Skocz do zawartości

Wyjazd służbowy z elementami astro...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Ostatnio miałem okazję na wyjazd (a raczej rejs) służbowy do Niemiec, Belgii i Anglii. Celem było poznanie lokalnych przedstawicieli i zapoznanie się z lokalnymi problemami w Emden, Bremerhaven, Zeebrugge i Southampton. Jako że mamy ciężkie czasy, firma by zaoszczędzić pieniądze wysłała mnie na nasz statek, który te wszystkie porty odwiedzał. Dodam, że jako były marynarz czekałem na to niecierpliwie, gdyż zawsze tęskno było mi do morza.

W kwestii formalnosci dodam, że nazwa statku to Shanghai Highway i był to statek typu PCC - Pure Car Carrier. Można uogólnić, że jest to tak jakby wielki pływający parking, który ma 13 poziomów i może załadować do 6000 tys. samochodów. Większosć ludzi po fachu nie lubi wyglądu tych statków, ale dla mnie wyglądają one pięknie. Niestety jako, że sprzedaz samochodów dyrastycznie spadła cały ładunek z tych 4 portów miał tylko 2500 sztuk. Dla zobrazowania jak to wygląda parę fotek:

 

Widok od strony fufowej:

 

IMG_1837.JPG

 

Widok na dziób w sluzie w Zeebrugge (akurat zdarzyło się, że w tym samym czasie 3 nasze statki były w tym porcie)

 

IMG_2071.JPG

 

Widok na parking w Emden gdzie znajduje się fabryka VW i exportuje się Audi

 

IMG_1835.JPG

IMG_1869.JPG

 

Załadunek:

 

IMG_2095.JPG

 

No i punkt dowodzenia - mostek:

 

IMG_2167.JPG

 

Najbardziej jednak czekałem na noc by móc poobserwować ciemne niebo na morzu. Niestety jednak najgorszy okres pod względem astro przypadł mi na ten rejs. Początek lata i niebo praktycznie nie był takie czarne jak się spodziewałem :( Jednak i tak przez lornetkę udało mi się złapać parę DSów których w moich miejscówkach nawet z teleskopem jest mi cięzko odnaleźć.

Młody Księżyc też pięknie zachodził:

 

IMG_1917.JPG

 

No i piękne obłoki srebrzyste snuły się na północnym niebie:

 

IMG_1942.JPG

IMG_1966.JPG

 

W Zeebrugge w dodatku piękny zachód słońca miał miejsce no i nocne fotki też wyszły nienajgorzej:

 

IMG_2113.JPG

IMG_2134.JPG

IMG_2136.JPG

IMG_2144.JPG

 

 

W drodze do Southampton, jak to często bywa w Kanale Angielskim, gęsta mgła pokryła morze. Jednak co ciekawe przy wyjsciu z portu niebo było czyste, po jakims czasie pokazała się "kurtyna dymna", niemal idealnie przycięta w jednej linii:

 

IMG_2176.JPG

 

IMG_2155.JPG

 

A w srodku nie muszę już mówić jak widocznosc spała i zrobiło się bardzo niebezpiecznie, bo wokoło wiele statków a kapitan może polegać tylko na radarze:

 

IMG_2165.JPG

 

No i na koniec zagadka. Czy ktos wie na którym europejskim lotnisku, takie dwa bliskie każdemu miłosnikowi astro, przywitały mnie w głównym holu i dlaczego się tam znajdują?

 

IMG00009_20090623_1741.jpg

IMG00010_20090623_1745.jpg

IMG00008_20090623_1741.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.