Skocz do zawartości

m51 pierwsze światełko z edzika


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokazać moje pierwsze próby z ed80 Docelowo 80ed ma stać się guilderem ale puki co musiałem wypróbować jego możliwości w DS z cg5 + prowadzenie RA .Warunki wykonywania zdjęcia były dość trudne wiał spory wiaterek 30 minut poszukiwań i słaba mgiełka pojawiła się w okularze 25mm.Fotografuję eosem 350d przymocowanym do flip mirrora vixena który pozwolił na zogniskowanie edzika i dał możliwość jednoczesnych poszukiwań w okularze. Stack około 12 minut złożony głównie ze zdjęć ISO 800 60-100sec .Puki co raczkuję w obróbcę szumy kasuję neat'em stackuje dss obróbka PS CS3 . Wyciąłem kadr ponieważ na stacku pojawił się paskudny pas szumu puki co nie znam jego źródła ale dołącze do postu może ktoś go zdemaskuje.

m51.jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie miałem chwili dorzucać nic nowego to może i przy okazji dodania postu wrzucę zdjęcie wykonane w dzień po astrolzlocie w Roztokach . Fotografia przedstawia m101 stack około 9 min robione setupem cg5 (prowadzenie RA) + soligor mt800 stack dss odszumianie neat i w tym przypadku minimalna obróbka PS ponieważ po każdym dopieszczaniu coś mi nie gra i szum paskudny wychodzi. Jak widać gołym okiem brak reduktora komy , stary wyciąg 1.25 nie pozwala też ustawić idealnie ostrości (wspieram się DSLR focus)

m101stack9m8sec.jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze koty za płoty ;)

Jeśli chodzi o fotki to jak na początek są zadowalające, ale sam pewnie czujesz że to jeszcze nie to. Zresztą nieważne, dobrze że pokazujesz swoje początki bo będzie można podziwiać rozwój, którego Ci życze!

Co do ustawiania ostrości to wywal ten DSLR Focus i pakuj się w maske Bahtinov'a! Szkoda czasu i nerwów na inne sposoby ustawiania, chyba że planujesz obserwatorium, to wtedy lepiej mieć i automatykę.

Pozdrawiam i powodzenia!!! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.