Skocz do zawartości

MoonLite CF


pierzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jakiś czas temu zapadła decyzja o wymianie wyciągu w poczciwym Edku...było kilka opcji w stylu WO czy nawet ulepszony SW od Equinox'a

Tak czy inaczej wybór padł na MoonLite'a (po delikatnych sugestiach Adama J. za co serdecznie dziękuję:) )

 

Konkretnie:

MoonLite CF 2" Model

Kolor czerwień (a co;) )

4'5 travel brass

Dual Rate, Tri-Knob

 

Warto zaznaczyć, że kontakt z firmą MoonLite to czysta przyjemność - pomimo różnic czasowych kontakt via mail naprawdę szybki, a do tego chłopaki służą radą i odpowiedzą na każde możliwe pytanie:)

Z mniej przyjemnych kwestii - finanse. Niestety wyciąg sam w sobie nie jest tani - moja konfiguracja kosztowała mnie 424$ (w tym przesyłka 49$). Do tego dochodzi cło + vat (o którym szczerze mówiąc nie pomyślałem przy zamówieniu) oraz użeranie się z urzędnikami celnymi (przedstawianie zamówień, faktury, potwierdzenia płatności..."a dlaczego to jest po angielsku...przecież ja nie rozumiem")...reasumując cło i vat wyszło mnie dodatkowo 376 zł + 3h czekania...porażka: :szczerbaty: Ale to już inna bajka.

 

Pierwsze wrażenia tuż po rozpakowaniu:

- Raaanyyy....ale to ładne...czy ja chce to psuć używając w teleskopie? Może lepiej w gablotkę i na wystawę pt "Technologiczne cuda świata":)

- jakie to cięzkie...czy moje dwie przeciwwagi sobie poradzą? (spoko poradzą sobie)

- JAK TO ZA*EBIŚCIE CHODZI...jak gładko, jak lekko....cudownie:)

 

Montaż

Co tu się rozpisywać, miał pasować i pasuje jak ulał. Trzy śrubki i po krzyku:)

Szukacz z lewej? czy z może z prawej? a może dwa na raz? ależ bardzo proszę;)

 

No cóż...mam jednak przykrą wiadomość dla mieszkańców Poznania i okolic...popsułem Wam pogodę na tydzień dwa...wybaczcie;)

Poniżej parę fotek

IMG_0566.JPG IMG_0570.JPG IMG_0572.JPG IMG_0577.JPG IMG_0578.JPG

 

Relacje postaram się jeszcze uzupełnić po pierwszych obserwacjach:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje - wygląda świetnie. Żeby mieć czyste sumienie, to pisałem że "po zsumowaniu VAT i cła" ;) Myślałem, że to logiczne... jakby co to wybacz, że mogłem wprowadzić w błąd.

 

Tak wygląda wersja "newtonowska", którą ostatnio przyczepiłem do Oriona (kolor GOLD ;)):

IMG_5987_1.jpg

IMG_5993_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje - wygląda świetnie. Żeby mieć czyste sumienie, to pisałem że "po zsumowaniu VAT i cła" ;) Myślałem, że to logiczne... jakby co to wybacz, że mogłem wprowadzić w błąd.

 

Tak wygląda wersja "newtonowska", którą ostatnio przyczepiłem do Oriona (kolor GOLD ;)):

Nono Gold też fajny:) a co do opłat - nie mam do Ciebie żadnych pretensji przecież - to po prostu był mój pierwszy w życiu zakup z USA i nie pomyślałem, że jakieś cła czy vat'y będę musiał dopłacić:)

Więc to raczej problem mojej niewiedzy:) :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie będzie ciężko wymierzyć ale jest ze 4-5 cm dłuższy:)

Sam korpus jest krótszy, co np pomaga przy użyciu kątówki z barlowem. SW ostrzył w takiej konfiguracji w okolicach minimalnego wysuwu, a przy takim obciążeniu lubił się wysunąć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierzi gratuluję świetnego zakupu, nieźle wygląda to cacko ;)

Życzę Tobie by wyciąg dał tyle radości podczas użytkowania, jak podczas pierwszego wrażenia, gdy go zobaczyłeś.

 

Pozdrawiam :Beer:

 

PS. Pogodą się nie martw, szamani już pewnie wypędzają chmury :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A mógłbyś powiedzieć jak się sprawuje wyciąg po paru miesiącach użytkowania? Nigdy nie miałem EDka w ręku i ciekawi mnie czy nic tam się nie gnie, czy wyciąg nie jest za ciężki i czy wszystko śmiga jak trzeba? Wyciąg rzeczywiście super! MoonLite'y zawsze mi się podobały najbardziej! Jeśli pracują tak jak wyglądają to są chyba najlepsze na świecie! :notworthy:

 

A czy orientujesz się czy ten wyciąg do EDka nadawałby się też do innych teleskopów 80mm, czy to jest tylko kwestia dokupienia przejściówki jakiejś innej, czy trzeba by już było zaopatrzyć się w zupełnie inny rodzaj? Chodzi mi np. o jakiegoś WO 80mm, czy nawet 90mm. Bo na stronie MoonLite jest osobna opcja do WO 80, 90 i 102. Więc tak się zastanawiałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.