szkicuj te plamki i protuberancje!

:helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie szkicuj te plamki i protuberancje!

 

A tam szkicuj, Ty je fotografuj bo fotek też jest mało :D

Poza tym grafit w ołówku jest szkodliwy, więc lepiej focić :ha:

Jak byś kiedyś do mnie jechał, to nie zapomnij zabrać tej "pestki" ;)

Fajny szkic, zazdroszcze widoczków słoneczka :)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że tych kilka kresek zrobionych na kolanie spodoba się tylu osobom. Dziękuję. :Salut: Na Słońcu spokój. Wypatrzyłem tylko jeden bardziej aktywny obszar. Był dużo jaśniejszy niż otaczająca go powierzchnia. Proturberancji też jak na lekarstwo.To efekt moich dzisiejszych, porannych obserwacji:

 

 

 

skanuj0003a.jpg

 

 

 

 

Szkic wygląda, jak wygląda. Dużo więcej czasu spędziłem na zaskanowaniu go i doprowadzeniu do podobieństwa do oryginału, niż na samym szkicowaniu. Efekt i tak jest daleki od tego co jest na kartce. :angry:

W miarę możliwości, chęci, nastroju, weny, czasu, pogody (niepotrzebne skreślić :D) bedę wrzucał jakieś rysunki tego, co się dzieje na Słońcu.

Pozdro dla szkicolubów :D

Paweł

 

PS. Nie wiedziałem, że można przez długi czas edytować post, dlatego zamieniłem poprzedni skan na moim zdaniem lepszy.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że tych kilka kresek zrobionych na kolanie spodoba się tylu osobom.

 

a ja myślałem że to na kartce rysowane a ty to wszystko sobie po prostu na kolanie rysujesz :ha:

a poza tym - nic, tylko pozazdrościć pesteczki i jej słusznego zastosowania...

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem skąd ten fiolet na skanach. To siniaki ze skanowanych nóg. Żona mnie bije, bo się gapię w niebo zamiast myć okna. :lol: :lol: :lol:

 

dobra, dobra, przyznaj się - oberwałeś, bo w końcu żona znalazła PeSTkę w szufladzie ze skarpetkami, gdzie ją chowałeś :D

...

swoją drogą, na pewno ciekawa i nowatorska metoda szkicowania, niemniej jednak musisz uważać przy szkicowaniu obiektów rozciągłych, bo jak zaczniesz szkicować np. Veila w złym miejscu, to może się potem okazać że szkic jest (dosłownie) do :dupka:

:szczerbaty:

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawesku, spróbuj ustawić parametry skanowania. Wiem, że Twój skaner nadaje skanom inne kolory niż są w rzeczywistości. Czy jak skanujesz coś, to pojawia się panel z różnymi opcjami? Powinien się pojawić panel z wyborem formatu, rozdzielczości itp. Poszperaj w tym panelu, może znajdziesz przyczynę tego dziwnego nasycenia. Wyreguluj kontrast, nasycenie itp.

pozdrawiam

 

P.S: Szkic fajny. Zazdrość mnie gniecie z powodu tej PeSTki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie szlag nie trafił z ustawieniami skanera i skanowaniem. Ale chyba było warto.

 

Nie znam się kompletnie na tym. Wszystko robione metodą prób i błędów. Na pierwszym skanie tylko przy takim wyglądzie obrazka udało mi się wyciągnąć szczegóły ołówka. A sam wimmer wiesz, że nie zawsze widać wszystko to, co narysowałeś. Czasem pociągnięcia ołówka są tak delikatne, że skaner ich nie widzi.

 

PS. Skan wrzuciłem do postu wyżej.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Skaner to fajna sprawa, ale "wypłaszcza" obraz. U mnie skanowanie obiektów typu gromady otwarte jest zadowalające, ale pastelowych Księżyców już nie. Inaczej to wygląda na żywo.

 

Teraz Twój skan jest u mnie za jasny, ale wiem już, że u mnie w ogóle wszystko jest za jasne, więc powinno być okej. Ważne, żeby Ci nie skanował szarego na brązowo ;) albo różowo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wreszcie skończyć walkę ze skanerem, postanowiłem "przeszkicować" dwa wcześniejsze szkice w innej technice, bardziej strawnej dla tego świetlówkowego potwora. Teraz to, co jest na skanie dużo lepiej odwzorowuje mój szkic, a także to, co widziałem przez okular.

Technika: pastel + czarna kartka.

 

 

 

s2.jpg

 

 

 

Proszę NIE KARMIĆ!!!! To tylko wersja poprawiona.

 

EDIT: Czy ktoś wie jaki obraz pokazuje pestka? Ziemski czy w jakiś sposób odwrócony?

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wreszcie skończyć walkę ze skanerem, postanowiłem "przeszkicować" dwa wcześniejsze szkice w innej technice, bardziej strawnej dla tego świetlówkowego potwora. Teraz to, co jest na skanie dużo lepiej odwzorowuje mój szkic, a także to, co widziałem przez okular.

 

Mniam! Przepyszny szkic! I kto tu kogo karmi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Ogólnoświatowy kryzys przerodził się w kosmiczny. Na Słońcu pozwalniali część palaczy i nie ma komu ładować wodoru do pieca. Utrzymują mechanikę na biegu jałowym, aby nie zgasło. I w związku z tym nawet nie za bardzo jest co szkicować. Chociaż w jednym miejscu chyba wybuchł strajk. Ładowacze zaprotestowali przeciwko cięciom w budżecie. To miejsce jest wyraźnie gorętsze. Oj musi się tam dziać... :D

I dlatego tylko to :mellow:

 

 

s3.jpg

 

 

 

Widziałem dwie proturburencje, ale na tyle małe, że niedałbym rady naszkicować. Zresztą przelatujace chmury co chwila "zaparowywały" mi okular.

PS. Jeśli naszkicowałem to, co widać na zdjęciach SOHO, to PST odwraca obraz w obydwu osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sobotnim lenistwie, Słonko wreszcie trochę się ruszyło. Pokazało kilka mniejszych i jedna większą proturberancję. I właśnie ją naszkicowalem. Wielkość ocniam na 6-7 średnic ziemskich. Rysowałem w przerwie między chmurami, więc szczegóły mogłymi umknąć. To dzisiejsze wypociny:

 

 

s4.jpg

 

 

Czekam na coś większego....

PS. Zapomniałem dodać, że szkicowałem patrząc przez LVW 8 mm.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.