Skocz do zawartości

Dziwne obiekty


Kropa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Lampiony przemawiały do mnie najbardziej od samego początku. I cieszę się, że większość z Was z dalszych poszukiwań zrezygnowała, ale ja zgłębiłem temat i zadzwoniłem do stacji hydro-meteorologicznej w Opolu. Oto co usłyszałem:

 

Dnia 13.06.2009 o godz. 22.30:

- kierynek wiatru - zachodni

("moje" obiekty leciały z poł-wsch na północ)

 

- prędkość wiatru na poz. 12m - 2,5m/s (ok. 9km/h)

obiekty przeleciały 85 stopni w ok. 1 minutę, a były odległe o najmniej kilkaset metrów.

 

Stąd mam dwa pytania do kogoś kto siedzi w meteorologii (niebo było wtedy nad Opolem czyste):

 

Czy, a jeśli to o ile, mogła się różnić prędkość wiatru na wysokości do 500m względem tej z 12m.

Czy ktoś byłby w stanie podać w przybliżeniu czy prędkość obserwowanych przeze mnie obiektów korelowała z prędkością wiatru.

 

Co do happeningu z lampionami - genialna myśl! :) Taki eksperyment.

Edytowane przez Echelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zorganizować kilka "working groups" w strategicznych miejscach w Polsce... Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk :) I jednego dnia byśmy mieli kilka zlotów lokalnych oraz zbiorowy atak ufo na Polskę.

 

Co wy na to?

 

Czy te lampiony są legalne? to znaczy.. jak spadnie? I zrobi krzywdę? Albo las podpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zorganizować kilka "working groups" w strategicznych miejscach w Polsce... Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk :) I jednego dnia byśmy mieli kilka zlotów lokalnych oraz zbiorowy atak ufo na Polskę.

 

Co wy na to?

 

Czy te lampiony są legalne? to znaczy.. jak spadnie? I zrobi krzywdę? Albo las podpali?

 

Jestem za :helo: i dołączam się do pytania o bezpieczeństwo...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor
...zbiorowy atak ufo na Polskę.

 

Czy mogę dołączyć do akcji ze swoim UFEM? Bo mam takie, leży na półce... zakurzone, nieużywane. Postraszyłoby trochę :lol:

 

Tutaj fotka na dowód:

post-8583-1245176409_thumb.jpg

 

Zrobiona z balkonu, w czasie gdy UF sobie leciał z południa na północ albo na odwrót B)

 

Konrad zapalony ufolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie da się wywnioskować, co to za obiekty się poruszały po niebie, może w Twoje okolicy była dyskoteka albo festyn, tego typu obiektów na niebie nie spotkałem, ale słyszałem, od kilku ludzi, że efekty świetlne na zabawach, festynach, dyskotek, są wstanie wytworzyć efekty, o jakich człowiek nawet nie widział ani nie myślał. Wychodząc po pieska, nie myślałeś o tym, dlatego mogłeś widzieć to, co widziałeś, nigdy na pierwszą myśl nie przychodzą efekty świtała dyskotekowe, tylko obiekty poruszające się po niebie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee, na sznurku :P

 

To nie jest sznurek. To wiązka energii, którą UFO wysłało w kosmos, informując swoich ziomków o dokananiach na Ziemii. To UFO jest prawdziwe. :P

 

Chętnie przyłączę się do akcji wypuszczania UF :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zorganizować kilka "working groups" w strategicznych miejscach w Polsce... Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk :) I jednego dnia byśmy mieli kilka zlotów lokalnych oraz zbiorowy atak ufo na Polskę.

 

Co wy na to?

Świetny pomysł , a dla lokalnych brukowców byłby to temat rzeka. B)

Również dołączam się do pytania o legalność w Polsce i bezpieczeństwo takiego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zaśmiecanie, toż to niczym robaczki świętojańskie!

Myślę, że mogę zorganizować wypuszczenie ~20 lampionów w mojej mieścinie. Niech się zbierze z 50 innych miejscówek i będzie e niezły szoł B)

 

PS Żeby nie było, i tak nie mam pewności czy to faktycznie były lampiony. Jakieś to wytłumaczenie zbyt proste :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyle się pisało tu i ówdzie o zaśmiecaniu nieba światłem i teraz sami chcecie to robić? :ha::szczerbaty::Beer:

 

A jak już spadnie, to i na ziemi śmietnik będzie ;) Później będzie akcja odnajdywania ufoków i zbiorowego wynoszenia na śmietniki?

Może zrobić je z jakimiś nadajnikami? :D:szczerbaty::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS Żeby nie było, i tak nie mam pewności czy to faktycznie były lampiony. Jakieś to wytłumaczenie zbyt proste

 

Obawiam się, że dochodzenie co to było już zeszło na trzeci plan. Co do legala puszczania tych latarni tajlandzkich to zapytam strażaka i prawnika (czyli kobity z rodziny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączę do puszczania UF. Pytanie tylko- każdy sam sobie kupuje czy dajemy kasę i ktoś zamawia? :D

Ja zrobicie z nich wielkie logo Astro-Forum.org - to ja pokryje koszty tego happeningu :P

 

Jak jest z bezpieczeństwem tych zabawek? Nie chciałbym spalić komuś stodoły ;) Zabawa zabawą, ale trzeba by się dowiedzieć, jakie są potencjalne zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS Żeby nie było, i tak nie mam pewności czy to faktycznie były lampiony. Jakieś to wytłumaczenie zbyt proste

 

Obawiam się, że dochodzenie co to było już zeszło na trzeci plan. Co do legala puszczania tych latarni tajlandzkich to zapytam strażaka i prawnika (czyli kobity z rodziny).

 

Może dlatego, że jak coś można wytłumaczyć w prosty sposób to logika podpowiada, że nie powinno się szukać bardziej skomplikowanych. Czyż nie?

 

A jeżeli to był statek Alpha Kei Paxi z Lutni, to i tak już tego nie sprawdzisz, a tym bardziej nie udowodnisz. Czyli... każda sekunda poświęcona na dalsze dywagacje, jest 10 sek. straconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już spadnie, to i na ziemi śmietnik będzie ;) Później będzie akcja odnajdywania ufoków i zbiorowego wynoszenia na śmietniki?

Może zrobić je z jakimiś nadajnikami? :D:szczerbaty::Beer:

 

eee one są zrobione z papieru ryżowego i bambusa to po kilku (set) dniach się rozłożą :D, ja również się przyłączam mogę zapuścić z 5 z Mysłowic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z ryżu i bambusa, to tez się pisze :D

 

Najlepiej taki flash mob astronomiczny byłoby zrobić 21 czerwca, ludziska by puszczali wianki po rzekach, a astroamatorzy świecące balony ;) Tylko czasu strasznie mało zostało...

 

I na efekt dodatkowego LP by nikt nie patrzył, bo to i tak najkrótsza noc w roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasu strasznie mało zostało...

 

No właśnie. Trzeba ustalić datę bezpieczną na tyle, żeby do każdego dotarła paczuszka z alledrogo B):lol:

No i oczywiście każdy biorący udział w akcji udokumentowałby swoje dzieło zdjęciem, a nuż pojawi się fotka w "astrofotografii" - latające lampiony na tle galaktyk :brawo:

Edytowane przez b.makowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.