Skocz do zawartości

Relacja z publicznego pokazu nieba z okazji MRA 2009


Piotr P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! O przygotowaniach do pokazu można poczytać we wcześniejszym wątku.

Reportaż o pierwszej części pokazu z dnia 2 czerwca można obejrzeć we "Faktach" słupskiej telewizji lokalnej z dnia 3 czerwca, od 18 minuty nagrania (czas trwania - 2min 22sek) - tu link: Fakty

Mieliśmy nadzieję, że pogoda dopisze, bo cały dzień było słonecznie i jeszcze o 18:12 w Lęborku było tak:

 

post-3574-1244137386_thumb.jpg

 

No, a później to już było to, co mówili w reportażu, czyli załamanie pogody.

Jak już pisałem, w czasie prezentacji sprzętu pod chmurami, poprosiłem zainteresowane osoby o numery telefonów i adresy mailowe ....

Więc nadszedł wieczór 3 czerwca. Na początku było trochę chmur, ale zaczęło się wypogadzać.

Wypakowaliśmy sprzęt i zaczęło się studzenie...

 

post-3574-1244137483_thumb.jpg

 

No i po 20 minutach obserwacje ruszyły... najpierw młodzież,

 

post-3574-1244137560_thumb.jpg

 

a później ta "starsza młodzież" :rolleyes:

 

post-3574-1244137615_thumb.jpg

 

Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Księżyc... we wszystkich teleskopach było go widać w różnych powiększeniach, ludzie wymiękali widząc po raz pierwszy w życiu takie surowe, a zarazem tak piękne krajobrazy.

W pewnym momencie ...zamieszanie...

Szybko, w Newtonie widać Saturna....

 

post-3574-1244137689_thumb.jpg

 

No... niestety mała kolejka... <_<

 

post-3574-1244137753_thumb.jpg

 

Zobaczyłam Saturna!!! :lol: Jestem pierwsza w rodzinie.. Ciekawe czy lepiej będzie widać w refraktorze...

No kurcze, tutaj też kolejka...

 

post-3574-1244137810_thumb.jpg

 

Gość w głębi po prawej ...który to może być ten Saturn?

 

W sumie przewinęło się około 25 osób, obserwowaliśmy jeszcze gwiazdy podwójne i na koniec przybladłą M13 (blask Księżyca). Obserwacje zakończyliśmy o 23:30.

Ludzie byli zadowoleni, kilka osób być może zarazi się tym hobby. :D

To tyle. Pozdrawiam - Piotrek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! :rolleyes: Dziękuję Pawle za pozdrowienia. :D Pozdrawiam Ciebie również. :rolleyes:

Chciałbym dokleić tytułem uzupełnienia trzy zdjęcia autorstwa jednego z kolegów, przedstawiające widok sali audiowizualnej podczas prezentacji multimedialnej (doliczyłem się ok. 40 osób, a jakieś 10-15 osób jest poza kadrem) jak i prowadzącego - kolegę Darka.

 

post-3574-1244645978_thumb.jpg

 

 

post-3574-1244646016_thumb.jpg

 

 

post-3574-1244646053_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam - Piotrek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy siedzi się w domu we własnym pokoju, ogląda się relacje z takich imprez, nasuwa się jedno a może dwa zadnia? Szkoda, że mnie nie ma, fajowo było, dzięki takim relacjom jak Twoja Piotrku, człowiek widzi i czuje na każdym Twoim zdjęciu obecność i atmosferę, jaka była w trakcie trwania. Trzeba wiedzieć, że dla mnie każde jedno spotkanie czy też zlot w trwającym MRA 2009 jest bardzo ważny, i chociaż mnie nie ma to i tak jestem z Wami czytając relacje, dziękuję Wam za to, bo dla mnie jest to bardzo ważne. Pozdrawiam serdecznie. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.