Skocz do zawartości

SW 150/750 + soczewka barlowa


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje sposobu wydłużenia ogniskowej w jasnym niutonie którym będę robił zdjęcia Księżyca nowy teleskop narazie nie wchodzi w grę mało kasy a chcę na jesień ruszyć z pewnym projektem.

Czy te soczewki barlowa będą dobre jakościowo do tego teleskopu(SW150/750)

x3 http://deltaoptical.pl/soczewka-barlowa-3x...-vue,d1083.html

x5 http://deltaoptical.pl/soczewka-powermate-...-vue,d1088.html

Do projektu są potrzebne obydwie

 

I jeszcze znalazłem tą http://www.astrokrak.pl/product_info.php?c...products_id=545

 

A gdybym miał kupić Maka127 na początek to i tak potrzebowałbym tych soczewek

 

Może ktoś ma inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym chcesz utrwalac ten księżyc? bo jak kamerką to jeszcze jest jest mozliwość robienia tego w projekcji okularem ortoskopowym. wszystko zalezy jak najłatwiej ci bedzie zrobić mechanizm który bedzie osiowy i sztywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie dwóch Barlowów wydaje mi się trochę wątpliwym rozwiązaniem. Mimo że celujesz w soczewki z najwyższej półki obawiam się o jakość obrazu z takiego zestawu.

Co prawda nie łączyłem nigdy soczewek w ten sposób choć mam 2x TV i 5x TV. Jak przejdą chmury mogę spróbować takiego zestawu w Megrezie i wtedy mógłbym rzetelnie odpowiedzieć czy to ma sens.

Jednak w ciemno polecam sugestie McArti'ego. To będzie lepsze rozwiązanie. Da dużą skalę odwzorowania z małą ilością szkła czyli mniejszymi problemami. No i cena też Ok.

Jeśli chodzi o Barlowa GSO to mogę stwierdzić że jest to bardzo dobra soczewka za taką cenę. Miałem ją i porównywałem z TV. Uczciwie muszę stwierdzić że jakość obrazu z jednej i drugiej jest prawie identyczna. Sprzedałem GSO na naszej giełdzie , ale bez przekonania czy dobrze robię zostawiając sobie wiele droższe TV.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bedę robił Canonem ponieważ kamerki nie posiadam i mam większe doświadczenie w robieniu zdjęć Księżyca aparatem bo kiedys robiłem sporo zdjęć Zenitem.

Wszystkiego nie dam rady kupić na raz :D

 

 

Łączenie dwóch Barlowów nie wchodzi w grę ze względu na degradacje obrazu dlatego wybrałem x3 i x5 .

GSO jeżeli jest podobny do tych z TV to można go kupić bez straty na sumieniu a jak się nia spodoba odsprzedać i dużo się nie straci

 

 

Może na probę zakupić GSO x5 i dopiero podejmować dalsze decyzje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m i 350D? moje kondolencje. nie szalej!!! tu jest potrzebna seria, dużej ilości zdjęć. idealna kolimacja. jak powiesisz aparat na długim barlowie to dostaniesz taki moment łamiący, że tylko dobry wycig to łyknie a niewiadomo co sie stanie z tubą.

 

sprawdz sobie na księżycu jakie parametry musisz ustawić w aparacie dla f/25 żeby sie coś rozsądnie naświetliło.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon i Gso da sporą winietę.

Jest jeszcze jedna opcja. Sprawdziłem na własnej skórze i jest OK.

Chodzi o telekonwertery fotograficzne na M42. Są sztywne i krótkie.

łączyłem dwa po 2x i było the best.

Polecam radzieckie szczególnie jeden typ, jak będziesz zainteresowany, sprawdzę i podam jaki. Na Allegro można kupić po ok.30 zł.

 

PS. przetestowane na teleskopie prawie identycznym jak Twój. Celestron C6

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon i Gso da sporą winietę.

Jest jeszcze jedna opcja. Sprawdziłem na własnej skórze i jest OK.

Chodzi o telekonwertery fotograficzne na M42. Są sztywne i krótkie.

łączyłem dwa po 2x i było the best.

Polecam radzieckie szczególnie jeden typ, jak będziesz zainteresowany, sprawdzę i podam jaki. Na Allegro można kupić po ok.30 zł.

 

Ciekawe rozwiązanie godne zainteresowania

 

Posiadam też z dawnych lat Cassegrain 200/3500 troche za ciężki na EQ5 ale juz wieszałem i nic złego sie nie działo co koledzy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie godne zainteresowania

 

Posiadam też z dawnych lat Cassegrain 200/3500 troche za ciężki na EQ5 ale juz wieszałem i nic złego sie nie działo co koledzy na to ?

Polecam Telekonwerter 2x na gwint M42 od Carl Zeissa z Jeny. Biją na głowę całą reszt, niestety są trochę droższe.

 

 

pzdr Adam Tomaszewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.