Skocz do zawartości

N-203 LXD75 AT - pomocy


krzychu94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat teleskopu Bresser Messier N-203 LXD75 AT http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...roducts_id/3150 Czy jest to dobry sprzęt do obserwacji DS. Czy zoacze nia duzo szczegułow na planetach. Czy bedzie pracował z ta kamerka Celestron NexImage http://deltaoptical.pl/celestron-neximage,d405.html. Czy jest odpowiedni do fotografowania US. Czy bezpiecznie zakładać na niego 8* calowy filter. Słyszałem ze lustro nie jest najwyżej jakości czym to się charakteryzuje. Czy na ten montaż da sie założyć inne tuby np ED 80 lub ED 100.

 

Moje warunki: mieszkam na wsi (średniej wielkości- 1000 mieszkańców) w kaszubach mam duzy ogródek , teleskop będzie przechowywany w warunkach domowych.

 

pozdrawiam krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ile widać pasów na Jowiszu i Saturnie czy widac bieguny na marsie jak widac urana i neptuna oraz jak widać merkurego?

 

I czy ta kamerka będzie dobra do ich rejestrowania?

 

 

Hej

No to tak. Ja osobiscie niezbyt preferuje jasne newtony na planety. Jasne maja fajna zdolnosc rozdzielcza ale kontrast nie ten, aczkolwiek nie dyskwalifikuje to ich do planet. Ludzie z powodzeniem uzywaja filtrow. Co do twojego pytania. Na jowiszu odrazu rzucaja sie w oczy 2 pasy. Przy dobrych warunkach na takim sprzecie z filtrem powinienes wiecej zobaczyc. Widac ksiezyce Jowisza, ich tranzyty i WCP. Na saturnie widac Pasy ale trzeba miec naprawde dobre warunki. Te pasy sa bardzo subtelne. Widac, ale nie mozna tego w zadnym wypadku porownac do pasow Jowiszowych. Widac ksiezyce Saturna oraz jego glowna atrakcja- pierscienie. Teraz Satrurna juz nie uraczysz. Uran i Neptun- nale tarczki zielonkawa i niebieskawa. Merkury mala tarczka z Faza. Wenus Tarczka z Faza. Marsa nie ogladalem jeszcze. Masz krotka ogniskowa- srednia do rejestracji planet- potrzebny bedzie barlow conajmniej x3

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.