Skocz do zawartości

Minusowa karma


Tudor4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciał bym generalnie robić za czyjąś pamieć i sumienie, ale postaram się wyjasnić.

 

To był twój pierwszy wątek jaki założyłeś na astro-forum. Wątek trafił do kosza bo w sumie zebrał -13 punktów w ciągu niecałych 3 dni. Udało ci się tam złamać kilka punktów regulaminu ( II.2, II.4). Dodatkowo założyłeś drugie konto (Ted481) i dalej brnąłeś mimo coraz większej ilości minusów, w których dosyć jasno userzy AF dawali ci znać co jest z twoim wątkiem nie-halo. (Udało ci się nawet założyć trzzecie konto (Tudor707) po tym jak kolejne twoje wcielenia leciały w restrykcje po przekroczeniu granic ujemnej karmy). Po jakimś czasie, twoje posty jednak zmieniły się i nikt nie wyciągał konsekwencji z pierwszej wpadki. Ostały ci się tylko ujemne punkty karmy (z obecnego tylko twojego konta, nie ze wszystkich twoich kont które pozakładałeś). Mam nadzieję, że po prostu zapomniałeś o swoim "pierwszym wejściu" w społeczność i stąd ten watek, a nie jest to stawianie pytań tylko po to aby podymić. Najlepszą metodą odzyskania dobrej karmy jest zamieszczanie na forum treści, które odbiorcy forum uznają za wartościowe.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Ciekawe czy przeczytam, ze nic ci nie wiadomo o userze Ted481 albo Tudor707... mam nadzieję, że nie i że rozmawiam z rozsądnym astromiłośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyś zrozumiał dobrze to co napiszę.

Nie jestem żadnym zadymiarzem, jestem w miarę poważnym gościem, mam swój wiek który możesz sprawdzić w moim profilu. Tamte moje wpadki były spowodowane brakiem świadomości pewnych zasad panujących na tym forum. Jest to zapewne moja wina bo zrezygnowałem przez pośpiech z przeczytania regulaminu, a co za tym idzie z zapoznania się z warunkami korzystania z tego forum. Nie miałem pojęcia o jakichś punktach minusowych, etc. Gwarantuję że moim założeniem nie było olewanie i łamanie zasad lecz chęć pozbycia się w miarę szybko dość sporej ilości różnego sprzętu astro ze względu na zakup innego, dość drogiego. Tak, owszem, zakładałem następne konta ponieważ po pierwszym banie jaki dostałem nie wiedząc dlaczego, wysłałem do admina e-mail z zapytaniem o co właściwie chodzi i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Do tej pory nie jestem pewien co w tym moim pierwszym wątku było złego. Domyślać się tylko mogę, że ewentualnie może chodzić o linki do sklepu ze sprzętem Astro, które wstawiałem razem w wątku, a które dotyczyły danego towaru ( czyli spamowanie ) . Jeśli mam rację i tak było, to chcę zapytać czy regulamin tyczy się tylko mnie czy również innych forumowiczów tego forum ? Nie chcę podawać przykładów owego procederu, choć mam je w tym momencie przed oczyma na swoim monitorze. Reasumując proszę o skasowanie tych niefortunnych minusów bo podkreślam powstały one przez nieświadomość a nie celowe działanie.

 

Sorry za tą perrorę i pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Administrator nie może skasować tych minusów , bo nie on je wystawił (nawet nie powinien).

Minusy wystawia społeczność forum. Podawanie linków chyba nie było powodem minusowania. Nie wiem jaka była przyczyna , ale każdy minus ma uzasadnienie.

Przyczyna jakaś była. Nie przejmuj się tak bardzo tymi minusami. Nowym userom tak się nieraz zdarza , że zaczynają od minusów. Najczęściej jest to spowodowane nieznajomością regulaminu i zasad ogólnych forum.

Gdybyś czytał uzasadnienie każdego minusa szybko zorientowałbyś się co w Twoim działaniu nie wzbudza aprobaty forumowiczów.

Głowa do góry , na kilku minusach świat się nie kończy.

Zbierzesz kilka plusów i minusy się wyzerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie jestem pewien co w tym moim pierwszym wątku było złego.

o ile dobrze pamiętam Twoje pierwsze posty były w dziale "Sprzedam" i łamały pkt. 5 regulaminu giełdy AF.

1. do opisu przedmiotu należy zawsze podawać jego cenę oraz sposób odbioru

2. jedno zdjęcie warte jest tysiąca słów, a i bardziej przyciąga uwagę potencjalnych kupujących

3. niedopuszczalne są próby tworzenia licytacji na wystawiane do sprzedaży przedmioty

4. ogłoszenia zawierające link do swoich ofert w innych mediach będą traktowane jako spam i usuwane

5. ten dział jest tylko i wyłącznie dla użytkowników forum, więc ogłoszenia osób, które zarejestrowały się tylko po to, żeby coś sprzedać również będą traktowane podobnie

6. nie podbijajcie swoich ogłoszeń dopiskiem "aktualne" bo to też jest nic innego jak spam

7. nie flodujcie swojego wątku, tylko po to, żeby był ciągle na "topie"

8. po sprzedaży lub "dezaktualizacji" ogłoszenia proszę dopisać to w swoim wątku, zostanie on wtedy zamknięty, żeby łatwiej było znaleźć aktualne oferty

9. nie linkuj do swoich ofert w innych działach forum

Jako, że wcześniej nie napisałeś nic innego, tylko od razu wyskoczyłeś ze sprzedażą sprzętu, Twoje poczynania zostały zinterpretowane jako złamanie regulaminu.

pozdrawiam i zyczę miłego użytkowania i współtworzenia AF :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam Twoje pierwsze posty były w dziale "Sprzedam" i łamały pkt. 5 regulaminu giełdy AF.

 

Jako, że wcześniej nie napisałeś nic innego, tylko od razu wyskoczyłeś ze sprzedażą sprzętu, Twoje poczynania zostały zinterpretowane jako złamanie regulaminu.

pozdrawiam i zyczę miłego użytkowania i współtworzenia AF :Beer:

Tak, masz rację, moje pierwsze posty były w dziale sprzedam, ale przeczytałem wszystkie 9 punktów które przytoczyłeś i nie złamałem ani jednego (no może z wyjątkiem jednego - spamu ??? ). Ogłoszenia być może zostały powielane, bo nie mogłem ich edytować chcąc np. obniżyć cenę towaru. A że moje poczynania zostały błędnie zinterpretowane to już nie moja wina. W każdym razie z mojej strony nie ma wrogiego nastawienia do nikogo i mam nadzieję że być może kiedyś spotkamy się na jakimś zlocie i wypijemy nie jedno piwo. :banan::Beer:

Edytowane przez Tudor4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na temat a troszkę nie:

 

Karma ocenia treść a nie osobę piszącą.. Takie było założenie. Wyławianie ciekawszych wątków a ukrywanie tych bezsensownych... Więc może dobrze by było gdzieś na głównej (na przykład na liście po lewej) wyświetlić ile karmy zebrał dany WĄTEK? tego mi brakuje. Dopiero po wejściu w wątek mogę zobaczyć że jest on ciekawy i polecany.. A warto by było już po liście wątków wyławiać perełki które pierwsze przeczytamy :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na temat a troszkę nie:

 

Karma ocenia treść a nie osobę piszącą.. Takie było założenie. Wyławianie ciekawszych wątków a ukrywanie tych bezsensownych... Więc może dobrze by było gdzieś na głównej (na przykład na liście po lewej) wyświetlić ile karmy zebrał dany WĄTEK? tego mi brakuje. Dopiero po wejściu w wątek mogę zobaczyć że jest on ciekawy i polecany.. A warto by było już po liście wątków wyławiać perełki które pierwsze przeczytamy :)

 

Pozdrawiam :)

 

 

Jestem za mało widoczne są wątki wysoko punktowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie być ZA, bo taka jest pierwotna idea tego systemu. On nie powstał po to, żeby komuś dokładać karmy, tylko po to, żeby selekcjonować treści. To że się jeszcze nie ziściło wynika ze specyfiki "programistów" - że tak to ujmę. Generalnie to, że wdrożone jest 10% mojego pomysły doprowadza mnie do białej gorączki - mimo, że już sporo w to zainwestowałem.

 

Zresztą Mucha - sam wiesz jak to jest. Pamiętasz jeszcze "nową główną"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za mało widoczne są wątki wysoko punktowane ?

Po zalozeniu nowego watku,na gorze mamy dwa okienka,miedzy innymi ocena i to wlasnie tam podajemy nasza ocene zainteresowania danym tematem.Kazdy moze kliknac tam i podac swoj typ tzn ilosc gwiazdek na ile ocenia wartosc zalozonego tematu.Pozniej widac to na glownej stronie forum jako zolte gwiazdki przy temacie,takze wszystko jest jak nalezy.

A karma jest do oceniania danego postu a nie calego tematu.

Pozdrawiam,Rafal.

Edytowane przez ralph73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na temat a troszkę nie:

 

Karma ocenia treść a nie osobę piszącą..

 

Moim zdaniem to minusowa karma to jest, rzecz jasna, po to by usuwac posty nie zgodne z regulaminem. Co do plusów oczywiście pokazują one w pewnym sensie co jest warte uwagi (długi post, pełno plusów=warto przeczytac :rolleyes: ). Jednak myśle, że w pewnym sensie motywuje to ludzi do pokazywania swojej twórczości, czy do dzielenia sie swoją wiedzą. Za karmę nie ma żadnych nagród (nowy telep czy okular nie wchodzi w grę), jednak myślę, że ważną funkcją tego działania powinno byc zachęcanie do dalszej pracy. np. Wystawiłam jedno zdjęcie księżyca z lutrzanki (kiepskie) napisałam, że nie ważnie, że nie jest teraz pora na fotografowanie księżyca ważne, że mogę pocwiczyc. Dostałam za to plus co na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy (czekam za pogodą<_< ). Bardzo przyjemnie się może zrobic, gdy widac, że ktoś doceni twoją pracę i można uniknąc postów w stylu: fajnie!!; super!; ładne; podoba mi się itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to minusowa karma to jest, rzecz jasna, po to by usuwac posty nie zgodne z regulaminem. Co do plusów oczywiście pokazują one w pewnym sensie co jest warte uwagi (długi post, pełno plusów=warto przeczytac :rolleyes: ). Jednak myśle, że w pewnym sensie motywuje to ludzi do pokazywania swojej twórczości, czy do dzielenia sie swoją wiedzą. Za karmę nie ma żadnych nagród (nowy telep czy okular nie wchodzi w grę), jednak myślę, że ważną funkcją tego działania powinno byc zachęcanie do dalszej pracy. np. Wystawiłam jedno zdjęcie księżyca z lutrzanki (kiepskie) napisałam, że nie ważnie, że nie jest teraz pora na fotografowanie księżyca ważne, że mogę pocwiczyc. Dostałam za to plus co na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy (czekam za pogodą<_< ). Bardzo przyjemnie się może zrobic, gdy widac, że ktoś doceni twoją pracę i można uniknąc postów w stylu: fajnie!!; super!; ładne; podoba mi się itd.

bardzo dobrze piszesz. Plusy motywują do kolejnej próby. A także często pokazują zadowolenie użytkowników forum z czyjejś pracy :). Dostajesz plusa, to znaczy napisałes coś mądrego lub komuś to pomogło. Dostajesz minusa, napisałeś coś głupiego, sprzecznego z regulaminem itp. Według mnie, ten system jest bdb. Gdy widzimy, że coś jest sprzeczne z regulaminem, czy też nieetycznego. I nie ma co płakać, że ma się na koncie minusy... Parę plusów się dostanie i znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podkreślacie, że karma jest związana z oceną postu a nie użytkownika. Świetnie!

To wyjaśnijcie mi, dlaczego karma pojawia się przy profilu użytkownika?

Wyświetlenie karmy przy profilu jest formą globalnej oceny danego profilu, a zatem i danej osoby.

Nie interesuję się karmą innych, bo nie mam możliwości weryfikacji wszystkich ocen wystawionych przez innych użytkowników.

Mogę jednak weryfikować bierzące posty i tematy. Wykorzystuję to i często czytam wpisy wskazane przez innych, jako wartościowe.

 

poprawy pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalozeniu nowego watku,na gorze mamy dwa okienka,miedzy innymi ocena i to wlasnie tam podajemy nasza ocene zainteresowania danym tematem.Kazdy moze kliknac tam i podac swoj typ tzn ilosc gwiazdek na ile ocenia wartosc zalozonego tematu.Pozniej widac to na glownej stronie forum jako zolte gwiazdki przy temacie,takze wszystko jest jak nalezy.

A karma jest do oceniania danego postu a nie calego tematu.

Pozdrawiam,Rafal.

 

 

Dzięki za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.