Skocz do zawartości

Komputer teleskopowy 70/350


jointer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znalazłem dziś w skrzynce na listy ofertę nowo otwieranego Lidla w Katowicach na ul. Lwowskiej 21 z dopiskiem że oferta jest tylko w tym jednym sklepie. Moją uwagę oczywiście zwrócił teleskop:

meadeetx.jpg

 

Nie orientuję się ile on kosztował ostatnio w Lidlu ale wydaje mi się że cena jest ok! Teleskop można kupić od czwartku 18 czerwca. Porównajcie sobie cenę z ceną np. z allegro, jeśli do zestawu wchodzi plecak czego oczywiście nie podali w gazetce to bym brał... Pozdrawiam! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest bardzo OK. W polskich Lidlach był kiedyś w tej przekreślonej cenie (999 zł). A w czeskich w cenie niecałych 5000 koron. Kiedy go kupowałem w Czechach kurs korony był dużo niższy i zapłaciłem za niego z przesyłką około 700 zł. Taka cena, jaką podajesz to rzeczywiście okazja. Ale prawdopodobnie taka cena jest dużo bliższa jego rzeczywistej wartości niż te 999 zł.

Musisz wiedzieć, że ten teleskop jest bardzo specyficzny i wielu osobom nie pasuje w ogóle.

To jest właściwie pół lornetki sterowanej komputerkiem. Mechanicznie i optycznie jest dosyć kiepski i nie spodziewaj się po nim jakiś rewelacji. To dobry sprzęt w podróż, jako uzupełnienie stałego lepszego teleskopu. Ponadto jest bardzo światłosilny i wymaga dobrych okularów, żeby zachować minimalny komfort obserwacji. Nie nadaje się za bardzo do obserwacji z miasta. Musisz być też tolerancyjny na aberrację chromatyczną i zapomnieć o poważniejszych obserwacjach planet. Jest bardzo delikatny i zdarza mu się zepsuć. O czym się osobiście przekonałem. A realizacja gwarancji nie była wcale prosta.

Przy tych wszystkich wadach, o dziwo, większość posiadaczy bardzo sobie chwali to maleństwo. Ze mną włącznie. ;)

Gdybym miał teraz zdecydować, czy kupić w takiej cenie ETX-70 AT, to chyba bym kupił. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

 

PS. Widzę, że już masz poważniejszy sprzęt optyczny. Jeśli tak, to zakup takiego trawelerka jest jak najbardziej na miejscu. Oczywiście jego aberracja będzie dużo większa niż w refraktorze 70/700, a obrazy DS duuuuużo gorsze niż w Syncie 12". Ale jego mobilność jest zaletą nie do przecenienia. Prawdopodobnie plecak jest w zestawie (u mnie był).

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.