Skocz do zawartości

Nasze zwierzęta


Rekomendowane odpowiedzi

"Astro-nom, jakiej żarówki używasz dla żółwia?"

Oczywiście lustrzanki, temp. na wyspie 30-32*, niestety nie mam UVB, ale zastępuje mi ją dobrze zabezpieczony wybieg na słoneczku i częste spacery po trawie, gdzie żółwica nabiera naturalnych promieni UV, w czasie dorastania nie zauważyłem żadnych zmian w karapaksie, ani krzywicy, więc jest ok, a z czasem zmniejszy się zapotrzebowanie jej na promienie UV, ale i tak lubię z nią wychodzić na spacery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze zwierzęta, Czyli przedstawiamy naszych nieludzkich przyjaciół

 

Chyba dla niektórych temat trochę zboczył z toru, proponowałbym zacząć oddzielny temat. W tym temacie mamy się podzielić historiami o naszych zwierzakach i przedstawić je oczywiście nie chodzi mi o powyższy post a ostatnią kłótnię.

 

Wszystkim gratuluję przesympatycznych zwierzaków, szczególnie spodobaly mi się kociaki Xena i Rysia :szczerbaty:

 

Sam mam psa (a właściwie suczka i mam na to papiery :D ) rasy Cane Corso, nazywa się Puma, a każdy pieszczotliwie na nią wola Pumcia. Istotnie jest duża i czarna jak Puma, ma biały krawat ciągnący się od podgardla na klatkę piersiową. Ma ogromne łapy (większe od meskiej dłoni) z błonami międzypalczastymi, jak mocno stanie na łapach tak że je rozłoży to sobie żartuję że ma łapy jak kaczka :lol: Niestety od roku na lewym oczku ma zaćmę. Pomimo wieku jest straszną urwiską :D I żeby nie było (do przeciwników zakupu rasowych zwierzaków) nie była kupiona jako rasowa (pomimo że z chodowli) bo urodzila się jako któraś z miotu i się nie zakwalifikowała do rodowodu - ale co to kogo obchodzi dla mnie jest najwspanialszym przyjacielem (bez obrazy dla innych).

post-17110-1246092991_thumb.jpg

post-17110-1246093000_thumb.jpg

post-17110-1246093007_thumb.jpg

Edytowane przez Receptura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta kłótnia już za nami, wolofrzech wszystko znakomicie wyjaśnił, za co skłonny mu jestem dać plusika. :)

Świetne zwierzaczki :D Mnie osobiście spodobała się najbardziej Rysia, ale nie ustępują jej wiele Kjatek i Olo

Edytowane przez Astro-nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne kociaki, zwłaszcza Olo i Kajtek śpiące na orła i na łyżkę heheh. Moje nie dogadały się niestety co do dominacji, i często łupią się aż futro lata dookoła. Przyjaźni więc z tego nie będzie, co najwyżej wzajemna tolerancja.

 

Człowiek uczy się od kotów bardzo dużo o życiu :szczerbaty: polecam książkę

All I Need to Know I Learned from My Cat. Nie wiem czy jest polska wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam kota ( kocicę dokładniej) Nazywa się Musia - propozycja córki. Przez pewien czas miała "oryginalne" imię - Gwiazdka. Jest oczywiście najmądrzejszym kotem we Wrzechświecie.

I te dwa achromaty !!! Zazdrość bierze.

 

pozdrawiam

Dari

musia.jpg

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość inż.konstruktor

A o to gadzina która chowa się w moim domu.

To jest chomik (proszę się nie śmiać), ma 40mm długości, osobnik dorosły.

Jest kaleką, nie ma łapki prawej i prawego ucha. "Odratowałem" go w sklepie zoologicznym. Jako osobnik niekompletny miał skończyć jako pokarm dla pytonga.

Teraz żyje u mnie, dużo je :szczerbaty:

 

post-8583-124768240415_thumb.jpg

 

Konrad

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.