Skocz do zawartości

PEC+EQ6 jak to zrobić


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych użytkowników montaży EQ6 i nie tylko. W związku z powyższym mam prośbę do Was koledzy powiedzcie mi w prosty sposób jak wygenerować i wgrać PECa do eqmoda tak by poprawić dokładność prowadzenia montażu. Poczytałem troszkę tematów autorstwa Maxa ale wraz nie wiem jak ugryźć ten temat. W ogóle czy jest sens się bawić PECem wykorzystując guiding. Jak to jest.

Dziękuję i pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym PECem, że EQ6 jest niestabilne, to chyba trochę przesadziłeś,

jest to możliwe i nawet wskazane, tyle, że prawidłowo robi to jedynie chyba PEMpro: http://www.ccdware.com/products/pempro/

i nie można wybierać standardowego sterownika Celestrona EQ-6, bo program krzyczy, że montaż nie obsługuje PECa, tylko trzeba wybrać niestandardowy i ręcznie ustawić mu parametry montażu,

a żeby wyniki były poprawne trzeba przejść dość długą procedurę kalibracji i zrobić co najmniej 3 przebiegi i wtedy dopiero wgrać korekcje PE, ale ma to sens chyba jedynie przy stacjonarnym montażu, bo każde, rozłożenie montażu, zmiana położenia teleskopu, wyważenia przeciwwag, powoduje to, że całą procedurę trzeba przeprowadzić ponownie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ma to sens chyba jedynie przy stacjonarnym montażu, bo każde, rozłożenie montażu, zmiana położenia teleskopu, wyważenia przeciwwag, powoduje to, że całą procedurę trzeba przeprowadzić ponownie

pozdrowienia

 

no i dlatego na razie dam sobie spokój z tym PECem. Wielkie dzięki Panowie za wyjaśnienie i linki.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego na razie dam sobie spokój z tym PECem. Wielkie dzięki Panowie za wyjaśnienie i linki.

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

... takiego na stałe i wgranego do eqmod'a to jeszcze nie robiłem, ale bawiłem się w PE training w pilocie

 

bez

 

post-15739-1246298311_thumb.jpg

post-15739-1246298323_thumb.jpg

 

a później pomiary po nagraniu (trenowaniu)

 

post-15739-1246298485_thumb.jpg

post-15739-1246298467_thumb.jpg

 

doszedłem do wniosku, że jeśli nie mam szans na uruchomienie guidungu to poświęcenie paru minut na trening PE w eq6 ma sens.

 

Może bardziej doświadczeni koledzy wskażą nam minusy, takiego rozwiązania ale ponieważ napisałeś na początku "bardziej doświadczonych użytkowników montaży EQ6 i nie tylko" - a ja "i nie tylko" zinterpretowałem jako "nie tylko doświadczeni" ;) dlatego zdecydowałem się wkleic te obrazki

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.