Skocz do zawartości

Mgławica Ldn 935


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Pierwsze zdjęcie zrobione z nowego ultra mobilnego setupu, czyli montażu takahashi em-10, refraktora sky 90 i kamerki stl6303.

Aby teleskop obsłużył pole czipu stl6303, zastosowałem dedykowany flatener skracający ogniskową do ok 400mm i zwiększjący światłosiłe do f/4.5.

Dzięki temu zestaw jest niesamowicie sprawny a do tego mam olbrzymie pole (dla przykładu bardzo popularny za oceanem zestaw do szerokich pół i narrowbandu czyli fsq i stl1100 ma mniejsze pole i jest ciemniejszy a do tego waży 4 razy tyle i potrzebny jest już większy montaż)

Dlatego pierwsze światło musiało paść w ostatnio bardzo popularnym narrowbandzie.

 

 

10x600s Ha,

3x1800s s2 bin 2x2,

3X1800s OIII bin 2X2

 

klatki nie były kalibrowane tzn. nie odejmowałem darków, flatów i biasów.

 

ngc7000SIIHO3_1200.jpg

 

większa rozdzielczość

 

pozdrawiam

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie żaden Ldn 935 tylko najprawdziwszy smok

to takiego smoka musi pokonać każdy rycerz by zdobyć rękę pięknej księżniczki uwięzionej w zamkowej wieży

 

przepraszam za ten bajkowy wątek ale to efekt dzisiejszych igraszek z pewnym 3-latkiem :D

na co dzień nie wypisuję takich dyrdymałów :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma komy, rotacji, gradientu, nieostrości, pojechania, czarnych obwódek, niebieskich obwódek, przeprocesowania .... nic tu nie ma!

To nie jest normalne B)

są są :D

 

Lato idzie .

Napisalem Ci kiedys ze jak sie rozpedzisz to bedzie tylko coraz lepiej. I jak ja teraz canona do Sky'a zapakuje; slyszalm o takich co stl63xx tam daja :P

zapakujesz na pewno, ale czy canona :D

 

ale dlaczego do góry nogami? :rolleyes:

 

Nie wiem czemu, po prostu bardziej mi się tak podoba.Kiedyś widziałem w sieci zdjęcie tak obrócone i stwiedziełem że jak przyjdzie mi się jeszcze kiedyś zmierzyć z tym obiektem to będzie właśnie w tej orientacji.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie dajcie się Piotrowi wałować.

To nie jest żadna mgławica, on poprostu chmury sfotografował i dorysował pare gwiazdek, żeby wyglądało bardziej 'astro'

Przecież wiem, bo w tym samym mieście mieszkamy. Odkąd Piotr ma nowy setup ani gwiazdy nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie dajcie się Piotrowi wałować.

To nie jest żadna mgławica, on poprostu chmury sfotografował i dorysował pare gwiazdek, żeby wyglądało bardziej 'astro'

Przecież wiem, bo w tym samym mieście mieszkamy. Odkąd Piotr ma nowy setup ani gwiazdy nie było widać.

Ja to wiem ale siedzę cicho. Sam próbowałem tej techniki ale u mnie chmury w złych kolorach emanują. Teraz się juz gwiadek nie dorysowuje ale jest fajny program o nazwie "Star generator". Piotrek pierwszy to opanował kompleksowo wiec jak widac jest nadzieja na pochmurne noce.

A pogody nie ma generalnie w całym kraju bo Ktoś kupił zupełnie nie znana u nas kamerkę "WSG" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem ale siedzę cicho. Sam próbowałem tej techniki ale u mnie chmury w złych kolorach emanują. Teraz się juz gwiadek nie dorysowuje ale jest fajny program o nazwie "Star generator". Piotrek pierwszy to opanował kompleksowo wiec jak widac jest nadzieja na pochmurne noce.

 

Marcin pod tym adresem www.stargenerator.com jest już dostęna nowa wersja programu, ma wiele nowych funkcji np. możesz sobie generować gwiazdki pojechane troche, albo przeostrzone, albo z lekką aberacją.

W ogóle to jestem w kontakcie mailowym z twórcą tego programu i zdradził mi że pracuje nad softem generującym losowo mgławice, to będzie wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie dajcie się Piotrowi wałować.

To nie jest żadna mgławica, on poprostu chmury sfotografował i dorysował pare gwiazdek, żeby wyglądało bardziej 'astro'

Przecież wiem, bo w tym samym mieście mieszkamy. Odkąd Piotr ma nowy setup ani gwiazdy nie było widać.

 

E tam. Piotrek jest po prostu "hardkorem" i ma 4 certyfikaty :lol:

 

Za zgodą, zdjęcie poszło na tapetę pulpitu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie dajcie się Piotrowi wałować.

To nie jest żadna mgławica, on poprostu chmury sfotografował i dorysował pare gwiazdek, żeby wyglądało bardziej 'astro'

Przecież wiem, bo w tym samym mieście mieszkamy. Odkąd Piotr ma nowy setup ani gwiazdy nie było widać.

 

jak Ci się zaciął shutter w kopule to jak miałeś gwiazdy widzieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem IC5070?

 

ależ oczywiście, razem z NGC 7000. Pelikan stanął dziś na głowie, żeby wszystkim bez wyjątku się spodobać :)

 

Jeszcze a propos obrócenia mgławic na zdjęciu - słyszałem kiedyś o pewnym jegomościu, który lubił ściany ozdabiać obrazami abstrakcyjnymi. Mawiał, że jak mu się w pewnym momencie obraz nudzi, to go przekręca o 90 czy 180 stopni i ma nową dekorację w pokoju :D

I swoją drogą, oprócz rewelacyjnej fotki, mamy dodatkową, świeżą wartość :)

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.